Téma: Veszettek

Kodaxin 2021 máj. 08. - 20:18:08
(94/114)
Elolvastam a kommenteket, és ez úton szeretném Dr. House-t idézni: IDIÓTÁK!

Mert nem igaz, hogy ennyire "zseniális film esztéta" lett mindenki, vagy ennyire képtelen a kliséktől megszabadulni. Mert kérem alássan, így kell agit-propos pénzből zseniális, jövőálló filmet forgatni, aminek a végén megadják a módját: Levizelik a finanszírozó(k) plakátját :D Hát loller, akinek még ez a geg se esik le, az ne nézzen filmeket! Az a jelenet arról szólt, hogy mi a véleménye a rendezőnek azokról, akik egy magyar-cigány szembenállást, a náci propagandát szerették volna erőltetni és amit amúgy zseniálisan kihagyott a filmből a rendező - hiszen az egyáltalán nem erről szólt.

Ez a film a THE WALL volt mai köntösben, egészen jó zenével, viszont sokkal brutálisabban előadva. Amiben talán éppen az volt a legzseniálisabb, hogy Pink-kel ellentétben a "főhősünk" egyáltalán nem volt fajgyűlölő, hanem csak egy OPPORTUNISTA volt, aki zseniálisan ismerte fel azt, hogy hol tud érvényesülni, polgármesterré, egy kis város nagy emberévé válni, megjelenni a politikai életben.

Az a sajtótájékoztató például, ahol a rendőrfőnököt utálókra és a szeretőre ráfagy a mosoly, mert csak akkor értik meg azt, hogy őket is csak kegyetlenül kihasználta a saját érdekében, az priceless. Az a hirtelen csend, az mindent vitt. Amikor hirtelen megértik, hogy nekik nem osztottak lapot, nem tudnak már semmit tenni, az mindent vitt. A film pedig ÉPPEN ETTŐL volt zseniális. Ettől a pofára eséstől. Mert az ugye a "választási eredményekből" is kiderült, hogy az adott városban a rendre és a biztonságra szavazott a telepiek többsége is. Rendőrfőnöknek talán nem választották volna meg, de polgármesternek minden további nélkül. És ezért volt az a jelenet zseniális, hiszen csak akkor értették meg az emberek azt, hogy mik a tetteik következményei, amikor már nem tudnak azokon változtatni. Mert olyanokat választanak meg a saját tetteik miatt, akiket biztosan nem szerettek volna a hatalom közelében látni. Mert ilyen az, amikor a rendőrség helyét átveszik a félkatonai hadurak seregei.

Amikor pedig erre rájönnek, akkor már késő. Akkor már csak azt tanulhatják meg, hogy valójában csak kihasználták őket, de eközben magukra maradtak. Mindegy, hogy a telepen vagy a Hősök Terén lesznek egyedül, vagy az öccsükkel, bátyjukkal, mert az opportunistákkal szemben nincsenek eszközei a becsületes embereknek. Az igazságtalanságot nem lehet sem erővel, sem az igazsággal helyrehozni, mert az már senkit sem érdekel. Az győz, aki gátlástalan, aki mindenen és mindenkin átgázol. Számít az, hogy a végén a halottból hős lesz, vagy áldozat? Nem. Hiszen minden csak a médiától, a propagandától függ. Majd eldöntik. No de végső soron, mindez kit érdekel? És mi is erkölcsi tanulság? A választáson veszített a becsületes? Nem. A választáson veszített a város többsége? Nem. Azok veszítettek, akik alapvetően becsületesek voltak. Tibi bá' és a két főhősünk. Az utóbbiak közül pedig mindkettő elveszítette az életét, ebben pedig csak annyi a különbség, hogy az egyikük ténylegesen, a másikuk pedig csak abban az értelemben, hogy szó szerint semmije sem maradt. Ott áll egyedül a NAGY VÁROSBAN, és ahol nincs hová mennie. Futóként vált földönfutóvá. Nincs verseny, nincs gyönyörű lány, nincs jövő - és már visszamenni sem tud, mert nincs hová.

A Hősök Terén fel lehet nézni a hősökre, de alapvetően egy magányos dolog a tisztességesség.

Egyik jó ember sem értette meg azt, hogy azzal semmire se mennek, ha valaki ellen szólalnak fel, ha azok, akikért kiállnak, azok nem érdemelik meg tőlük ezt az áldozatot. Erről kell leszokni. Tegyen mindenki magáért, és akkor jobb lesz a világ. Nem film esztétává és tízmillió foci edző országává kell válni. Nem másokra kell várni, hanem tennünk kell magunkért. Nem mások szekerét kell tolni, hanem a sajátunkat. Nem másokra várni például a választásokon, nem valaki ellen szavazni, hagyni, hogy kihasználjanak és különböző ideológiákkal hülyét csináljanak belőlünk, hanem arra kell figyelni, hogy mi a jó nekünk, mi lesz jó nekünk. Akkor jó lesz a világ. Ha mások szekerét akarjuk megtolni, mert akkor azok majd jobbak lesznek, akkor biztosan elveszünk, hiszen az OPPORTUNISTÁKAT (un. politikusok) piszkosul nem érdeklik az emberek. Max a választások idején, amikor ígérgetni kell, vagy amikor közéjük kell lövetni ha nem tetszik a pofájuk. És pont ez az a tanulság, amitől kortalanná és zseniálissá válik ez a film, és pont ez az, amit a marxista provokatőr finanszírozók nem vettek észre - és amire szerintem szintén senki sem gondolt még azok közül sem, aki végigolvasta ezt a hozzászólást:

Hölgyeim és uraim, önök most a BLM felemelkedésének a történetét látták.
8/10
doricki23 2021 jan. 06. - 16:38:45 8/10
(93/114)
Nehezn indult be, de ez egy jó film! Tanulságos, emberi sorsok, bárhol megtörténhet. A színészi alakítások is jók.
8/10
Sweet-But-Psycho 2020 nov. 01. - 14:16:38 8/10
(92/114)
Kifejezetten erős magyar film, az elmúlt évek mezőnyében bőven megállja a helyét. Külön erénye, hogy a karakterek - más mostanában szokásos mozikkal ellentétben - nem feltétlenül különíthetők el csak jókra, illetve rosszakra. A színészi teljesítmények hitelesek, a zene zseniális, az operatőri munka is rendben van. A (véleményem szerint) nem túl acélos tehetségű Fenyő Iván eddigi legmeggyőzőbb alakítása. De ugyanez elmondható Klem Viktorról is, a kis Vidnyánszky pedig tökéletes választás a szerepére. Akik zavarba jönnek a filmtől, vagy zsigerből gyűlölik az alkotókat, nyilván lepontozzák. És az sem meglepő, hogy ritkán mutatják be... Én mindenesetre ajánlom!
8/10
Karban79 2020 szept. 28. - 16:36:56 8/10
(91/114)
Pont így működik a korrupció, a politika, és a bűn...egyén és szervezeti szinten egyaránt. Egy kilátástalan helyzetű, perspektíva és jövőkép nélküli nincstelennek adj egy eszmét, amit követhet, megélhetést, helyet a társadalomban, és hűséges lesz holtáig. Jó film. Túl hiteles, ezért is mellőzhették...
10/10
luci87 2019 júl. 12. - 19:35:09 10/10
(90/114)
Azert toltottem le,mert Kazincbarcikán,egy kozeli varosban forgatták!Jo kis film
Krajcsik Zsolt 2019 márc. 15. - 08:10:26
(89/114)
Ra 2018 okt. 03. - 04:15:45
(88/114)
Elég jó film, de sok elemében a "provokatív mocsok" kategóriájába esik.
leho 2018 júl. 19. - 19:02:56 Előzmény Tigrismaci
(86/114)
Szerintem itt nem elsősorban a rossz reklámról volt szó, én a művészmozik kinálatán se láttam már két hónappal a film premierje után (vagy vidéken vetítették-e valahol, tudja-e valaki?). Az ott vetített filmeket pedig nem nagyon szokták reklámozni. Arra gondolok, hogy egyszerűen kényelmetlen lett sokaknak ez a film (emlékszünk a hurráoptimista kormányprogramra?).
leho 2018 júl. 19. - 18:53:09 Előzmény okinom
(85/114)
Ott is forgattak.
3/10
Fecni007fefe 2018 júl. 18. - 14:07:42 3/10
(84/114)
Rosszfiúk+Amerikai história X egyes motívumai. SPOILER A korábbi galeriből pillanatok alatt szkinhedeket farag a rendőrfőnök, akik gyűlölni kezdik a bűnözőket, mert hirtelen rendpártiak lettek. Meg a cigányokat, holott előtte haverjuk volt az egyik. A végén a vezérüket minden teketória nélkül agyonverik. Nagyon motivált és következetes jellemfejlődés... Béna párbeszédek, béna keménykedés, én szenvedtem tőle.
9/10
kinowelt 2018 jún. 04. - 17:22:32 9/10
(83/114)
Olvasva némelyik korábbi kommentet, nem ugyanazt a filmet láttuk. Sajnálom őket, sose nőnek fel. Ez a film kicsiben a mai magyar valóság (sajnos). Akadt pár éve olyan (egekig magasztalt/díjazott) magyar film, amit nem vagyok hajlandó megnézni, nemrégiben is számomra érthetetlen módon agyondíjaztak egyet, de ennek csak jelenthetnek. Dokumentumfilmként megállná a helyét, a teljes alkotó gárda kiváló munkát végzett. Köszönöm, hogy láthattam.
10/10
okinom 2018 ápr. 01. - 00:42:04 10/10 Előzmény makovecz1972
(82/114)
Azért nem nézték meg mert semmi reklámja nem volt, és így 1 hét után levették a műsorról.. Egy pár semmire való óriásplakáttól eltekintve zéró behrangozása volt a filmnek, ami méltatlan. Ez egyébként érthetetlen, ráköltenek egy csomó pénzt, a reklámra meg semmit. Nekem tetszett...
10/10
okinom 2018 ápr. 01. - 00:35:45 10/10 Előzmény leho
(81/114)
Nem Várpalotán forgatták?
10/10
Camu 2018 márc. 09. - 15:19:18 10/10
(80/114)
Az utóbbi évben több sikerfilmet produkáltunk: Kincsem, Testrõl és lélekrõl, A viszkis. Ez bármelyikkel felveszi a versenyt. A Saul fiát úgy kellett magamra erõszakolni, ezt két nap alatt kétszer néztem meg. A lekicsinylõ pontozás miatt én 10-et adok, amúgy erõs 8-as.
6/10
frenk32598 2018 febr. 05. - 18:31:05 6/10
(79/114)
Nézhetõ,magyar filmekhez képest egész jó.
leho 2018 febr. 01. - 08:49:14 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(78/114)
Érdekes komment. : )) Azon nevetek egyébként, hogy Barcika mint jobbikos város. Egyébként, bár nem sok a munkalehetõség a városban (ahogy sajnos sok magyar településen se), azért lepusztultnak nem mondható, sõt Goda Krisztina ,,panaszkodott is'', hogy mennyi mindent felújítottak.
bbbeva 2018 jan. 26. - 15:16:47 Előzmény laci330
(77/114)
2018 jan. 30-án 18 h-tól vetítjük ez Esernyõsben (Bp. III. Fõ tér 2 ) Vendég a film írója, Czetõ Bernát László
bbbeva 2018 jan. 26. - 15:15:57 Előzmény leho
(76/114)
2018 jan. 30-án 18 h-tól vetítjük ez Esernyõsben (Bp. III. Fõ tér 2 ) Vendég a film írója, Czetõ Bernát László
bbbeva 2018 jan. 26. - 15:14:36 Előzmény Tigrismaci
(75/114)
vetítjük kedden az ESERNYÕS-ben (jan. 30-án 18 h-tól