GreenBay 2013 ápr. 19. - 10:32:47
(117/137)
Hatalmas film! Malkovich utánozhatatlan.
10/10
Nira1900 2013 jan. 04. - 00:28:03 10/10 Előzmény Zöldmáli
(116/137)
Valóban érdekes, átfutottam, de engem csak az eredeti elképzelésemben erõsített meg. :) A francia filmeknek nagy elõnyük az érzelmesség, de én nem erõltetném egy olyan mû esetében, mely karaktereinek jellemében sokkal több rejtett vagy akár torzult vonás van, mintsem bármiféle sérülékeny érzelem vagy intimitás. A darab lényege az álca, de nem a felszínes, este ledobható változat, hanem valami olyan álarc, ami bizony már rászáradt a viselõjére. Amit a film elején a púder és rizsporfelhõ, az ezer alsószoknya, a körülményes, hosszadalmas és kötelezõ öltözködés is remekül mintáz.
Zöldmáli 2012 dec. 27. - 20:42:21 Előzmény rockqueen
(115/137)
"Miért is hallt meg Madame de Tourvel? Ez annyira nem volt világos nekem."

SPOILER!
A szégyenbe. A világ elõtti szégyenbe a házasságtörés miatt, és a szerelme bánásmódja miatti személyes szégyenbe.
Lásd még: pszichoszomatikus megbetegedések.:)
Zöldmáli 2012 dec. 27. - 20:37:19
(114/137)
Danceny a hárfatanár. A márkiné szeretõjét Gercourt-nak hívják.

Itt különben van egy jó kis összehasonlítás a francia (Milos Forman-féle) és az amerikai feldolgozásról:
http://www.colinfirth.extra.hu/oldalak/filmek/valmont_osszehasonlitas.html
Szerintem érdekes.:)
Killbox 2012 dec. 27. - 12:38:36 Előzmény Calypso
(113/137)
***spoiler***

Miért a filmben nem ez történt?
Danceny, a márkiné szeretõje bejelenti,hogy elveszi feleségül Cecile-t.
Erre a márkiné megkéri Valmonte-ot,hogy csábítsa el a lányt, bosszúból. Ha megteszi,akkor a szeretõje lesz.
10/10
Nira1900 2012 dec. 26. - 02:55:38 10/10
(112/137)
Az egyetlen eset, azt hiszem, amikor az amerikai változat jobban tetszik nekem, mint a francia (Valmont). A könyvet is elolvastam utána, és azt figyelembe véve is megállja a helyét a film. Pontos, lényegre törõ felépítés, kitûnõ színészek. Különösen tetszik, hogy nem kimondottan szép színészeket választottak a két fõ rivális hódító szerepére, így még jobban kiemelhetõ a játékuk hitelessége. John Malkovich - hogy mi a vonzó benne? :) Amellett, hogy jó színész, valamilyen titokzatosság árad belõle. Ezt minden szerepében érzem, és ez nagyon izgalmassá teszi. :)
Sadenal 2012 okt. 22. - 01:00:04
(111/137)
Ez a film nálam úgy vonult be a filmtörténelembe, mint a legnagyobb sza*kavaró film. Egyszerûen óriási volt, fõleg Malkovich grimaszai (nem is értem, hogy õt mért nem jelölték 1 díjra sem) meg Close hideg tekintete. Amikor mesél arról, hogy csak csöndben ült és hallgatott és így vált azzá ami. Meg a Malkovich-féle riposzt a végén... egyszer mindenkinek látnia kell. Egyik legjobb kosztümös film.


9/10
Calypso 2012 júl. 05. - 15:44:10
(110/137)
a probléma csak az, hogy az eredeti mûben, Merteuil márkiné arra akarja rávenni Valmont-t, hogy Cécile-t csábítsa el..., miközben õ lángra lobbant erkölcsös Tourvelné iránt... a többi stimmel :)

de a film tényleg tökéletes
10/10
bettt 2012 febr. 20. - 20:18:50 10/10 Előzmény greghouse
(109/137)
Magával ragadó jelenség, fantasztikus, izgalmas színész. Minden filmjében beleszeretek, karizmatikus. A profizmus ahogy játszik... zseniális.
csoki@ 2011 dec. 31. - 12:24:04
(108/137)
Ott a pont! :))
offtopic
kata3 2011 dec. 31. - 03:04:41
(107/137)
Azt hiszem ezt te sosem fogod megtudni! :-DDD
csoki@ 2011 dec. 31. - 02:52:46
(106/137)
Kedves Greghouse!
Nem tartom kizártnak, hogy ezzel a kérdéseddel lavinát zúdítottál magadra :)
A válasz egyébként egyszerû: sárm. Nekem nem kifejezett kedvencem Malkovich, de tény, valami van a pasiban. Hihetetlenül érdekes a tekintete, ugyanakkor van tartása, talán kicsit merev is. Így, mindenestül van benne valami, ami érdekessé teszi.
Én nem szeretem a kifejezetten "szépfiúknak" titulált pasikat. Sõt, nekem általában azok a pasik jönnek be, akikre az átlag nõ azt mondja, ronda (szándékosan használom ezt a szót). Kivétel ez alól Brad Pitt. Fogalmam sincs, mi jó van benne, de valamiért tetszik. Szintúgy bejövõs pasi nálam, akitõl a felhasználói nevedet kölcsönözted (ha nem tévedek :) ), Hugh Laurie is. Ugyanakkor, nagyon sokszor hallom lányoktól, hogy micsoda pasi Huhg Grant. Tudod, ha az az ember hozzámérne, én sikítozva rohannék ki a világból... Ez az én véleményem néhány hirtelen eszembe jutó férfiról. Döntsd el, férfiszemmel ezek közül ki szexi, és ki nem az.
Visszakérdezek. Miért jön be a pasiknak Glenn Close? Nekem kifejezetten unszimpatikus nõ, hihetetlenül jó színészi tehetséggel. Vagy pl. Demi Moore? Egyszerûen nem értem, mi a szép abban a nõben... Na mindegy, a lényeg, hogy hál istennek nem vagyunk egyformák. Kinek ez tetszik, kinek az, így jut pár a világban (majdnem) mindenkinek.
Egyébként még annyit ahhoz, hogy Malkovich-ot választották kétszer is a legszexisebb pasinak, az ilyen felmérések általában néhány felkapott magazin kérdései alapján dõlnek el. Véleményem szerint nem mérvadóak, az én véleményem sokszor nem egyezik az ilyen felmérések eredményével, ráadásul ezt így konkretizálni (szerintem) nem is lehet...
sofi 72 2011 dec. 31. - 01:47:13
(105/137)
Szia Greg!
Na, ezzel a kérdéseddel kellemes pillanatokat szereztél. Biztos egy csomóan fognak válaszolni, de úgy néz ki, én leszek az elsõ!:)
Szóval Malkovich/Pitt. Rövid leszek, bár egyik sem rajongásom tárgya, de valóban, ha választani kellene, ha a FÖLDÖN csak kettejükbõl, akkor én is M-ot választanám...

A válasz:

M: Delejes, "õrült" tekintet, ami egy kobrát is halálba tud küldeni. :)
P: Szimpla unalmas szöszi, felejthetõ arcvonásokkal.:(
greghouse 2011 dec. 31. - 01:25:31
(104/137)
CSAJOK: azt mondjátok meg nekem pasinak, hogy mi a francért választták kétszer is John Malkovich-ot az év leg szexibb férfi szinész pasijává. Megelõzve Brad Pittet, és a többieket, szóval mi van Malkovichban ami elragadja a nõket???? (Talán az, ami Glenn Close-ban elragadja a férfiakat? Nem tudom.) Kérem, aki nõbõl van válaszoljon. Kösz.
gh.
rockqueen 2011 dec. 30. - 16:46:59
(103/137)
Most veszem észre, hogy a halt két 'l'-lel írtam. Vagyis: Miért is halt meg Madame de Tourvel?
rockqueen 2011 dec. 30. - 13:29:54 Előzmény greghouse
(102/137)
Miért is hallt meg Madame de Tourvel? Ez annyira nem volt világos nekem.
greghouse 2011 dec. 28. - 21:03:39
(101/137)
Sokan sokáig nem tudtunk Malkovichról, mert nem a "nagy" Hollywoody filmekben játszott. Õ egy abszolút sokoldalú szinész, akit - hogy csak két "apró" nevet mondjak - Tarantino és Redford egyaránt kedvel és foglalkoztat.
proskit 2011 dec. 28. - 20:22:46
(100/137)
Én a "Con Air" elõtt azt sem tudtam, hogy Malkovics-papa a világon van, aztán késõbb megismertem az életmûvet, benne ezt a remekmûvet.
greghouse 2011 dec. 28. - 16:06:19
(99/137)
Ez is klasszikus. Malkovich és Close különösen. A franc a tévébe, régen az volt a baj, hogy nincs mit nézni, most meg egymást tapossák a jobbnál jobb filmekkel. Megjegyzem, a Karácsony elmúltával a helyzet javult, mert nem csupa télapós cukormáz csöpög a tévébõl, hanem csupa nagy film. Még levegõt sem kapok az eredeti Blues Brothers után, majd jön ez a film, meg a Ghostbusters, hadd ne soroljam. A bõség zavara. (Hagyjatok most azzal, hogy fel és meg lehet venni....)
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 28. - 09:17:06 10/10
(98/137)
Ahogy mondod. Zseniális színészek remekelnek benne, Malkovichnak kifejezetten jól áll és illik rá a rá osztott szerep, lubickol benne. Jól teszi.