Mushroomer 2023 dec. 04. - 15:40:06
(9/29)
Rendkívül megrázó, tragikus film, ami talán ebben a műfajban az egyik legjobb módon mutatja be azt, hogy a háború mindent el tud pusztítani, amit az ember létrehoz. Bár rengeteg háborús alkotást láttam, ez mindenképpen ott van a Top 10-es listámon.
Arolf03 2023 dec. 04. - 14:05:48
(8/29)
Habár műfaj és stílus tekintetében a film nagyon nem az én esetem volt, és magamtól nem néztem volna meg mégis maradandó filmélményt okozott, és cseppet sem bántam hogy végignéztem, ez egy kihagyhatatlan film, mindenképp ott van a filmek között amiket meg kell nézned mielőtt meghalsz.
mozivaszon01 2023 dec. 03. - 16:38:08
(7/29)
Nagyon érzelmes, szívszorító film.
Egy romantikus, szerelmi történet megrázó drámává vált.
Megjelenik a gyermekáldás (beteljesületlen) vágya és ismét láthatjuk a történelem és a háborúk pokoli oldalának következményeit.
Nem csak a film, hanem a zenék, illetve a rendezés nagyszerűsége is megfogott.
7/10
sexykex 2022 febr. 28. - 22:03:17 7/10
(6/29)
„Az egyiknek sikerül, a másiknak nem…” Az egyik háború olyan, mint a másik. Utána sohasem értjük, hogy történhetett meg és miért. Igyekszünk gyorsan elfelejteni és akkor a meglepetés erejével jöhet a következő. „… a sors olykor nem tudja mit akar.” (A háború az ösztönök felszabadításának vérforraló tüzében égő gonoszság, amit a haragvó Isten áldása kísér, aki megbünteti a gyengéket és megbocsát a bűnösöknek.)
10/10
Nótárius 2022 jan. 28. - 01:59:57 10/10
(5/29)










Nehezen ocsúdtam miután megnéztem.
A valóság torokszorító rettenetét költőien átlényegítő, valamint baljós titokkal és szinte feldolgozhatatlan ellentmondásokkal terhelt, rendkívül erős érzelmi hatású, zseniális rendezésű film; megrázó döbbenetűen is emberségreményű végkifejlettel.

A teljes karakterazonosulással remeklő Saadet Aksoy-ról (Aska) a finom vonású nőiessége által lenyűgözötten és azért tettem fel egy képet, mert a stáblistán nincs róla.
tvhangya 2022 jan. 02. - 17:15:33
(4/29)
Nem semmi, hogy ugyanez a film már 8 évvel korábban is elkészült, más címekkel.
encus.625 2014 márc. 11. - 17:30:53 Előzmény csineva-xx
(3/29)
A filmrendezõnek Margaret Mazzantini a felesége, olvasd el a könyvet is, ami alapján a film készült. ;)
Margaret Mazzantini: Újjászületés a címe
csineva-xx 2013 aug. 11. - 00:29:49
(2/29)
A víz a lélek és az érzelem eleme. A legtöbb „anyagot” képes feloldani... Igaza van az elõttem szólónak, kõkemény dráma vár ránk (sõt, még annál is keményebb!), de nézzük bátran, hullámzó tengeren hajózunk majd ki belõle... :)
Pár éve, a Ne menj el! (Maradj!) c. film kapcsán megfogadtam, hogy Sergio Castellitto-t - fõként rendezõként - üldözni fogom... Sok esélyem nem volt a filmjeiben elmélyülni – mert hogy nem sok lelhetõ fel -, de itt sikerült, fenékig... Elképesztõen erõs érzelemdús élményt nyújt, olyan eseményeket és érzelmeket hoz teljesen testközelbe, amikért egyébként hálásak lehetünk, hogy elkerülnek bennünket. Mégis meg kell élnünk õket, gazdagabbá tesznek - ez meggyõzõdésem...

És igen, az elõttem idézett mondat tényleg nagyon ott van...

De íme még egy röpke párbeszéd:
- Szereted?
- Hogyan ne (!) szerethetném...

(A forgatókönyvíró itt is M. Mazzantini, úgy tudom, õ Castellitto felesége - szóval családi vállalkozásban ontják magunkból ezeket a filmeket... Hajrá! A karakterek megformálásáért, a játékért pedig külön mindenki elõtt mélyen le a kalappal...)
10/10
10/10
NADALFAN 2013 ápr. 08. - 20:05:50 10/10
(1/29)
ez egy fantasztikus film, egy szerelmi történet átalakul ,kõkemény drámává. persze ha a Boszniai háború kerül középpontba ne csodálkozzunk. nagy és nem várt fordulatokkal teli történet , és azonosulni tudok egyik szereplõ mondatával , aki 1 percet játszik a filmben de mégis az õ mondata maradt meg bennem -szégyellem hogy ennek az emberi fajnak a tagja vagyok!
10/10- csak ajánlani tudom , nagyon jó alakítások , kitûnõ zenék + nagyszerû rendezés!