Téma: Vándorút

10/10
pneklara 2017 ápr. 10. - 09:39:21 10/10
(64/84)
Könnyfakasztóan jó film. Mindig foglalkoztatott az el camino hatása, értelme. Végre ebben a filmben átélhettem egy kis részletet belõle. Az emberek valami olyan rossz szokásuk, cselekedetük, gondolatuk miatt vágnak neki az útnak, hogy ezektõl megszabaduljanak, rendezzék érzelmeiket, gondolataikat. Bár magányra vágynak, de rájönnek, hogy szükségük van másokra. Akiket ellenszenvesnek ítélnek meg, azokat megismerve, megértenek, elfogadnak.S a rendezõ jó eszközökkel jelzi az újjászületést: a zene nem szorongató, hanem felszabadító, a testtartásuk kiegyenesedik, az arcukon egyre több a mosoly. S rájönnek, hogy nem õk a világ közepe, sõt, térdre ereszkednek azok elõtt az elõdök elõtt, akik ilyen monumentális épületek megalkotására már korábban képesek voltak.A múlt tehát nem lebecsülendõ. Rájönnek, hogy nem mozgathat mindent a pénz, de jó, ha van. Megbocsájtanak maguknak is, másoknak is. És szerintem ebbõl egy picit a nézõk is átélnek. Kérdés számomra, hogy ez az újjászületés tartós-e, vagy ismét és ismét szükség lesz egy el caminora? A színészek tetszettek, a szinkron is. Ajánlom azoknak, akiket foglalkoztat önmaguk, és a világhoz való viszonyuk Volt egy mondat, amit a cigány apa mondott, a gyermeke vétsége kapcsán: "A gyerekünk a legjobb és a legrosszabb részünk" Tehát ha rosszat tesz, valahol az is mi vagyunk, így könnyebb megérteni és elfogadni. Nekem 10/10
bcsaba73 2016 júl. 23. - 19:17:32 Előzmény Ferencné Dánffy
(63/84)
Mit szeretnél pontosan,hogy segítsünk?

Amúgy meg,hogy akció-vígjáték lenne,az enyhe túlzás.
Ferencné Dánffy 2016 jún. 21. - 19:35:45
(62/84)
Nagyon szeretném megnézni a filmet, de minden próbálkozásom kudarcba fulladt. Kérem, ha valaki tud, segítsen' Köszönöm.
10/10
scorpus 2016 ápr. 05. - 22:39:42 10/10
(61/84)
Nagyon tartalmas és impulzív film, jó zenékkel, jó színészi játékkal. Ritkán adok ilyet, de ez 10/10.
Akció-vígjáték? aki ezt a hülyeséget leírta, az nem látta ezt a filmet...
7/10
Pilinke01 2016 márc. 14. - 23:48:55 7/10
(60/84)
Másodszorra nézem meg, nagy élmény most is!
10/10
Roszner 2016 márc. 14. - 08:33:13 10/10 Előzmény izo-top
(59/84)
Még hogy nyálas zene...?

Tudod, engem a történettel párhuzamosan bûvölt el a zenéje. Dehát nem vagyunk egyformák, - szerencsére? - nekem, mint alant írtam, a cigányos rész tetszett a legjobban. (Érdekesség: ezt a részt külön mutattam meg a gyerekeim és a magam korosztályának. Mindkét "csapat" azonnal kérte a teljes filmet és együltükben nézték végig.)
6/10
izo-top 2016 márc. 02. - 13:00:46 6/10 Előzmény Querelle
(58/84)
Bocs, most tévedtem ide. A kérdés és a válasz is persze merõben szubjektív. Nekem az El Camino jellegû zarándokút egyfajta megtisztulást jelent, az ember elindul, és a fizikai megerõltetés során elfelejti az addigi problémáit, megtanul másokat elfogadni, netán tisztelni, az életét átértelmezi, ha szüksége van rá. A Tracks (bocs ez itt off-topic, de ez volt a kérdés) történetében a fõszereplõ lány elindul a sivatagon át, megküzd a saját bajaival, a tevékkel, a természettel, az emberek hülyeségeivel (lásd a riporterek nyomulása), átmegy 5000 km-en, segítséget kap olyan bennszülöttektõl, akik csak a saját nyelvükön beszélnek, stb. Tipikus zarándokút, már ha nem a dolog vallási részét nézzük. A lány azért indult el a sivatagon át, mert az apja is hasonlót tett, õ is megpróbálta. A Vándorútban a fõszereplõ apa a fia hamvait vitte végig, ami csodás ötlet és egy kicsit hasonló. A Tracksben viszont nem az a lényeg, hogy borozgatunk meg jókat eszünk, meg haverkodunk, meg nincs nyálas zene. Hát ezért húztam a párhuzamot.
Querelle 2016 febr. 20. - 19:11:09 Előzmény izo-top
(57/84)
A Tracks-nek , azonkívül, hogy tényleg szép film, semmi köze az El Caminohoz, hogyan hozhatott az számodra El Camino hangulatot ?
6/10
izo-top 2016 jan. 10. - 22:48:10 6/10
(56/84)
Ez a film kapott eddig 9,1 pontot??? Nem mondom, hogy élvezhetetlen, de ennek semmi köze az El Caminohoz. Amerikai szirup, cukormáz. Jaj mekkora haverok vagyunk, mekkora buli már ez, gyalogolunk egy jót aztán jó spanyol kajákat eszünk meg jó kis vörösborokat iszunk, baromi emberiek vagyunk, hú de mély már ez az érzelem, stb., stb. Tiszta nyálas zenével, totál nem egy zarándokutas fimbe való. Nyilván van ilyen is, sõt ebbõl a történetbõl ki lehetett volna hozni valami igazán jót is, a színészek jók, a történet jó, az operatõri munka jó, jó nézni. Profi munka. Csak éppen kiábrándítóan édeskés. Nekem az El Camino hangulatot a Tracks címû film hozza.
bioscoopfan 2015 dec. 19. - 19:59:13 Előzmény Krisztianne Bige Erzsi
(55/84)
Ma este lesz a Duna tévén!
Krisztianne Bige Erzsi 2015 nov. 22. - 22:01:32
(54/84)
10/10
nm72 2015 nov. 03. - 12:00:08 10/10
(53/84)
Én még csak 1x láttam online,de arról az oldalról már törölték.Azóta már rengetegszer kerestem és nem találtam sehol se szinkronizált,se feliratos verzióban sem.Se online, se eredeti mûsoros DVD-n sem. Rossz helyeken kerestem,vagy tényleg nem érhetõ el???
sola70 2015 szept. 28. - 13:24:00
(52/84)
Egyik kedvenc filmem. De kétszer elszámoltam a végtelenig, s közben sem jöttem rá, milyen kemikáliát fogyasztott az az illetõ, aki ezt az alkotást az akció-vígjáték kategóriába sorolta be. :)
9/10
fantyoyo 2015 aug. 30. - 21:06:54 9/10
(51/84)
ez a mûfaj nem igazán fair, az ember érzelmei elnyomják a kritikust.

mindannyiunknak volna oka, szüksége és módja is arra, hogy zarándoklatot járjon.
sercegõ tollhegy 2015 aug. 30. - 10:27:59
(50/84)
Magam is végigjártam a Camino-t. Tényleg fantasztikus. A film persze nagyon amerikai. Valamit visszaad az érzésbõl, de a vége nagyon összecsapott. Mindezek ellenére nézhetõ és megérinti az embert.
10/10
Roszner 2015 febr. 13. - 10:02:20 10/10 Előzmény vénasszonyok -nyara
(49/84)
Sajnos, nekem is többnyire negatív élményeim vannak a cigányokkal. Nem mentegetni akarom õket, de...Ishmaelrõl azonnal boldog Ceferino jutott az eszembe.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gim%C3%A9nez_Malla_Boldog_Ceferino

Szeretnék hinni abban, hogy egyszer õk lesznek többségben.

A film különlegesen gyönyörû volt, régen láttam ennyire szép, tartalmas alkotást. Mindenkinek ajánlom!
offtopic
ilali 2014 nov. 03. - 20:25:25
(48/84)
offtopic
Túrin 2014 nov. 03. - 15:01:44 Előzmény LajtaJ
(47/84)
Zarándokútra nem azért mennék, hogy az ott élõ emberek problémáival foglalkozzak, vagy azonosuljak. Elsõsorban az önazonosságot keresném, ehhez pedig nekem jobban segítene egy idegen környezet.
10/10
jari 2014 nov. 02. - 21:32:44 10/10
(46/84)
Nagyszerû film. Nincs benne gyilkosság, robbantás, autós üldözés, zombik. Viszont vannak benne szép tájak, kaland, érzelmek, változatos emberi kapcsolatok, konfliktusok is.
Martin Sheen nehéz szerepet kapott, és remekül teljesített.
8/10
Edmond Dantes 2014 máj. 17. - 12:26:26 8/10
(45/84)
Apa és fia (Sheen-Estevez) családi vállalkozása jól sikerült. Hiába no, a road-movie mûfajában az amerikaiak még akkor is profik, ha a "road" itt a híres-neves El Camino és a közlekedési eszköz a két láb. Szándékoltan és indokoltan lassú, nehéz(kes), nyomott hangulatú kezdés után beindulnak az izmok, lábak, gondolatok, beindul a cselekmény, komótosan, méltóságteljesen, ahogy ezen az úton illik. 2/3 körül aztán összesûrûsödik a levegõ. Nagyjából egymást követve, Tom és Sarah duettje, Tom nagy monológja beborozva és a táskás epizód jelenti számomra a film drámai csúcspontját, amitõl már egyenes az út a célig, a könnyes-mosolygós-fanyar fináléig. S közben szépséges tájak, színek, illatok és két csodás katedrális. Bõven megkaptam, amit reméltem és most még a terjedelem se zavart. Nem lehet mindig vágóolló után kiáltani :) 10/8