10/10
zimike 2022 júl. 17. - 03:24:53 10/10
(161/161)
Igen nagy film !!!
offtopic
Midnight67 2020 febr. 03. - 23:25:14 Előzmény ammok001
(159/161)
Csak remélni tudjuk, hogy ez most már tényleg a végső.
1/10
ammok001 2020 febr. 03. - 22:17:56 1/10
(158/161)
Hulladék...
fgabor1990 2018 okt. 30. - 18:49:59 Előzmény kriszta.g
(157/161)
A csaj aki segít nekik a másodikba ő meghal ezt mutatják is. Itt az van hogy az új élet legyőzi a halált és új listát kezd. A csaj megfullad és "újászületik" ezzel legyőzik a halált és ő a rendőr és a terhes nő túlélik. A fiatal srác halálával a végén pedig a halál megkezdi az új listát. Az 5. Részben úgy van hogy addig élhetsz amíg az élt volna aki meghalt helyetted. A néger srác helyett egy beteg halt meg aki bármelyik pillanatba meghalhatott volna. Ezért hal ő meg mert addig élt volna a beteg ember. A másik kettő helyett nem halt meg senki. És akkor tudják meg mért szálltak le amikor már felszállt a gép.
Oh jajj 2018 febr. 25. - 21:54:31
(156/161)
Fröcsögõ vér (nem menstruációs! :D) = horror
O.K., akkor nézem úgy, hogy ez horror. Elég hamar elmegy a kedvem, elkapcsolom. (túlságosan bele tudom éllni magam az ilyen jelenetekbe)
Félórával-órával késõbb vissza. Szemüveges gyerek megy masszázsra. Szexre vágyik, de ahogy az várható, egy vénasszonyt kap, aki még jó össze is csomózza :D = vígjáték.

Akkor ez most mi is akar lenni?

*SPOILER*
A szemüveges masszázsa elõtt kettétört tornászcsaj megintcsak a horror vonalat erõsíti...
kriszta.g 2018 jan. 25. - 16:55:38
(155/161)
Egy hét alatt daráltam le az öt filmet, hogy szépen sorba tudjam tenni. :) Nálam a sorrend 1-3-2-5-4. Tetszési index szerint.
Az elsõ rész klasszikus, a második egész jó ezzel az új élet dologgal, a harmadik nagyon tetszett a fényképes dolog ötletes volt, a negyedik béna, az ötödik meg a végsõ csavar miatt tetszett. De amiket nem értek: SPOILEREK
Az elsõ rész végén ugye meghal a srác amit a második részben tudunk meg, de a csaj életben marad és a második rész szereplõinek segít. Vele mi lesz a második rész végén? Illetve a másik csajjal és a rendõrrel? Õk végül túlélik? Senki nem élte túl egyik részben sem, õk akkor hogyan?
Az ötödik rész végén a repülõs jelenet nagyon jó, keretes szerkezet, azonban a srácnak miért nem esik le hogy a másik fiúnak is olyan látomása volt mint neki és szállnak le õk is? Illetve ha az ölsz vagy halsz dolog mûködik akkor miért halnak meg végül mégis? És a végén a néger srác is?
Ami tetszett viszont a fõcímek iszonyú jól sikerültek, fõleg a negyedik részé, a vége fõcím az egész film legjobb része volt, mikor végül egyszerre hal meg mindenki, az ötödik rész eleje fõcíme és a végén az összegzés a legdurvább halálokról is nagyon poén volt.
Agyzsibbasztó filmek de van egyfajta hangulata.
kisangyalka1991 2017 nov. 17. - 17:24:24 Előzmény sawyerx
(154/161)
Szerintem Õk már nem tinik voltak, hanem inkább huszonévesek, mivel már dolgoztak! :-)
4/10
sawyerx 2017 szept. 23. - 16:33:27 4/10
(153/161)
A történet nem lenne rossz, a megvalósítás az. Egy fokkal jobb a negyedik résznél, de itt is a 3D-re gyúrtak, a sztori faék, a karakterek tipikus szaros tinik, ez már tényleg egy alja tinihorror, amit a magyar változat még pár fokkal lehúz. A lopós srác nem volt rossz, a többi kritikán aluli. A legvége tetszett, de itt is túltolták a "mindent tudunk a halálról"-maszlagot.

4/10
abisztriczky 2017 jún. 26. - 14:35:20 Előzmény Unbekannt ~ Benutzer
(152/161)
Melyik az a 6. rész? Nálunk leadták már, vagy le fogják adni valamikor?
beatrix555 2015 dec. 16. - 01:01:19
(151/161)
Nagyon nem tetszett a film. Az elsõ rész jó volt, izgalmas is, végig lehetett követni a filmet, ez viszont már silány utánzat a szó szoros értelmében. Szinte az egész történetet ráhúzták az elsõ részbõl. Úgy érzem hogy az egyetlen változás az, mintha elsõdleges szempontnak azt vették, hogy minél brutálisabb, minél véresebb, minél szörnyûbb legyen a halál módja ami szerintem direkt rontott a film nézhetõségén, ennyi erõvel egy mészárszéket is végignézhetnék, ha azt akarnék.... és az izgalom s a logikus filmvezetés mindinkább háttérbe szorult. Nagyon nem tetszett. Max 4 pont a legjobb jóindulattal.
Unbekannt ~ Benutzer 2015 jún. 19. - 21:48:21 Előzmény arobesz
(150/161)
Van már 1 6. is de az 1. a legjobb ez a többi rész már csak copy az 1.rész semmi sem veri le az ott még eredeti 5let
surviver 2014 szept. 06. - 20:19:10 Előzmény arobesz
(149/161)
Az egyik legjobb thrillersorozat.
Átgondolt, ötletes, igényes, meglepõ fordulatokkal.
offtopic
cellasto 2014 szept. 05. - 19:36:16
(148/161)
ezen én is csodálkoztam :D
arobesz 2014 szept. 05. - 17:18:59
(147/161)
Nem is tudtam, hogy 5 része van ennek a baromságnak... Nem semmi!
Heiner74 2014 szept. 05. - 17:15:11
(146/161)
Még szerencse, hogy nem mindenkinek ugyanaz a szín, kaja meg nõ tetszik, rém sivár lenne a világ.
Általában ezért nem olvasok kritikákat, most is csak azért írok, hogy védelmembe vegyem ezt, és az alapoldalon említett Fûrész sorozatot, amik szerintem a mûfaj remekjei, a Fûrésznek még kimondott mondanivalója, üzenete is van!
Ha valaki jobbat tud, javasoljon! Aztán majd valaki majd arról is lehúzza a vizes lepedõt, de így van ez rendjén.
hercule 2014 aug. 17. - 16:32:54
(145/161)
Sziasztok! "A végsõ állomás 5." c. film mozis, nagyméretû, hibátlan, feltekert állapotban lévõ plakátja eladó, egy ezresért vihetõ bp-i személyes átvétellel. bertram1 kukac citromail pont hu
6/10
sajtosnutelláskifli 2014 júl. 12. - 02:34:22 6/10
(144/161)
Szerintem is ez a leggyengébb a Végsõ állomások közül, de ez sem volt rossz. És nekem ezeknek a filmeknek fõleg a vége tetszik, imádom, mert tök hirtelen vége van, pont amikor kezdenek örülni, hogy "ezaz, átb@sztuk a halált" és erre bumm, meghalnak. :D Lehet, hogy morbid vagyok, de szerintem ez poén. :D És ebbõl a szempontból (ha a végét nézzük) ez a legjobb.

(nyomokban földimogyorót, bojlert és SPOILERt tartalmazhat)

Mert szerintem király ötlet, hogy az 1. film elõzményének csinálták. Amit viszont nem értek, hogy miért nem szállt le a repülõrõl, amikor Alex ugyanazt csinálta, amit õ a buszon. Szóval neki kellett volna a legjobban tudnia, hogy mi történt. Bár az is igaz, hogy ha leszáll, akkor egyrészt ez az egész újra kezdõdik neki, másrészt pedig akkor neki is benne kellett volna lennie az elsõ részben, és mindent el tudott volna mondani Alexéknek, és így már az 1. részben lelövik a poént. Így viszont hülyén néz ki, hogy nem szállt le... Na mind1.

És ezen kívül azt nem értem, hogy ha valaki elveszít valakit, miért akar megölni miatta valaki mást? Mármint a 3. részben a srác, akit agyoncsapott a tábla vagy mi volt az, meg itt Peter. Oké, még Petert megérteném, mert neki ugye az élete múlik rajta.De akkor is. Én inkább meghalnék, mint hogy egy barátomat, barátom barátnõjét barátnõm barátját, (mind1 úgyis értitek, nem részletezem még fél oldalon keresztül) meg kelljen ölnöm... Vagy az idegen csajt a kocsi elé lökni, vagy úgy egyáltalán akárkit megölni, ismerem, vagy nem, nem ölném meg.

+mokusteszta egyet értek, kb. annyira érdekli a szereplõket, hogy körülöttük hullanak az emberek, mint a legyek (ráadásul a legbrutálisabb/durvább/furább/kreatívabb/véresebb -és még sorolhatnám- módokon) mint engem, mikor én csak a filmet nézem. Oké, azért én nem sikítozok, vagy ilyesmi, de ha ezt élõben látnám, nem kicsit kiakadnék/sokkot kapnék/elájulnék/stb...

Ja és még annyi, hogy bár imádom ezt is, mint az összes többi Végsõ állomást is, de nem nagyon van sztorijuk... Oké, egy látnok gyereknek hála megúsztunk egy balesetet, és most sorban meghalunk. Oké, valahogy életben kéne maradnunk. (itt kitalálnak valamit, pl. hogy az új élet legyõzi a halált vagy mi, vagy hogy ha ölsz megkapod az életét) Ééééés..... micsoda meglepetés, a végén mindenki meghal. -_- (vagyis egyszer egy csaj életben maradt, de csak azért, hogy a kövi részben meghalhasson) Szóval kb. ugyanaz mind, és hülyeség is, de mégis szeretem. Néha olyan jó agyromboló baromságokat nézni *-* Nem mintha az én agyamnak még árthatna bármi, szerintem annyira tönkretettem, amennyire emberileg az lehetséges :D A filmrõl még annyit, hogy bár a sztorija (van egyáltalán?) unalmas, de a látvány és a vége() kárpótolt.

Szerintem ez a rész 10/6.5, a többi meg 10/7-7.5 körül van. :) Jaa és... végre egy film aminek reális a pontozása (szerintem). 6.6 :)
olahmiki1959 2014 ápr. 11. - 06:13:02
(143/161)
Ezeket a filmeket a jelenetek viszik el, azok viszont nagyon.
Kell egy kerettörténet, - az olyan, amilyen, néha értelmesebb, néha elcsépeltebb, - viszont a gyilkolós, hentelõs részek elképesztõen jók, ötletesek, változatosak, és annyira látványosak, hogy õszintén szólva, engem a közbülsõ, átkötõ részek nem is nagyon érdekelnek.
A film elején a hidas jelenet az izgalomkeltés magasiskolája, szerintem a film csúcsjelenete, a továbbiakban nem is sikerül elérni ezt a lélegzetelállító ötletcunamit.

A film nekem nagyon tetszett, "mélységet", "eszmei mondanivalót" nem kerestem benne, - arra vannak színvonalasabb filmek, - viszont másfél órára odaszögezett a székhez a látvány.
A szórakoztató, borzongató funkcióját nálam maradéktalanul betöltötte.
mokusteszta 2014 ápr. 10. - 21:41:18
(142/161)
Az egyik, ami "tetszik" ezekben a Végsõ állomás filmekben, amikor a szereplõk a szemük elõtt, brutálisabbnál brutálisabb módon végbement elhalálozásokon különösebb lelki megrázkódtatás, ne adj Isten, sokk nélkül lépnek túl (egy-két kis sikítást leszámítva). Abszolút "életszerû."