Moldávia bánata 2008 jún. 11. - 00:41:39 Előzmény Sikamikanico
(35/195)
Needles az RHCP baszere??? Na, ezt se' tudtam!
Döbbenetes, hogy mindig meg lehet tudni valami újat! :)
Moldávia bánata 2008 jún. 11. - 00:39:32
(34/195)
Egyébként pedig az összes paradoxon kizárva! Az idõ lineáris, nem pedig önmagába visszatérõ!
Tehát ha visszamegyünk a múltba, bizonyos szempontból az is a jövõ, nem pedig a múlt! ;) :)
Moldávia bánata 2008 jún. 11. - 00:37:13
(33/195)
Eldõlt!
Én ezt a filmet láttam a legtöbbször!
többször, mint mondjuk a Szellemirtókat, a Csillagok háborúját, vagy éppen a Kincs, ami nincset!
Nálam ez a Number One! (:
Platypus L.K. 2008 jún. 10. - 22:52:10
(32/195)
Én inkább azt mondanám, hogy ha a Doki elõre tud az almanacról, akkor a legkézenfekvõbb volna azt megakadályoznia, hogy a Marty egyáltalán megvegye az almanacot a jövõben. Mert azzal minden szarkeverésnek elejét tudná venni... Persze akkor nem lenne Vissza a jövõbe 2 meg 3, úgyhogy ez felett szerintem hunyjunk szemet most már vagy inkább beszélgessünk az idõjárásról :D
10/10
Bigpapa 2008 jún. 10. - 21:32:42 10/10 Előzmény Platypus L.K.
(31/195)
A végsõ visszaszámlálásban van egy rész, ami nagyjából ilyen:
" És mi van, ha visszautazom az idõben, hogy megöljem a saját nagyapámat? Akkor nem nõsül meg, nem lesz az apám, és nem születek meg én sem. Akkor hogy megyek vissza az idõben, hogy megöljem a saját nagyapámat?"

A dokinak nem azt kell tudnia pontosan (bár pontos idõben voltak,így percre tudhatta volna),mikor csap bele a villám, csak elég azt tudnia, hogy ahogy Marty megkaparintja Biff-tõl az Almanachot, egybõl tegye le az idõgépet, mert villámcsapás esete forog fenn! :)))))))

De menjünk tovább :))) Mivel 1885-ben él a doki 8 hónapja, és a Martynak írt levelet, így írhatott volna saját magának is, hogy elmeséljen neki dolgokat :)))))
Valóban sok sok olyan van benne, amit butaság, vagy mi magyarázunk bele butaságot, de a tényen nem változtat: a régi szinkronnal én iszonyat sokszor meg szoktam nézni dvd-n :))))) mert imádom. És imádok közben ábrándozni, hogy mi lenne ha.... :)))))
leopard26 2008 jún. 10. - 11:34:28 Előzmény Platypus L.K.
(30/195)
engem,engem,enmgem
Platypus L.K. 2008 jún. 09. - 20:57:13
(29/195)
szerintem keressünk valakit, aki még nem látta a trilógiát, és kínozzuk azzal, hogy a hozzászólásainkat olvastassuk fel vele :D
Platypus L.K. 2008 jún. 09. - 20:50:59 Előzmény kroll
(28/195)
jó látni hogy ennyi tájékozott rajongó van köztünk :D
csak annyival egészítenélek ki, hogy Eric Stoltzot nem a kora miatt cserélték le MJF-ra, hanem mert egész egyszerûen képtelen volt Marty karakterét eljátszani. konkrétan a DVD-n azt mondja a producer Bob Gale hogy Eric Stoltz túlságosan komolyra vette a karaktert, nem igazán értette meg a szerep lényegét. ja és a legelsõ jelölt volt MJF, de õt a tévésorozatából elõször nem akarták elengedni. akkor fordultak Erichez, akivel néhány jelenetet felvettek, de amikor rájöttek hogy pocsék a szerepre, akkor visszatértek MJF-hoz, aki végül elvállalta.
na nem okoskodni akartam, csak akkor már legyünk precízek :D
Platypus L.K. 2008 jún. 09. - 20:36:21 Előzmény Bigpapa
(27/195)
Ezen valóban lehetne vitatkozni... de mivel a trilógia már úgyis tele van paradoxonokkal, szerintem felesleges.

Ilyen alapon már a trilógia 1. részében is felmerülhetne a kérdés: ha az 1955-ös Doki látta, hogy az általa 30 évvel késõbb megépített idõgép mennyi galibát okozott, akkor minek találta fel megint, miután találkozott Martyval és ismerte a következményeket? Igaz, hogy a fluxuskondenzátor ötlete már 1955-ben is megvolt, de ha tekintettel lett volna a saját és Marty jövõjére, akkor nem építette volna meg az idõgépet 30 évvel késõbb...

De hogy most csak a te kérdésedre válaszoljak, azt szerintem egész egyszerûen ki lehet magyarázni: a Doki nem tehetett arról, hogy a DeLoreanba belecsapott a villám, és szerintem kicsi lett volna az esélye, hogy tudatosan el tudja kerülni ezt az eseményt, még akkor is, ha már 30 évvel tudta elõre (valószínûbb, hogy elfelejti a villámcsapás pontos helyét és körülményeit).

De én is egyszerûen azt találom hihetetlennek, hogy a Doki, 30 éven keresztül a fejében lévõ, a saját és Marty jövõjérõl szóló információkkal, mindent pontosan úgy csináljon megint, mint az eredeti 1985-ös Doki...

Egy kicsit rizsáztam, de azért remélem érthetõ tudtam maradni :D
10/10
zee944 2008 jún. 09. - 11:31:17 10/10
(26/195)
Ezt a filmet tényleg csak akkor tudod megnézni, ha megy a tévében? Kötelezõ lenne ott lennie a polcodon, pláne hogy még idézgetsz is belõle.
Noncsa 2008 jún. 08. - 23:24:25 Előzmény Platypus L.K.
(25/195)
Ma tényleg én is észrevettem, hogy Goerge-ot más játssza, szinte nem is mutatják ezért az arcát :))
amúgy sztem látszott ebben a részben már, hogy M.J.F. idõsebb, de persze nagyon jó így is. Nem is tudnám a három részt versenyeztetni igazából, annyira jók
kriszti1 2008 jún. 08. - 22:43:21
(24/195)
Rá akartak beszélni valamire (ismerõseim), amit eredetileg elleneztem. Aztán az egyikük nyuszinak nevezett.... ;)
Sikamikanico 2008 jún. 08. - 22:42:39
(23/195)
Érdekesség:

A Red Hot Chili Peppers basszusgitárosa (Michael Balzary) is feltûnik a 2. és 3. részben. A 2-ben akkor, amikor az öreg Marty Douglas J. Needles-szel beszél a képernyõn (mielõtt kirúgnák õt), a 3-ban pedig a végén, amikor Jenniferrel ülnek az autóban és odaállnak melléjük kocsival, hogy versenyezzenek. :)
10/10
Bigpapa 2008 jún. 08. - 19:12:09 10/10
(22/195)
Imádom ezt a sorozatot! :))))

Most egy kis hiba eszembe jutott, ill. észrevettem.
Amikor a kocsiba becsap a villám és visszamegy a doki a vadnyugatra...
Utána Marty elszalad a dokihoz, aki segít neki. És segített visszajutnia 1985-be is elõször. Akkor írt a dokinak egy levelet, hogy vigyázzon a terroristák miatt. A doki megfogadta és golyóálló mellény volt rajta, így nem halt meg.
Nah. Ha most a Marty elszaladt a dokihoz, hogy belecsapott
az idõgépbe és 1885-be repült, akkor a dokinak tudnia kell, hogy a jövõben erre is vigyázzon.
Amúgy ez egy nagyon aranyos kis film, amit bármikor meg tudok nézni :)))
csancsy 2008 jún. 08. - 18:43:07
(21/195)
Hát, a repülõkocsi, meg deszka, még tutti odébb van:-)))
wolf2 2008 jún. 08. - 18:30:46
(20/195)
Lassan lassan eljön 2015. Vajon mi fog megvalósulni a filmbõl?
Amikor Marty visszamegy a könyvért és Biff meg 2 csaj nézi a tv-t, ott már szerepel a lapos tv.
Amúgy tele van a film hibákkal, de kit érdekel. :)
pl.amikor Biff ellopja a könyvet és visszamegy 2015-be, akkor az alternatív 2015-be kellett volna megérkeznie nem az eredetibe.
A filmet elõször alámondással láttam egy ísmerõsnél(az 1.részt), ezt a 2.részt meg moziban.
10/10
zee944 2008 jún. 08. - 18:19:30 10/10
(19/195)
Eljátsszuk?

"Na mi lesz a helyes válasz?!"
10/10
Zajac 2008 jún. 08. - 18:09:19 10/10
(18/195)
imádom ezt a részt :D
Nyuszi vagy mekfláj :DDD
-álomkeltõ alfaritmus generátor :DDD hatalmas :DD
xido 2008 jún. 08. - 17:02:36 Előzmény kroll
(17/195)
Kiegészítés:

George McFly-t is más színész játszotta már a 2.részben...

Érdekesség...Azt hittem már láttam elégszer a filmet az elmúlt 20 évben,hogy
ne fedezzek fel benne újat...na most az imdb-n mászkáltam,melyik mellékes szereplõbõl mi lett és mit látok?..Emlékeztek a csövesre?...1.részben ott
feküdt a padon,mikor Marty visszaérkezett a végén...2.részben ott van a motorosok között a Biff-pláza elõtt...ugyanaz a színész játsza és a karakter neve Red Thomas!!!...Az,aki 1955-ben még polgármester jelöltként kampányolt amikor Marty visszament és mászkált a fõtéren:))..Kicsit lecsúszott 30 év alatt:)
pathfinder 2008 jún. 08. - 16:44:04
(16/195)
Én azt nem értem, hogy 2008-ban mi a faszér' nem képes a Tv2 PONTOSAN kezdeni a mûsorait. Már megint miattuk maradtam le ahogy elnézem legalább a negyedérõl. Mer' ugye a 16.40 az náluk negyed négy. Megy a saller mindenkinek!