6/10
napraforgó 2017 febr. 21. - 02:08:36 6/10
(638/1238)
Megint elõkerült a kis fehér kutya - már éppen hiányoltam, jó darabig nem lehetett látni - és most jól lehetett hallani, hogy Nihán és Kemál is többször is határozottan Köpeknek nevezi. Meglehet, hogy az eb eredetileg Köpüknek született, de aztán magyarosított Köpekre....
malvinkicska 2017 febr. 20. - 16:49:44
(637/1238)
Azért figyelem a kinti nézettséget mivel én nem a tv-be követem, ez érthetõ te meg az itthonit, mivel te azt nézed.
Az biztos nagy a nézettsége mindenütt, ez tény.
harmadiksuxel 2017 febr. 20. - 15:17:24
(636/1238)
Ez pontosan így van. Akik megveszik a tartalmakat a csatornákra, nem a minõséget keresik, hanem azt, hogy mi hozhat nekik jó nézettséget. Ha szemét az, de sokan nézhetik, akkor megveszik a szemetet is.
A TV2 megvette a Fatmagült, úgy néz ki beletenyerelt a tutiba vele, mert a hivatalos adatok, amit a Nielsen közvetít azok bizony szép eredménynek számítanak. Én nem nézem azt a sorozatot, így nem tisztem megítélni mennyire jó vagy mennyire nem minõség szempontjából. Hallottam ezt-azt, de mivel nem láttam, így nem szólok bele.
harmadiksuxel 2017 febr. 20. - 15:12:24
(635/1238)
Én a magyarról beszéltem, még véletlenül sem a török nézettségrõl. Én a kintivel nem foglalkozok, arra nem érek rá. Hétrõl hétre jönnek adatok, melyek elérhetõek, amik meghatározóak az egyes mûsorok jövõjét illetõen, valamint, hogy milyen tartalmat vesznek utánunk magyaroknak.
6/10
napraforgó 2017 febr. 20. - 15:00:20 6/10
(634/1238)
A nézettség - akár jó, akár közepes - még nem jelenti feltétlenül azt, hogy az a sorozat jó is. Én is nézek (sajnos) olyan sorozatokat is, amelyeket amúgy legfeljebb közepesnek tartok. A végtelen szerelem valamivel jobb a középszerûnél, sok benne a kiszámíthatatlan csavar és ez némileg érdekessé teszi. De maga a történet, az alapszituáció nem az, amiért amúgy rajongani szoktam.

Off
A Fatmagült jóval gyengébbnek tartom. Eleve a történet olyan, amit kevéssé lehet elhinni és pláne elfogadni. Kezdõdik a csúnya megerõszakolós dologgal, folytatódik a gazdag család pénzével, meg a dörzsölt ügyvéd közremûködésével történõ szerecsenmosdatás. És a a cselekmény tetõpontja minden bizonnyal az lesz, hogy a megerõszakolós cirkusz egyik résztvevõje és annak elszenvedõje egymásba szeret és boldogan élnek, míg meg nem halnak. Na ez az, amit nem tudok elhinni, meg valahogy viszolygok az elfogadásától is.

Nem oly rég ment a sajtóban a Kiss László ügy, nagyon hasonló szituáció, Kiss és két társa több fiatal lányt megerõszakolt az uszodában. Valahogy nem hiszem el, hogy az a hölgy, aki aztán vállalta az arcát is, akármelyik becstelen brigantiba beleszeretett volna. Azért azt 30-35 évvel késõbb is lehetett látni, érezni, hogy a hölgyet nagyon megviselte az eset és még ennyi év után sem tudja elfelejteni a történteket.

Igazából már bánom, hogy mindig beugrok a lelkesedõ és lelkendezõ rajongóknak, akik biztosítanak róla, hogy jujj, de milyen jó lesz, aztán szomorúan tapasztalom, hogy sajnos nem. Csak hát a sorozatjunkie már nem ereszt, ha egyszer belekezdtem.
malvinkicska 2017 febr. 20. - 13:55:34
(633/1238)
A nézettsége sok mindentõl függ, mert én ráérek utána olvasni, egyik héten a 11-ik helyen volt a múlt héten már az 56-os Bölüm a 2- ik volt a nézettségi listán, mert olyan színészi játék volt benne ami szinte sokszor egyedi, nem beszélve amilyen csavaros a történet több millióan nézik, ez nem kitaláció így van.
harmadiksuxel 2017 febr. 20. - 13:19:29
(632/1238)
Nezettsege mar pedig van.
Igaz, hogy a vegtelennek csak kozepes a nezettsege, de elfogadhato, nem veszes a Dunara nezve.
A fatmagult viszont nagyon is szeretik. Tobben nezik az epizodjait tobbszor is egy heten ,mint anno ebben a savban a megtort sziveket. Holott az is eros nezettsegu sorozat volt, es meg az a heti 1 epizodjaval meg szombaton is. Vetelytarsa kerult igy a Gasztroangyalnak,ami a szombat delutanok vezeto musora volt.
Ugyhogy a torok sorozatok meg tovabb hoditanak.
6/10
napraforgó 2017 febr. 20. - 12:24:58 6/10
(631/1238)
Nekem is ez a bajom a török filmekkel. Nincs, vagy alig olyan ember, akivel szimpatizálni lehet. Itt is van vagy 20-25 szereplõ, de igazából csak Kemál és Leyla szimpatikus, a többiek így vagy úgy nem. A legtöbben gonoszak, némelyek ostobák. Még Nihánt sem tudom szeretni, idegesítenek az idétlenkedései. Ahol annyi a probléma, mint itt, baj és veszély mindennapos, akkor nekem egy felnõtt nõ ne hülyéskedjen, még feszültségoldási célzattal se.
Katalin Temesi 2017 febr. 20. - 10:45:00
(630/1238)
Kérdésem, csak ilyen filmeket lehet megvenni, amiben a gyûlölet, a rossz indulat, jó ember alig-alig, csak a rossz minden formája lejátszódik. Ugyan ez van a TV2 is , fel vagyok háborodva! Ezzel akarnak nézettséget! Átestünk a ló tulsó oldalára, eddig csak mexikói filmet vettek, most pedig a törökfilm a divat. Lassan már nézhetõ film sincs!
6/10
napraforgó 2017 febr. 20. - 06:45:24 6/10
(629/1238)
Amúgy az sem egészen világos, hogy miért segít Méreg annyit Kemálnak? Elõször fizetett neki egy csomó pénzt, tehát azért tette. Ez oké. De azóta? Nem láttuk, hogy az újabb és újabb és veszélyesnél veszélyesebb akciókért is fizetne. Azért a szimpátia egy nehéz fiúnál talán mégsem elégséges indok ilyesmire....
6/10
napraforgó 2017 febr. 20. - 06:30:04 6/10
(628/1238)
Épp nézem az ismétlést.
Emír azzal küldi el Tarikot, hogy menjen, hozza el neki azt a nõt (Karent). Az a nõ zaklatja õt, ezérz el akar beszélgetni vele. Nem, persze, nem akarja megölni, á dehogy... De azt a nõt fogva tartják, elõbb ki kell szabadítania és elhozni neki. Hogy nem gondolkodott Tarik, miért nem kérdezte meg, hogy kik tartják fogva azt a nõt és miért? Ha fogva tartják, hogyan tudja zaklatni Emírt???? Na és a nõ fogvatartói, azok mit fognak szólni, ha elviszik a foglyukat? Már, ha azok idegenek lettek volna, valami más érdekcsoporttól...
Kis gondolkodás és rájöhetett volna, hogy mindkét oldal Emír, a fogvatartó, meg a fogvatartott oldala is....
Én nem is értem, hogy ezek a kérdések miért nem merültek föl??? Na ja, kicsit gondolkodni kellett volna. Az meg nem az erõssége Tariknak...
6/10
napraforgó 2017 febr. 19. - 03:05:30 6/10
(627/1238)
Várd meg a tavaszt - már nincs messze -, a tavasz a szerelem évszaka, akkor majd kicsírázik mindenkiben, minden sorozatban, a szerelem magva....
10/10
kikelet54 2017 febr. 18. - 16:39:52 10/10
(626/1238)
Hát igen, csavar az van benne bõven, Emir azt a rengetek agyát jobb lenne, ha nem mások gyötrésére használná, hanem inkább jókat cselekedne a családja és a társadalom számára. Kezdhetné azzal, hogy Nihant elengedi, mert ebben a felállásban úgysem az övé. Vagy úgy van vele, ha az övé nem lehet, másé se legyen! Ezzel a birtoklási vággyal csak megkeseríti Nihan életét.

Na és Kemal is! Milyen hülyeséget talál ki, hogy szakít Nihannal a Karennel történtek miatt, és utánna rögtön hívja Méreg barátját, és folytatják a nyomozást. Tudom, hogy ez most megrázta õket, de szerintem nem bírják ki sokáig egymás nélkül.


Ajjaj! Rossz idõk járnak most, a sorozatok nõi fõszereplõire, Olvido olyanhoz készül hozzámenni, akit szívbõl utál, Nihannal szakított Kemal, Fatmagülben meg a szerelem csírája sincs meg Kerim iránt.

Jöhetne már egy kis romantika, hogy feldobja a hideg téli napokat.
malvinkicska 2017 febr. 18. - 16:07:23
(625/1238)
Elõször 70 bölüm volt tervbe, de most 60-nál befejezik, állítólag kint romlott az nézettsége, meg az újságok is sok mindent írnak, a fõszereplõkrõl, de arra nincs mindig mit adni, mert az igazat csak õk tudják. A B*-i idõ tartama általában 150-p abból mennyit csinál a magyar, nem tudni.
malvinkicska 2017 febr. 18. - 16:07:23
(624/1238)
Elõször 70 bölüm volt tervbe, de most 60-nál befejezik, állítólag kint romlott az nézettsége, meg az újságok is sok mindent írnak, a fõszereplõkrõl, de arra nincs mindig mit adni, mert az igazat csak õk tudják. A B*-i idõ tartama általában 150-p abból mennyit csinál a magyar, nem tudni.
syuzi 2017 febr. 18. - 15:43:07 Előzmény malvinkicska
(623/1238)
Igen vannak csavarok ebben a sorozatban rendesen

Hány részes a sorozat?
Neked is jó szórakozást kívánok a sorozathoz :)
harmadiksuxel 2017 febr. 17. - 20:08:41
(622/1238)
Vagyis nálam kimeríti a tünemény fogalmát.

De Kemal és Nihan jelenete alatt volt egy török zene. Török-rajongók, mi volt az?
https://www.youtube.com/watch?v=JKbUMfqk6mM --> 24:45-nél már ennek az instrumentálja megy.
Elõre is köszönöm.
harmadiksuxel 2017 febr. 17. - 19:47:43
(621/1238)
Emir, ahogy beszél magáról, nem tudom nem megmosolyogni. Talán Tanernek mondta, de lényegtelen amúgy kinek: de hát én egy tünemény vagyok...
Banunak pedig így beszél Tarikról, mint egy kísérleti majomról.

Az csak is egy tünemény lehet, és semmi más, akinek emberszabású kísérleti majmai vannak.
Nálam ez nem meríti ki a tünemény fogalmát. :D
6/10
napraforgó 2017 febr. 17. - 19:32:28 6/10
(620/1238)
A nyomkövetõ jeladót kitaláltam. De azt, hogy Emír mindkét féllel alkudozott, elõre és külön-külön, arra nem számítottam. Karennek pisztolyt adott, hogy végezzen a belépõ pasival, de még az sem biztos, hogy meg volt töltve az a pisztoly. Õ Karent akarta holtan látni. És meg is kapta. Tarik eléggé kiszámítható...
Tanerre meg rákényszerítette az akaratát, megöleti a feleségét és neki kell elvállalnia a bûntettet.
De igaza van Kemálnak, ha már nem lesz rá szükség, tõle is megszabadul...
Kíváncsi vagyok, Tufán kivel értekezik a telefonban, kinek mondja, hogy visszaszerezte Emír bizalmát?
harmadiksuxel 2017 febr. 17. - 18:52:13
(619/1238)
WOW.
Amikor azt hiszem már mindent láttam, és nem lehet meglepni, még rá tudok döbbenni, hogy léteznek írói csavarok, amitõl leesik az állam: nem hiszem, hogy Emirtõl rafináltabb fõgonosszal valaha is találkoztam.
Nem kis írói munka egy ilyen karaktert összehozni.

Az ilyen csavarok miatt vagyok hajlandó szemet hunyni más hibák felett.
Ez zseniális volt.
WOW.