6/10
danek87 2022 jan. 07. - 07:48:03 6/10
(412/412)
Én elvoltam vele de tény hogy egy 40 perces Motw epizódként jobban működött volna anno mint így nagyfilmként.A sorozat tematikájába amúgy is beleillenek ezek a Frankenstein babérjaira törő fejátültetős kísérleteket végrehajtó tudósok.Ez már alapból creepy,fölösleges volt szerintem még látnokot is belerakni a sztoriba+ Scully-kissrácos mellékszál is nettó időhúzás.A régi karaktereket jó volt újra látni,a visszahozataluk azért néhol erőltetett de nem bánom hogy láttam.Nekem 6/10

Érdekesség hogy a film témáját a valóság ihlette,egy Vladimir Demikhov nevű orosz tudós valóban kísérletezett kutyák levágott fejének életben tartásával,youtube-on található róla videó is(erős idegzetűeknek!)
Zahire 2021 júl. 26. - 09:52:38
(411/412)
Nekem valahogy nem tetszett.Nem jó a cselekményvezetés, és jelentős rész fölösleges benne. Ennél bizony a sorozat kétrészes epizódjai - pl. A vonat - sokkal jobban sikerültek.
5/10
Atis88 2015 dec. 28. - 10:42:11 5/10
(410/412)
Nos, ez csak próbálja elérni a sorozat színvonalát, de sikertelenül. A Scully féle mellékszál amiben a srác életét akarja megmenteni, nem rossz, de semmi köze a fõ történetvezetéshez, így nem igazán több mint idõkitöltés. Ráadásul ugyan ez vonatkozik a hosszúra nyújtott dialógusokra is. Úgy érzem, hogy az alapötlet túl kevés ahhoz, hogy kitöltse a játékidõt.
Plusz, személy szerint hiányoltam egy kicsit az ûrbéli rejtélyes dolgokat.
5/10.
esernyo 2014 dec. 11. - 01:15:50
(409/412)
Nekem nagyon tetszett, azért is, mert láttam a

SPOILER film alapjául szolgáló szovjet kísérletekrõl szóló, az elsõ agyátültetés címû dokomuntumfilmet. Azt is érdemes megnézni. SPOILER
offtopic
Nannyfan 2014 aug. 21. - 09:42:09
(408/412)
Sziasztok!

Szegeden eladó X-akták gyûjtemény. Több, mint 10 évig gyûjtöttem. Rengeteg cikk, DVD, CD, VHS, kazetta, évadkártya (teljes gyûjtemény), filmes kártyák (teljes), ruha kártyák, könyvek, figurák, poszterek stb.. stb...
Nagyon sok holmi az E-bay-rõl való, itthon nem kaphatóak.

Költözés miatt jelképes összegért odaadnám, de szigorúan egyben.

Érdeklõdni: canidae@freemail.hu
5/10
laci123awdf 2014 máj. 09. - 01:25:38 5/10 Előzmény borkasztik
(407/412)
Nos ezt a filmet ketten csinálták (Chris Carter, Frank Spotnitz egyik se csinált semmi mást mint a X akták)) plusz felvettek egy profi vágót és egy gyenge operatõrt gondolom ennyi pénz volt így nézve nem is olyan rossz. Eszembe jut errõl a Fergeteges forgatás:
"- Gyerek korom óta gyûjtök a filmkészítésre ez itt 2375 dollár!
- De egy film több millió dollár!
- Á dehogy az csak a profit részesedés le és fel törlesztése után amúgy 2375 dollár!"

azt hiszem az alkotóknak is lyukas volt a gatyájuk és továbbra is vallom hogy ennél bármelyik rész jobb. Ahhoz
hogy egy film jó legyen vagy pénzt kell belepumpálni vagy nagyon erõs alapötlet kell (persze a pénz itt se hátrány)
és ebben a filmben egyik se volt.
borkasztik 2014 márc. 17. - 21:11:34 Előzmény alien1976
(406/412)
Teljesen egyet értek :)
cellasto 2014 márc. 05. - 21:56:48
(405/412)
én nem láttam egyet sem az egész estés filmekbõl.
be vannak sorolva a sorozatba valahol,vagy tetszõlegesen meg lehet nézni õket?
9/10
alien1976 2014 márc. 05. - 21:51:46 9/10
(404/412)
Nekem tetszett és teljesen lekötött. A sztori nagyon jó volt, és jól is volt vezetve. Nekem teljesen bejött, és éppen az tetszett, amit sokan kritizáltak. Az pedig nem más, hogy teljesen sorozat "szaga volt" Nekem régen pontosan az ilyen részek tetszettek.
Nagyon jó volt. Remélem még folytatják.
borkasztik 2013 dec. 10. - 19:00:21 Előzmény laci123awdf
(403/412)
Nem tudom nem értek egyet. Én mindig is szerettem a x-aktákat, és számomra ez a rész nem rontotta el a x-akták mítoszát. Ez egyértelmûen egy kb tv sorozathoz illõt rész lett, jó talán annál egy kicsit jobban sikerült a kidolgozottság miatt, és az elsõ x-akták mozifilmhez képest valóban gyengébbre sikerült, de ez attól még szerintem nem olyan rossz ahogyan beállítják. Sokan jönnek azzal, hogy mert ebbe nem volt Ufo és? Nem minden X-akta rész ben volt zöld emberkés rész se.

nekem nagyon jó érzés volt látni egy új X-akták filmet a régiek mellett és nekem tetszett. Biztos aranyos a 10 éves unoka öcséd de ha kitud találni olyasmit hogy Spiler Mi történik egy olyan emberrel akinek a fejét átültetjük egy másik ember testéhez stb akkor csak gartuláni tudok :D) Spoiler vége
5/10
laci123awdf 2013 okt. 16. - 00:53:06 5/10 Előzmény borkasztik
(402/412)
...ez roppant gyenge és értem mire gondol az aki azt mondja "nem szól semmirõl"(szól, bár ne szólna de ennél még a 10 éves unokaöcsém is jobbat talál ki), nos asszem most el is kapcsolok mert tök mindegy mi lesz a vége.

idõpocsékolás volt
borkasztik 2013 márc. 22. - 16:17:46 Előzmény _DanieL
(401/412)
nekem is :)
borkasztik 2013 márc. 22. - 16:16:21 Előzmény CTU
(400/412)
Ugyan már ezt te elhiszed hogy igazi filmesek csinálták? xD Ezt mindenki láthatja aki egy kicsit is jártas már a filmek világában :D
_DanieL 2013 márc. 21. - 01:02:58
(399/412)
Valóban nem egy klasszikus igazi titokzatos, a végén sok kérdést és rejtélyt nyitva hagyó X-akták sztori...
De ettõl függetlenül szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Tetszett.
offtopic
fáklyás menet 2013 márc. 20. - 23:49:01 Előzmény CTU
(398/412)
Tudok valamit róla: Teleszpemeled ezzel a hülyeséggel a fórumoldalakat itt. Amúgy ez semmi, nincs ilyen film tervben, össze van csak vágva egy álfilmajánló, de ezt nyilván tudod, talán a készítõt is ismered, de lehet, hoggy magad vagy az.
borkasztik 2013 márc. 20. - 10:28:33
(397/412)
Nem tudom miért szidja mindenki ezt a részt. Szerintem izgalmas volt és mi az hogy nem szól semmirõl? xD
Igen ebben nem voltak Ufok na és a sorozat részei közül is voltak olyanok, amiben éppen nem a kis zöld emberek voltak a témák. Itt olvasgatva a hozzászólásokat a többség idegeneket várt nem azt kapta s ezért nem tetszett neki.

Én mindig is imádtam az X-aktákat. Kicsi korom óta mindig a képernyõ elõtt ültem és vártam a sorozat következõ részét. Voltak olyan részek is amiktõl egyszerûen nem bírtam aludni annyira félelmetes volt (kisgyerek szemmel :P) Stb stb Mindig tetszett ez a fajta stílus. félelmetes hátborzongató természetfeletti és néha gusztustalan.
Az elsõ mozifilm nagyon ütött, ez igaz gyengébbre sikerült de attól még én nem csalódtam benne. Olyan sorozat hangulata volt, de nekem tetszett. Jó volt látni végre egy újabb részt is :)
boom47 2013 márc. 19. - 22:41:50
(396/412)
EGYIK SEM SPAMMER!
CTU 2013 márc. 19. - 22:27:35
(395/412)
Óriási csalódás volt ez a film!!!

Ennél még a sorozat alatt pár részt összevonó, mintegy Teljes film hosszúságot kitevõ részek is ezerszer jobbak voltak.
Pl.: X-akták - Élõhalottak, X-akták - Requiem, X-akták - Tunguska, stb.

Ez is elég bizarrnak tûnik:
http://www.youtube.com/watch?v=ev-1KsijU2w

Tudtok errõl valamit?
Sorozat lesz vagy mozifilm???
Jenny007 2012 nov. 01. - 17:57:17
(394/412)
Miután a legtöbben a sárba tiporták ezt a filmet, kicsit félve ültem le megnézni,közvetlenül azután, hogy a sorozatot kivégeztem másfél hónap alatt. Nem vártam nagy dolgokat és ezért nem is csalódtam akkorát mint legtöbben.A sztori valóban nem túl eredeti, de azért elment. Szerintem lehetett volna több szó Mulder és Scully kapcsolatáról.Oké már együtt élnek, de azért kevés közös jelenetük volt. Hiányoltam Doggettett és Reyest is.
Remélem tényleg lesz 3. film, ami újra kapcsolódik a sorozathoz és az igazsághoz is.
TrustNoOne 2011 szept. 06. - 17:49:12
(393/412)
Sziasztok!

Aki nagy rajongó, biztos ismeri a http://www.freeweb.hu/azxaktak/ X-akták oldalt. Vettem a fáradtságot és visszaolvastam szinte teljesen, hogy anno milyen hibák voltak az oldal tartalmában. pl: kronológia.

Hosszú idõ után frissítve lett az oldal.
http://trustno1.atw.hu/

Ha hibát találtok, kérek írjatok!

Köszönöm!