Borrrul 2018 okt. 24. - 10:17:03 Előzmény koszorus_gergo
(149/169)
Óriási. Szóval te a főhősre haragszol. Gratulálok apukám. Semmivel nem érsz többet mint a stricik meg giliszta.
Borrrul 2018 okt. 24. - 10:12:44 Előzmény frenchbullie
(148/169)
Na itt az ember aki tutira visszafordul. Ő nem a csajt sajnálja meg, hogy nap mint nap ugyanez megtörténik.. Ő a nézőt. Szánalmas.
Borrrul 2018 okt. 24. - 10:07:14 Előzmény nuiii
(147/169)
Jó fejet választottak és zseniális arc kifejezést annyi szent. Mondjuk azzal kicsit vigasztalhatjuk magunkat, hogy akin csattant az ostor se érdemelt mást...
Borrrul 2018 okt. 24. - 10:04:29
(146/169)
Vagy ez egy vallomás?? :) Mert akkor nem csak szép hanem Igaz is.. :(
Borrrul 2018 okt. 24. - 10:03:43
(145/169)
Eagle szép amit írtál, de pont arról szól, hogy beleszólhatsz.
Borrrul 2018 okt. 24. - 10:00:51
(144/169)
Azonnal kétszer néztem meg. Aki nem nézi meg... Mestermű
Borrrul 2018 okt. 24. - 09:59:56
(143/169)
Óriási SPOILER az egész leírás. Még az a szerencse, hogy ezt a filmet lehetetlen spoilerezni.. :) Mér csak ezért is kötelező.
Megmutatja mi is az az erőszak. Mi is a homofóbia egyeseknél. Ami pedig a leglényegeseb! Mi a gyávaság!! Őszintén mondhatom magamnak. Nem fordultam volna vissza. Ezen a vizsgán csillagos ötössel átmentem. Csak Én 3 db férfitól védtem meg egy Nőt... Hát ti???
Zsuvicsk 2017 dec. 22. - 23:47:45
(142/169)
Fúuuu.Ez egy nagyon erõs film.hat biztos nemnezem meg megegyszer....
Vanda Anna Illés 2017 nov. 28. - 00:04:02
(141/169)
Nagyon profi film! Én sem értem az összpontszámot....
Eagle stone 2017 júl. 28. - 12:26:29
(140/169)
SÖTÉTEDIK (a Visszafordíthatatlanra)

koppan az aszfalton a herelyukasztó
kopik, lassan kopik
klapp-klapp
sötétedik
a retikül végigsúrolja a házfalat
zakatol az amygdala
az aluljáró magányosságát nyöszörgi
van ebben az egészben valami ördögi
igen, ez az õ dala
az, hogy visszafordíthatatlan
el kell dugnunk titkos kis perverzióinkat
lakatra kell zárnunk prûd, provinciális
kis kulcsainkkal
eresszük le õket a mélybe
az éj rejtekébe
kézzel fogható a felszín és a mély
sikítva feszülõ ellentéte
korommá foszlik az ében
ez az õ élete
ez az õ döntése
nem szólhatok bele én se

10/10
Billy Walsh 2017 júl. 26. - 21:46:13 10/10
(139/169)
6.9 erre? Erre? Az egyik legsúlyosabb film amit láttam. Szó szerint. Annyira visszaadja azt a fajta dühöt, pánikot, bosszúvágyat amit egy ilyen tragikus eset válthat ki egy emberben, egy férfiban (vagy kettõben) , hogy edzett idegzet kell a nézéséhez.
10/10!
10/10
nuiii 2017 márc. 08. - 21:04:39 10/10
(138/169)
Ez egy zseniális alkotás, technikailag újító (nem az erõszak parádéra értem, hanem az alapkoncepció hibátlan kivitelezésére - operatõri és vágói bravúrok végig), olyan mintha fokozatosan kijutnánk a pokol legmélyebb bugyraiból a felszínre, ahol süt a nap és gyerekek játszanak a réten és vannak normális színek %) A \"happy end\" szerintem a film legrohadékabb jelenete.
Alfred White 2016 jún. 05. - 05:05:08
(137/169)
Szerintem ezt túlzás lenne filmnek nevezni. Van benne 2 erõszakos és jól megcsinált jelenet és ennyi.
tuvics13 2016 jan. 03. - 01:21:09
(136/169)
SOKKOLÓ! Ezzel összefoglaltam mindent!

Spoileres:
Néhány éve (talán 6-7) megnéztem karácsonykor, bár ne tettem volna. Az én érzékenyebb lelkivilágomnak nem volt könnyû megemésztenie amit látott. Tény, hogy nem egy szokványos amerikai szirupos happy endes film... A kamera forgásától is rosszul voltam, hát még bizonyos jeleneteknél. A homoklubos jelenetnél már szünetet kellett tartanom, mert eszméletlen mennyire élethûen ábrázoltak mindent. Nem csodálom, hogy a bemutatóról is szállingóztak ki az emberek a moziból. Emlékeim szerint 3-4 részletben tudtam csak megnézni a filmet. Az erõszak jelenet is nagyon valóságos volt, hiába tudtam hogy csak film. Belucci kisasszony jól hozta a szerepét és az erõszaktevõ is. Az idõrend felcserélése annyiból vigasztalt, hogy érzéki, összebújós vége volt. Azonban tudod, hogy mibõl mi lesz. A barát aki szerelmes volt rossz embert intézett el, a pasi kórházban kötött ki, a nõ szintúgy. Ráadásul egy ismerõsömet is megerõszakoltak és annál a jelenetnél a tehetetlen düh fortyogott bennem. Nagyon durva film, csak erõs idegekkel és gyomorral rendelkezõknek ajánlom! (épp ezért nem is szeretném értékelni a filmet, mert nem tudnék elfogult lenni. a mû kivitelezése önmagában tényleg jó, de amirõl szól... hááát)
eIemes 2015 nov. 03. - 11:48:56
(135/169)
nincs sok filmje :) reklámokat készít, abból él, a mozifilm csak hobbi.

Enter the Void - a tibeti halottaskönyv egy japánban élõ lecsúszott fiatal junkie szemével.
érdemes elõtte megnézni valami féldokumentumfilmet a tibeti halottaskönyvrõl, sokat segít az értelmezésben.
ez még a Visszafordíthatatlannál is durvábban igénybe veszi az agykéreg látóközpontját. próbáltam áttekerni az értelmetlen villódzó képeken, színeken (vannak hosszú percek csupa ilyenbõl), de nem érdemes, mert ez hozzásegít a film többi részének elviseléséhez :-)

Visszafordíthatatlan

most készült el valami szerelmesfilmje, amelyben a szexjeleneteket elég kendõzetlenül mutatja (ebben az Enter the Void is elég mélyre ment, de ott ez nem volt központi eleme a filmnek). Kiváncsi vagyok rá, és szerencsére nem 3D-ben fogom nézni.
10/10
cellasto 2015 nov. 03. - 09:32:00 10/10
(134/169)
hát nem tudom
engem példul jobban szokott idegesíteni a kamerarángatás az akciófilmekben
attól meg fájdul a fejem

ez a kameraforgatás a jelenetek elején/végén annyira nem viselte meg a szememet
mert pl van olyan jelenet,ahol pedig egyáltalán nem mozdul a kamera(aluljárós rész)

továbbá,hogy visszafele fut a történet,nekem ez is nagyon tetszet benne

egyébként nem ismerem a rendezõ többi filmjét.van amit érdemes megnézni?
frenchbullie 2015 nov. 02. - 08:25:47
(133/169)
Értem én, hogy a rendezõ úgy találta, ez a színvilág és ez a kamerakezelés illik a mondanivalóhoz, csak, ha a nézõt kellemetlen tünetek kapják el a film nézése közben, akkor hiába az ötlet.

Tegnap láttam az Unthinkable címû filmet, régebben a Zongoratanárnõt, mindkettõnek nehéz, "ütõs" erõszakos a témája, mégsem alkalmazták a rendezõk a fent említett megoldásokat. Tehát úgy gondolom, nem szükségszerûek.

Egyébként, tök õszintén, irigyellek, hogy neked nem okozott szédelgést, fejfájást, stb.-t a Visszafordíthatatlan képi világa. Nem tudom, még nem néztem utána, elérhetõ-e könyv változatban a film, mert elolvasni elolvasnám alkalomadtán.
eIemes 2015 nov. 02. - 08:11:14
(132/169)
Én még csak az Enter the Void-ot láttam Gaspar Noe-tõl, kétszer, és az eléggé a székbe szögezett.
A neonszínû képi világot, a villódzó fényeket, az idõnként rángatózó kamerát nehéz volt megszokni.

Mondjuk sokat javította a filmhez (az ETV-hez) való viszonyomat, hogy nem sokkal azelõtt néztem meg egy kétrészes fél-dokumentum filmet a tibeti halottaskönyvrõl, tehát szinte teljes egészében rá tudtam vetíteni a nyugodt, lassú, himalájai falu életébõl vett képekkel illusztrált, narrátor által kommentált filmet az Enter the Void-ra -- sorvezetõ nélkül lehet, hogy egyszer sem nézem végig.

Szóval a visszafordíthatatlantól sem lírai képi világot várok, hanem rángatózást, bántó színeket és hasbaakasztó történetet.
frenchbullie 2015 nov. 02. - 07:03:14
(131/169)
Üdv! Érdekelt a film, (nem olvastam a kritikákat elõtte,) így nagy várakozással bele is kezdtem, de úgy jártam, mint az elõttem hozzászólók zöme, megszédültem:-( A kevesebb több lett volna, a kameraráncigálás + a sárgás-zöldes színvilág a film kezdetén nekem sok volt... Talán újra kellene forgatni a filmet, ezen hibák kiküszöbölésével, akkor többen végig bírnák nézni, mert az érdeklõdés adott.
10/10
cellasto 2015 nov. 01. - 22:32:39 10/10
(130/169)
ezt de birom :D
ha már valami nem a szokványos amerikai fos,akkor már köpködni kell :)