Téma: Vérmesék

3/10
m3246 2014 jan. 05. - 22:32:29 3/10
(25/85)
Na ez aztán szar volt. Vígjátéknak biztos nem az mert nem sikerült nevetnem rajta, akciófilmnek meg szar. FUCK hogy stílusus legyek. Idõpazarlás rendesen. 3/10
6/10
beo71 2013 dec. 24. - 14:49:21 6/10
(24/85)
Szerintem kissé nehezen indul be, az elején még egyszínûnek találtam a karaktereket, a végére megszerettem az ütõdött családot, de nem felejthetem az izzadság szagú 1 órát. Néha azt éreztem,a De Niro - T.L. Jones páros jobb filmet érdemelne. Az utolsó 20 percre belelendül a film ( nem csak az akció miatt, valahogy a poénok is jobban ülnek ).6/10.
A Nagymenõk poén után kezd el mûködni a dolog, a maffia környezet jobb, mint a kisváros tipikus emberei téma.
lucy1211 2013 dec. 18. - 17:15:01
(23/85)
Valamikor jó volt, valamikor unalmas. Bár jó film!! SPOILER Az egyetlen poén a folyamatos "picsába" szó
volt talán, és az " ok nélkül nem szeretek másoknak fájdalmat okozni".. és ennyi! pedig azt irták hogy vicces,
humoros filmvígjáték lesz, de erre nem számíthattunk! Egyszer nézhetõ kis filmecske, de azt ajánlom aki sok poénra, és humorra vágyott, az ne üljön be rá. Felesleges. Talán az utolsó 20 percben volt olyan rész ahol "kicsit"
lehetett izgulni a filmen, és ennyi!! SPOILER VÉGE 10/6
marchelo 2013 dec. 17. - 16:55:31 Előzmény r0t0
(22/85)
Barátom ha te azt számolod hányszor nevetsz egy vígjátékon akkor nagyon figyelheted a filmet :).
Szerintem egy hétvégi otthoni mozinak simán elmegy, de moziban azért én sem nézném meg.
6/10
minnavonbarhelm 2013 nov. 26. - 11:51:26 6/10
(21/85)
nem vártam sokat ettõl a filmtõl, így nem is csalódtam benne, egyszer nézhetõ könnyed kis film. aki eget rengetõ poénokra és nagyon eredeti sztorira vágyik, annak azt tanácsolom,ne üljön be rá.
7/10
CLS 2013 okt. 24. - 10:36:02 7/10 Előzmény Bigpapa
(20/85)
MALAVITA a google translate szerint olaszul van, és azt jelenti, hogy alvilág.
Egyébként a nagy betû ellenére afféle alcímnek tûnik nekem (amellett, hogy ez a kutya neve).
7/10
CLS 2013 okt. 24. - 10:27:14 7/10
(19/85)
Kellemes egyszernézõs hollywoodi produkció. A humora fekete, aki az ilyet nem bírja, kerülje.
A történetet még soká lehetett volna folytatni azon a vonalon, ahogy elindul. De talán jobb így, mert így nem fullad unalomba.

Elõny: nem lõttek el mindent a bemutatóban. A story kerek, és a maga igen tág keretein belül reális.
Hátrány: az események kiszámíthatóak, a poénok könnyen emészthetõek
- itt arra gondolok, hogy én igazán azt szeretem, amikor olyan poén van, amin csak páran nevetünk, mert a többiek nem veszik észre. Pl.: a Cool túra c. filmben, amikor autóval át akarnak ugratni egy félig leszakadt fahídon, ehhez kiszámítják az autó teljes tömegét, de nagyon nem valós eredményre jutnak - ezen én nevettem, a többiek csak azon, amikor aztán valaki leköpi a hidat, és az már attól leszakad.
Cs_ 2013 okt. 16. - 21:53:06
(18/85)
Jó film! A plakát felkeltette a kíváncsiságom, de a viszonylag alacsony pontszám és a hozzászólások elbizonytalanítottak. De mivel nem volt jobbnak ígérkezõ film, ezért elmentünk erre. Mindketten élveztük. Jó nem egy mindenki által élvezhetõ 5* popcorn mozi Családi üzelmek, de szórakoztató film. Aki kicsit is fogékony a morbidabb humorra, annak tetszeni fog.

Nem lesz klasszikus film, nem fogják idézni (bár a "nem vagyok kegyetlen ok nélkül, mert kiélem a szadista hajlamaimat, amikor okkal teszem" tetszett nagyon) de jó! Simán lehetne folytatni a sztori bármennyi részt elbírna.
5/10
r0t0 2013 okt. 14. - 07:46:01 5/10
(17/85)
Nem tudom, az elõttem hozzászólók milyen filmre ültek be, de én úgy tûnik én egy másikat láttam. A film vígjátékként van reklámozva, de én már az elsõ 10 perc után kényelmetlenül kezdtem magam érezni. Azt éreztem, hogy a zene alapján valami nagyon vicceset kellene látnom és már azt erõszakolják, hogy mulassak rajta, de semmi ilyesmi nem történik. Sajnos, a folytatás is ugyanez. A hétvégén látott másik filmmel összehasonlító statisztikám:
- földön fetrengõs röhögések száma: 0 (Családi üzelmek: 7)
- felszabadult nevetések száma: 0 (Családi üzelmek: 16)
- mosolyok száma: 1 (kínomban) (Családi üzelmek: min. 25)
Ez a film mûfaja alapján inkább fekete komédia lenne, de az utolsó jelenetek túlságosan elszabadultak. Ártatlan emberek lemészárlása, sõt úgy általában egy vérfürdõ _NEM_ vicces. Ez már nem is Besson, hanem inkább Tarantino, a régi idõkbõl.
Tommy Lee csak önmaga árnyéka, mintha nem vette volna észre, hogy már vége a Men in Black forgatásának. De Niro sem remekel, rutinból tolta le a szerepet. Ha már vígjáték, akkor az Apádra ütök-ben min. 10x jobb volt. M. Pfeiffer nem volt rossz, de jó se.
5/10
10/10
Zuluhed 2013 okt. 13. - 20:26:39 10/10
(16/85)
Kellemes csalódás volt,rosszabbra számítottam. Végig leköt,egyszerre vicces és izgalmas és minden színész nagyon jól játsza a szerepét. 10/10
6/10
kitti0216 2013 okt. 13. - 17:06:04 6/10
(15/85)
Szerintem egyszer nézhetõ film, semmi extra. Úgyhogy nálam 10/6
Marcipáncica_ 2013 okt. 06. - 00:01:40
(14/85)
Kellemes film. A szereplõgárda és rendezõ után - nem tagadom - magas elvárásokkal ültem be a moziba.
Talán ezért nem is estem hanyatt, de nem is csalódtam nagyot.
Nem hiszem hogy valaha is újranézem, de így egyszeri megnézésre szerintem nyugodtan ajánlható.
8/10
Zoli9898 2013 okt. 05. - 20:40:36
(13/85)
!!!SPOILER!!!

Besson a profi!

Nos igen, ez az ami elsõre eszembe jutott, mikor kiléptem a moziból és késõbb ez sugallt arra, hogy a kedvenc filmszériám (A sötét lovag-trilógia) helyett ennek a filmnek (mondhatni) "elemzése" legyen a 100-dik hozzászólásom a Port.hu-n.

Nos elöljáróban csak annyit, hogy mikor megláttam az egyik kedvenc mozis újságom cikkei közt ( nem a fõoldalon) az egyik kedvenc színészemet-Robert De Nirót- amint Michelle Pfeifferrel egy Luc Besson-vígjátékban szerepel, ahol ráadásul a régi nagyágyúk egyike Martin Scorsese az ex.producer, tudtam, hogy ezt látnom kell. Késõbb aztán kiderült, hogy gengszterfilm, ami a western után a 2 kedvenc stílusom, már senki sem állíthatott meg. A jegyvásárlás után viszont elgondolkodtam, hogy vajon nem dõltem-e be a fogyasztó társadalom egyik nagy trükkjének (hírességekkel csábítjuk a népet). Ezen kételyeim viszont a film alatt teljesen eloszlottak.

Nos a film egy sajátos stílusú francia és azon belül is Luc Besson vígjáték (akit bár nagyon kedvelek, az õ neve nem mindig garancia a sikerre, ezúttal azonban mégis így volt). Az eleje meglehetõsen nyugodt és ráérõs, kissé talán poénmentes stílusban kezdõdik, de egyre jobban beindul és az eleji poénmenetesség majdnem, hogy jót tesz neki.
A történet amúgy pofon-egyszerû alapokkal rendelkezik, így nem is részletezném. Inkább kiemelném, amit a poénokon kívül( mert hát azokat emlegetni nem igazán lenne célravezetõ) mi az ami kiemeli a vígjátékok közül.

Elsõként az emberi önmegtagadásból és annak nehézségeibõl kaptunk ízelítõt a filmben De Niro memoár-írása közben. Ugyanis bár próbálkozni lehet, önmagunkat teljesen megtagadni sosem tudjuk. Ennek a szálnak a lezárásaként a kedvenc jelenetemben a mozis résznél, mikor DE Niró karakterébõl végképp feltör a saját indivíduma, majdnem könnyezni kezdtem, nem tudom miért, de az egész olyan igaz volt és szép, mégis olyan egyszerû. Ezek után akár a filmet le is vághatták volna, én akkor is elégedetten jöttem volna ki.

Második kedvenc momentumom, mikor a gengszterek megérkeznek. Az a jelenet olyan zseniális volt és olyan módon emlékeztetett a régi nagyokra, hogy megdobbant benne a szív és feltört a kérdés, talán ma is tudnának ilyen remekmûveket csinálni?

Az akció jelenteket külön nem méltatnám, mert az egy újabb központi eleme a filmnek.

Amit még megemlítenék, az a mozi a moziban jelenet, melyet mint egy tisztelet teljes kalapemelésként értelmeztem, a filmmûvészet irányába.

Ezen kívül egy kis görbetükrös amerikai-álom kritika is megcsillan a filmben, ami külön élvezetessé teszi a filmet.

Amúgy a film egy szokványos akcióvígjáték, mely bár nem éri el minden pontjában a zsenialitás részét és bár üresjárataival és ritkán mellémenõ poénjaival lekerül a klasszikusok sorából, addig katartikus jeleneteivel és könnyfakasztó (számomra legalább is azok voltak) poénjaival egy remek alkotás. Töredelmesen bevallom még azt is, hogy egy ideje nem vagyok oda a vígjátékokért-köszönhetõ az amerikai tucatdaraboknak- ez most mégis visszaadta a reményemet a mûfajban és könnyed kikapcsolódást nyújtott, egy könnyed õszi estén.
8/10
9/10
niccy8 2013 okt. 04. - 13:13:37 9/10
(12/85)
Már régen nevettem ennyit egy filmen, nekem nagyon tetszett :). A bemutató alapján választottam ki. Aztán a kritikák és hozzászólások elolvasása után kicsit elbizonytalanodtam, de már megvolt a jegy, szóval nem volt mit tenni, megnéztem :). És örülök neki. A színészi teljesítménnyel nem volt bajom, a fõszereplõk olyanok voltak, amilyennek vártam õket. Nem találtam elnagyoltnak a történetet és nem zavart, hogy a múltat nem mutatták be hosszasan, mert szerintem így is érthetõ volt a sztori. Nálam az egyszer nézhetõs kategóriánál is jobb.
8/10
kmiki85 2013 okt. 03. - 08:46:15 8/10
(11/85)
Nekem tetszett, vicces is volt, annyit kaptam amit vártam, szerintem Robert nagyon jó, és hitelesen tolja a keresztapa figurát, a történet gyors befejezése, viszont mostanában minden filmben így van, ez annyira nem tetszik.
Összességében kb. 6-8 között...
10/10
frappánsandrás 2013 okt. 02. - 10:36:08 10/10
(10/85)
Én nem is olvasom el amiket írtok, mert akkora gyö.....k vagytok de nem is csoda, mivel tükrözi a mai magyarországi társadalmat.
Aztán meg a happeningre adtok 8 pontot:)
Szóval legközelebb el se olvasom mit írnak itt a nagyokosok a filmekrõl, mert itt mindenki akkor kritikus nem is értem miért nem rendeztek filmeket.
Szerintem egy nagyon igényes film volt vicces volt,izgalmas persze nem tökéletes ,de én régen láttam ilyen jó filmet.
Ja és az aki michelle pfeiffer rossz volt benne na azt komolyan nem értem........
9/10
Bigpapa 2013 okt. 01. - 17:57:03 9/10
(9/85)
Tegnap megnéztük megint :) Ízlések és pofonok, akikkel tegnap láttam, nos nekik is tetszett :) De még nem jöttem rá, miért Malavita a film címe. Mert oké, a kutya neve Malavita, de õ egy Ausztrál pásztorkutya, szóval lehet a könyvbõl derül ki, miért ez a cím.
kisgyoriz 2013 szept. 28. - 22:31:21
(8/85)
Éééééés szombat esti mesék helyett "Vérmesék"!Mi is láttuk, és hát...hosszú lenne, olvassátok el lentebb.:)
Nálatok hány levágott ujjpercet ér meg a 10bõl?:)
9/10
Bigpapa 2013 szept. 28. - 12:32:17 9/10
(7/85)
Tegnap láttuk. Pont ez az a sztori, amit én 3 részesre bontottam volna, mert az elõzmény megérne egy 2 órát, ha csak a 10. pontját látnánk De Niro életének :D
Ez lehetett volna egy második rész és megnézném ennek a folytatását is :)
Imádom Tordy Géza hangját, de Rajhona Ádám jobb lenne sokkal Tommy Lee Jones szinkronjának. Nem értem,miért kell cserélgetni a bevált hangokat?

Negatív:
- a sztori közepébe csöppenünk, snittekkel van elmesélve a miért, de nincs kellõen kibontva
- egy két jelenet túlnyújtott, másokat pillanatok alatt lerendeznek
- a film végét 5 perc alatt összecsapták

Pozitív:
- De Niro
- a kis csaj :D :D (hajtanám, mint debil gyerek a szülinapi BMX-et :D) http://www.frenchtoastsunday.com/wp-content/uploads/2013/08/dianna-agron-1.png
- környezet
- karakterek
- sztori

SPOILER

A kislány zúzása nekem bejön, mert tiszta apja, a kis srác agymunkája, meg tiszta anyja. Szóval ez király. A kisboltos robbantás hatalmas poén. Sajnáltam, hogy nem mutatták, hogy kapta el a motoros faszit Robert. Az FBI ügynökök halála szerintem is felesleges volt. Nem tudom, milyen magas a kis srác, de Pfeiffer sem egy 2 méteres nõ, mégis a melléig ér. A Nagymenõk jó poén. Engem egyáltalán nem zavar, hogy De Niro maffiafilmes múltjára épít a film végig.

SPOILER VÉGE

Remélem, folytatják, mert ezt vétek lenne nem folytatni, csak jobban. Sokkal jobban. Nekem tetszettek a zúzások, egy maffiacsaládtól pont ezt várom :)

9/10
Sonic8 2013 szept. 27. - 22:46:40
(6/85)
Még tegnap láttam, de csak ma veszõdtem rá, hogy írjak is róla valamit. Hát. Ez a Robert De Niro kétségtelenül jó! De ezt azért el is várjuk tõle vagy 10 maffiózó film után.. :D
Tommy Lee Jones szintén jól mutat az õ kb 10 perces szerepében.. :(

A családja "Mr. Blake"-nek meg alakít úgy ahogy. Ezt a Michelle Preiffert kb százszor hallottam már de szerintem csak most láttam elõször a vásznon. Jó kis színésznõ fõleg a bujkálós jelenetnél látszódik.

A kiscsajszi hát az húha :DDD Engem már a szeme megvett.

De ez a kisgyerek. Inkább csak irritált mint családtagot imitált.

A story egészen kézenfekvõ volt itt ott tudott csavart produkálni. Tipikus Luc Besson filmet láttunk! :D

SPOILER

Esküszöm jobb kedvvel jöttem volna ki a filmrõl ha nem nyírják ki a két FBI-ost. Tökre szerethetõek voltak a film végére.

SPOLIER VÉGE

Ez nekem egy 10/7