Téma: Vonzások

5/10
bj029 2014 máj. 18. - 00:28:47 5/10
(39/59)
Valamiért erõltetett a film. Erõltetettek a karakterek, értelmetlenül viselkednek, mindenki mintha egy zombi lenne. Az arcok, a mozdulatok, a kamerák, minden tiszta mû. Direkt. Vigyorognak ha kell ha nem, közben mindenki teszi, mintha gyászolna aztán értelmetlen gyilkosságok, meg csókok stb... Nekem nagyon nem jött be ez a túlkamerázott mûvi összevisszaság. 10/5.
8/10
csineva-xx 2014 febr. 14. - 22:49:08 8/10
(38/59)
Uh... Odatapaszt... Részegítõ a hangulata!!!! Én ennyi hullát egy filmben igen ritkán nézek végig... De hát aki képes ilyen csodásan-szépen a gyilokra, annak én se tudok ellenállni... (Krúdy Álmoskönyve szerint ölni: megkönnyebbülés... Vajon mi lehet annak az oka, hogy a legeslegtöbb valaha felhasznált filmelem (vagy -téma?) az ölés...? Meg persze a szerelem, amit egyébként Krúdy elõbbi könyve nem jegyez, helyette az ölelkezõ embert igen: árulás... :D De ez már nagyon eltér a tárgytól...) És hát én még ezen a filmen is el tudok lelkizni, úgy a család és a „kapott dolgok” körül, de azt megtartom magamnak... Lényeg: valamitõl mégse kerek ez a film, bár a képek, a zene (ami néhol kicsit Nyman-os) és a karakterek nagyon ütõsek, ehhez a groteszk sztorihoz kiválóan passzolnak, lehetne ez egy kiváló mozi, de így az egész önmagához képest mégis kicsit banális... Azért jó, és látni kell!
7/10
Medvepofa 2013 nov. 16. - 19:05:35 7/10
(37/59)
Kissé szürreális hangulatú, de jól megcsinált film.

/spoiler




Bár azt nem értettem, hogy az egyszer már megkötözött és megrugdalt fickó hogy kerül a lányra, mikor kinyírják.


Spoiler vége
1/10
Lex86 2013 nov. 15. - 21:07:20 1/10
(36/59)
Ez egy nagyon beteg film, végig sem bírtam nézni, már 20 perc után bealudtam rajta....Olyan szürreális az egész, mintha egy pszichopata agyában játszódna le az egész...1/10
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 19. - 19:40:00 10/10
(35/59)
Nagyon tetszett, már a film legeleje megfogott, a monológ, sõt rabul ejtett.

10/10
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 19. - 19:39:02 10/10
(34/59)
Film leírása, mert drága port már megint nem lát el bennünket vele:

Tartalom: Miután India (Wasikowska) édesapja autóbalesetben meghal, Charlie nagybátyja (Goode), akirõl azt sem tudta hogy létezik, hozzájuk költözik, hogy segítsen neki és érzelmileg labilis édesanyjának, Evelyn-nek (Kidman) átvészelni a nehéz idõszakot. Nem sokkal érkezése után India rájön, hogy a titokzatos de elbûvölõ embert tejtett szándékok mozgatják, ám ahelyett hogy megrémülne tõle, a lány egyre jobban a rabjává válik.
10/10
4427 2013 okt. 19. - 15:46:20 10/10
(33/59)
Eszelõsen jó történet, remek színészek, de mindenekelõtt zseniális képek, vágások. És ez utóbbitól mozgókép a kép!
jooasszony 2013 szept. 25. - 15:03:24
(32/59)
Chan-wook Parkot manapság menõ és divatos szeretni. Filmjeirõl szuperlatívuszokban írnak, bár szinte kivétel nélkül , hozzáteszik, hogy "érdekes", "beteges", "perverz" stb..... mûvek.

Ezt a sort erõsíti a Stoker is. Induláskor egy ígéretesen több érdekes konfliktusos szálat kínáló filmet sejtet, de egy bizonyos ponton..

SPOILER...
pontosan a srác meggyilkolása után
SPOILER

...a történet aztán átmegy totál blõdlibe.
Szeretem a lassú, konfliktusait nem túl tempósan bontogató, különleges drámákat, de higyjétek el ez nem az.. a Stoker egy agyament, életszerûtlen katyvasz, ahol szinte mindenki diliházbavaló és semmi és senki nem akad, akivel és amivel egy picit is azonosulni tudnánk.
Tiffany203 2013 szept. 07. - 13:50:03 Előzmény Mathos75
(31/59)
SPOILER--------------

Mathos75: Szerintem teljesen érthetõ a dolog. Charlie csak a családját nyírja ki, erre az indoka is kiderült(hogy a család, elsõsorban a bátty, kiközösítette õt kiskorában). Az Indiával smároló srác kivétel, de szerintem teljesen érthetõ, hogy õt miért öli meg. De még ha meg is ölne mást is, aki mondjuk az útjába áll, azt is lehetne mondjuk azzal magyarázni, hogy neki csak India az, aki számít, és könnyen eltapos bárkit, aki megakadályozza valamiben.
Ami Indiát illeti.. Az elején elmondja, hogy a vadászösztöne, amit édesapja révén szerzett(vagy ébresztett fel magában), már beleivódott a testébe. Pont ezért izgul rá Charlie-ra, és ezért kezd vonzódni hozzá. Egy kicsit úgy érzi, hogy õ is olyan, mint Charlie, ezt onnan tudjuk, hogy mindketten angyalkát csináltak, egyik az ágyon, másik a homokban. Viszont az egész vonzalom hirtelen elmúlik, miest elolvassa a leveleket. Mert onnantól már nem izgi neki a dolog.. Minden érzése elmúlik, pont ezért kezdi el felhívni a rendõrséget, hogy beköpje Charlie-t, de mikor a csávó benéz az ablakon, hirtelen egy olyan ötlete támad: "Mért ne menjek bele a játékba?"(=a vadászösztön, amirõl beszélt) Ezért a telefonba sem válaszol. Innentõl kezdve színészet az egész. Mármint csak megjátssza, hogy ki akar utazni, és Charlie-val akar lenni. Gondolom ennélfogva már az is érthetõ, hogy miért öli meg.

SPOILER VÉGE--------------

Na, egyébként szerintem királyásg volt a film, egyetlen percig sem unatkoztam, szeretem a beteg filmeket, és Matthew-et még sosem láttam olyan filmben, ami nem vígjáték, vagy valami nyálas dráma. Egyébként nem is játszott rosszul.
Ajánlom a filmet olyanoknak, akik szeretik a különleges, kicsit beteg hangulatú alkotásokat. :)
6/10
Julicska 2013 aug. 30. - 03:10:01 6/10
(30/59)
Jaj, a vágások, odavoltam a vágásokért! :) Engem végig lekötött a film, végig szorongva, izgatottan néztem. Sõt, fõleg az elsõ fele tetszett, amikor még csak sejtettük, mivel is állunk szemben. De szintén elég betegesnek találtam, fõleg a legvégét, mert (SPOILER) bár sejtettem, hogy nem számíthatok "happy endre", de végig azért szurkoltam, hogy India más utat válasszon.

Valaki azt írta, hogy jó gondolatok voltak a filmben? Hol? :) Én egyet se találtam, csak elrugaszkodott vagy beteges dolgokat. Nem hiszem, hogy ez a film gondolatébresztõ lenne. Hacsak nem egy olyan lány vagy, akit az édesapja gyakran elvisz vadászni, és most jössz rá, hogy valójában miért. :)
10/10
Ancen 2013 aug. 25. - 23:03:55 10/10
(29/59)
Szerintem egyáltalán nem unalmas, persze hangulat kell hozzá. Ha valaki szereti ezt a stílust, annak tetszeni fog, aki meg nem, az ne nézze.
8/10
peti2006 2013 aug. 15. - 17:35:10 8/10
(28/59)
A rendezõ miatt tudtam, nem egy átlagos filmet nézek, ezért az átlag európai szemnek valóban vontatottnak itt-ott unalmasnak tûnhet. Engem azonban lekötött a végén pedig igazi meglepetést adott.
Jó film ez, persze kell hozzá hangulat, de egy estét érdemes rászánni.
4/10
Mathos75 2013 aug. 02. - 23:21:48 4/10
(27/59)
Ami pozitívum, az a fényképezés és a színészek játéka. Mondjuk nekem pont a fõszereplõ elég szürke volt, Charlie bácsika viszont félelmetes volt az állandó pszichopata nézésével. Viszont baromi unalmas a forgatókönyv, csomó utalás van benne, amit szerintem európai ember nem ért, ráadásul tipikus fehér arcokkal hiteltelenné válik az egész. Sokat markol és keveset fog. Az Oldboyban van dinamika és csattanó, ezek az erények ebbõl a filmbõl teljesen hiányoznak!

-------------SPOILER A történet szerintem az akart volna lenni, hogy Charlie mint párját képzeli el Indiát, de hogy ezért miért kell mindenkit kiirtani, pláne India miért öli meg õt, az teljesen zavaros.-------SPOILER vége

Hiába jó rendezõ Chan-wook Park, az õ munkáihoz ázsiai atmoszféra kell. Pont így bukott meg egy sor európai rendezõ Amerikában, mert már nem tudták átmenteni a talentumuknak megfelelõ hangulatot, holott az európai és az amerikai kultúra sokkal közelebb vannak egymáshoz, mint az ázsiai bármelyikhez.

10/4
7/10
M.Zs.F 2013 júl. 27. - 20:16:21 7/10
(26/59)
Hát ez egy elég egyedi film.....nekem speciel tetszett, márcsak Nicole Kidman miatt is. Szeretem mint színésznõt, s itt is hatalmasat játszott. Viszont meglepett Mia Wasikowska. Úgy értem már láttam filmben de eddig nem maradt meg a fejemben. Na ezentúl szerintem keresni fogom a filmjeit mert amit itt adott az élmény volt.

A film egyébként kicsit "beteg", de még éppen az a fajta amit tud az ember nézni s nem fáj. Gondolkodtat, s nem csak a puszta vért látod....

10/7
1/10
melody03 2013 júl. 20. - 21:18:36 1/10
(25/59)
Nézhetetlen, unalmas, tipikusan az a film amikor SEMMI NEM TÖRTÉNIK esetleg csak az utolsó 10 percben. Idegesítõen vontatott és nyomott hangulatú. Depressziósoknak nem ajánlom, ettõl még én is majdnem eret vágtam... 10/0
2/10
yokkoa 2013 júl. 19. - 17:02:59 2/10
(24/59)
Unalmas, 100%-ig KISZÁMÍTHATÓ, semmi egyedi, új ötlet.
Az utolsó 5-10 perccel már tényleg nem is értem mi a francot akartak elérni.
Nicole Kidmant nem tartom valami nagy színésznek, de én még az õ helyében sem adtam volna a szétmûtött fejemet ehhez a filmhez.
Vasalás mellé, esetleg ablakmosáshoz ajánlott, háttérzajnak.
India... pfff! Miért nem Üzbegisztán?
8/10
Sadenal 2013 júl. 17. - 23:27:01 8/10
(23/59)
Valóban eléggé beteg egy film, de evvel együtt aki bírja az ilyet annak kötelezõ darab. Megjegyzem ennél azért vannak durvább és ocsmányabb filmek, aki meg látta az Oldboy-t az ezen nem fog meglepõdni. Remek képi megoldások vannak benne, Ozymandias meg nagyon pszichopata volt, a 2 nõ szereplõ is szintén kitett magáért. Wentworth Miller-en voltam a legjobban meglepõdve, hogy ez az õ fejébõl pattant ki. :O


8/10
6/10
kenee 2013 júl. 15. - 11:35:07 6/10 Előzmény vinsinaty
(22/59)
SPOILER
Szerintem Charlie tudta, hogy India ugyanolyan, mint õ, legalábbis hasonlít rá, élvezi, ha bánthat valakit. Azért elég erõs célzások voltak arra is, hogy vonzódik hozzá. Talán vele együtt akarta megélni ezeket a beteg vágyait, ezt abból is gondolom, mikor a végén kiabált a lánynak, hogy jöjjön, nézze meg, hogyan öli meg az anyát.

A képi világ, a felvételek jók voltak, a történet érdekes, de többször nem nézném meg. Nem volt annyira durva, ennél sokkal betegebb filmek is vannak. Kissé valóban vontatott. 6/10
vinsinaty 2013 jún. 30. - 21:24:10
(21/59)
SPOILER valaki vágja mi célja volt Charlie-nak a csajjal, Spoiler vége
1/10
CsabiBp 2013 jún. 27. - 23:57:38 1/10
(20/59)
Beteg egy film, nagyon nem hiányzott, 10/4... sokat nem veszít vele aki kihagyja.