Téma: X-Faktor

_goldie_ 2012 dec. 24. - 16:55:03
(3133/3153)
ünnephez képest elég sokan vagytok fenn :D
kedves kosheen01 csengõzoli oláhmiki kõmacsek
és ti többiek akik éppen ünnepeltek :))
mindenkinek nagyon boldog ünnepet! http://www.youtube.com/watch?v=meU4cxhdjJI
Seven7Crown 2012 dec. 24. - 01:32:21 Előzmény Akosh
(3132/3153)
Budapestre csobog!;-)

Na jó: Midenkinek kellemes ünnepeket!

Rahel.
Seven7Crown 2012 dec. 24. - 01:25:16 Előzmény fo.ma
(3131/3153)
Akkor marad Cher néni?;-)
Boldog ünnepeket!

Ciao!
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 23. - 12:34:28
(3130/3153)
sziasztok kedves faktorrajongók!

szép és békés ünnepet..jó készülõdést kívánok nektek! :))
olahmiki1959 2012 dec. 23. - 00:45:06
(3129/3153)
Szia!
Elnézést, hogy egy más dolgot hozok ide, de a "Lassúkezû"-rõl jutott eszembe, hogy régebben egyszer Sebestyén Balázs egyik kvízmûsorában a "Lassúkezû" volt a megfejtés, és Balázs elmondta, hogy Claptonnak azért ez a beceneve, mert általában szép, lassú, lírai számokat szokott gitározni.
Holott azért nevezték el a kollégái, zenésztársai és a rajongók "Lassúkezûnek", - ironikusan, - mert ördögi gyorsasággal is tud játszani, ha akar.
Ennyit egy mûsorvezetõ mûveltségérõl.
Mert ha nem tudja, oké, de akkor maradjon csendben, és legalább ne mondjon egetverõ marhaságokat.
Elnézést mégegyszer, hogy kívülállóként beleszóltam egy beszélgetésbe,
1/10
Semprini 2012 dec. 22. - 18:24:27 1/10
(3128/3153)
"Kvaka és PJZ után szerintem inkább Dávidnak kellett volna repülnie, az õ 4. helyét erõsebb túlzásnak érzem, a duettet leszámítva sehol nem énekelt jól."
Ebben is egyetértünk, szerintem se volt jó Dávid, de voltak rajongói, gondolom a színházból, akik jóval tovább bent tartották a kelleténél. De a párbajt azért õ sem úszta meg, még ha sokkal elõbb ki is kellett volna esnie. Akiknek viszont sokkal tovább bent kellett volna maradni, az a Like volt, én simán a TOP3-ba vártam õket. (Persze csapat még nem jutott a dobogó közelébe sem, nem tudom miért, õk meg ráadásul lányok voltak, tehát ab ovo esélytelenek a retekklubon...)
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 22. - 18:05:48 1/10
(3127/3153)
"Lehet ezért van az, hogy az én füleim mást hallanak meg"
Igen,úgy néz ki a te füleid mást hallanak.
Van ilyen, a jó hallás kevesek kiváltsága :)
Szerintem már nem kell sokat várnod és Krisztiánt újra hallhatod a Fásy mulatóban.
Na, az abszolute az õ közege. (ellentétben a színházzal)
Denisam 2012 dec. 22. - 17:53:31
(3126/3153)
Legyen erõs a te lelked, van aki igenis szépnek találja Tündét, ezért veszik a fotóit, naptárjait. Legfeljebb nem vallják be :)Az, hogy én kitartok a véleményem mellett nem annak köszönhetõ, hogy elvakult vagyok, hanem annak, hogy meghallgatom azt a két számot amit nagyon jól énekelt Krisztián, és elfogadom, hogy benne van a lehetõség. Nem az X faktoré, hanem a sikeres pályáé, mint írtam neki is sokat kell még tanulnia, de van alapja.
Dáviddal kapcsolatban pont ez zavar, mindenki agyon dícséri, meg van az alapja, és nem találom a hangját. Pedig kerestem, de tényleg. Még Zoli szopránja sem zavart ennyire.
Denisam 2012 dec. 22. - 17:49:07 Előzmény Semprini
(3125/3153)
Adél ügyben legalább egyet értünk, tény, hogy amikor neki való számokat énekelt, az nagyon jó volt, amikor komolyabbat kapott ott nagyon elvérzett, sajnálom is érte, remélem kicsit tanul még technikailag hozzá.
Kvaka és PJZ után szerintem inkább Dávidnak kellett volna repülnie, az õ 4. helyét erõsebb túlzásnak érzem, a duettet leszámítva sehol nem énekelt jól. Mégis mindenki ugrándozott neki.
Denisam 2012 dec. 22. - 17:46:16 Előzmény -csengõzoli--
(3124/3153)
Nagynevû sztárokat inkább hagyjuk, szivárgott már ki olyan Enrique Iglesias ének, aminél olyan hamis volt, hogy fájt, de be kell vallanom, hogy sem Britney sem Simpson kisasszony, sem más sokak által sztárolt énekesek nem tetszenek. Lehet ezért van az, hogy az én füleim mást hallanak meg, jelen esetben Krisztiánt, Stone-t, Király L. Norbit, Adélt szigorúan bizonyos dalokban, és Gergõt, végig az élõ showk alatt.
Nem tudom és nem is érdekel, hogy mi volt az élõshowk elõtt, sem a válogatón, sem a táborban. Csak és kizárólag az élõk alapján számomra õk voltak szimpatikusak meg a Spirit, utóbbinál viszont a dalválasztások voltak enyhén problémásak. Ezen oknál fogva védem is õket szorgosan.
Jah, és hallottam már Britney számot metál feldolgozásban, na az nagyon tetszett :P
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 22. - 14:02:32
(3123/3153)
há mééé? már irigykedni sem szabad? :D
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 21. - 23:08:06
(3122/3153)
reggelt! :)
merre jártál álmodban? :)
Towner 2012 dec. 21. - 16:31:33
(3121/3153)
Gergõ megnyerte valamennyi szavazást. A végén mégis majdnem bukott. (Nem ismétlõdött meg a Kökény-Tolvai eset) Így igazságos..
1/10
Semprini 2012 dec. 21. - 09:31:30 1/10
(3120/3153)
Az biztos h Király L Norbi (párbaj nélkül elért) harmadik helyénél nagyobb nonszensz nem történt az X-faktorok során, ehhez mérhetõ anomália legfeljebb egy PJZ- vagy Zámbó-gyõzelem lehetett volna, de ez nem következett be hálistennek. :-)
Adélban tényleg van valami dívás, de ez a viháncoló csitri attitûd lerontja és kicsit komolytalanná teszi. A Caro Emerald és hasonló,számokban nem volt rossz, amint egy lassúbb, komolyabb számmal próbálkozott, kínos kudarc lett az eredmény, pedig egy "dívának" azért azt is tudnia kell... Viszont erõsen megosztó személyiség volt, akire nem lehetett nem odafigyelni, talán ez vitte el a harmadik helyig (Király L-hez hasonlóan.)
1/10
Semprini 2012 dec. 21. - 09:19:46 1/10
(3119/3153)
Adél tényleg nem (nagyon) lógott ki, a felháborodás részben abból adódott, hogy protekciósként hetedikként juttatták be a mentorházba, és ott viszont majdnem a leggyengébben teljesített és Malek mégis õt vitte tovább és nem Danicsot v Jágert. amikor a neki való stílust énekelte, akkor tûrhetõ volt, a komolyabb hangot és énektechnikát igényló dalokkal viszont rendre elvérzett és iszonyat hamis volt. A harmadik hely sztem erõs túlzás volt, de valahogy borítékolható volt amekkora felhajtást csináltak köré a médiában.
Zámbónál viszont tényleg csak a PJZ volt rosszabb, de õk másodiknak kiestek, Zámbó meg hatodik lett, ami elég ciki volt, fõleg hogy õ is protekcióval jutott be, másik vezetéknévvel már a válogatón repült volna, az tuti.
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 21. - 00:27:06 1/10 Előzmény Denisam
(3118/3153)
Nézd,az ízlés valóban szubjektív,így nem fogok mindenkire kitérni,egy biztos, messze Krisztián volt a leggyengébb.
Édesapja miatt került be,illetve a proli rajongótábor és a garantált heti Best magazinos történetek miatt.
Aki ezt nem hiszi,az álomvilágban él.
Ha visszaemlékszel eleinte a mentorok sem szidták olyan durván,azonban elért egy szintet,amikor már vállalhatatlan lett, már a zsûrinek lett volna ciki, ha a totálisan hamis éneklésre azt mondja,hogy nem olyan rossz, ekkor kattantak át és mondták el õszintén a véleményüket. (feltételezem az rtl ekkor engedte, mert ez is story,reklám a mûsornak.)
A macskamúmiának szerintem sok köze nem volt a számok kiválasztásához, vagy az rtl szerkesztõk, vagy az énektanár dönthetett.
Ok,elfogadom,hogy szerinted színházba való,szerintem meg kvára kilógna õ mindenféle komoly helyrõl.
A duettje volt jó? Borzalmas volt.
Ahogy írtad jópofa volt,ahogy viccelõdtek Stone-al,de ennyi.
A fizimiskájával nincs gond,jóképû gyerek,de speciel énekelni azt nem tud.
Én a helyében tuti valami mással kezdenék foglalkozni.
Stone-ról annyit,hogy szerintem pl õ nem volt tragikusan rossz.
Voltak szr dalai (mikor angolul énekelt),de õ egy forma,egy karakter, egy jellegzetes hang.
Nem tud mást,ez is igaz,de Charlie se szokott Britney Spears dalokat énekelni.
1/10
Semprini 2012 dec. 20. - 21:16:40 1/10
(3117/3153)
"Az izlés szubjektív, és meglep, hogy mindenki egy hangként szidta Adélt és Krisztiánt."
igen, tényleg szubjektív de vannak bizonyos objektív tényezõk, amikbõl azért egy szintet le lehet mérni. Zámbó éneklése egyszerûen nem ütötte meg az X-faktor élõshowjainak mércéjét, egyetlen egyszer sem volt elfogadható amit produkált- ehhez képest nagyon sokáig eljutott,6. lett, amivel nagyon meg lehet elégedve. (Sztem az elsõ 3 közt ki kellett volna esnie). A színházi karriert abszolút nem értem, mire alapozod, mert színészi kvalitásai sztem nincsenek, musicalben pedig nem tudom elképzelni. Stone-nal énekelt duettje pedig talán az egész széria legnagyobb mélypontja volt.
Ezek után már meg sem lep, hogy te meg pont Antal Timit szidod, aki ugyebár második lett, méghozzá egy nagyon szoros versenyben, tehát a rajongótábora kb. azonos méretû lehet az oláh Gergõével (sõt mint tudjuk, egyszer még meg is fordult a verseny alatt az arány!), ráadásul Timi táborbeli produkciója olyan volt, amit Gergõ egyetlen egyszer sem közelített meg, ha szigorúan az énekteljesítményt vesszük. És hát volt néhány gyatra teljesítménye is a széria második felében.
perry 2012 dec. 20. - 20:06:42
(3116/3153)
Végre egy mûkritikus DDD
Denisam 2012 dec. 20. - 19:28:33 Előzmény -csengõzoli--
(3115/3153)
Valóban nem egy észlény, és valóban hiányzik az elõképzettsége. Azt viszont a mentorok hibájának tartom, hogy semmi mást nem csináltak, csak húzták lefelé, miközben van amikor jót énekelt, pl. az elsõ magyar szám az élõ showk során, vagy a Dance with my father, amit volt alkalmam simán, kép és egyebek nélkül meghallgatni, és határozottan tetszett.
Keresztes valamilyen rejtelmes oknál fogva mindhárom versenyzõjének úgy választott dalokat, hogy csak véletlenül sikerüljön a produkciójuk.
Zámbónak és Stone-nak is van hangja, csak épp a stílusukat nem nagyon találta meg a mentor. Szemrebbenés nélkül egy alapos hangtechnikai képzés után beállítanám Krisztiánt színházi színpadra, nem egyedül, és érdekes módon menne is neki, pl. a duett dal is ilyen volt, aranyos laza, bohóckodott, miközben Stone hozta az elnézõ apuka szerepkört, és jók voltak együtt.
Lass Beával az a bajom, hogy mindent tragédiaként énekel meg, ez egy szexi Pink számnál pl nagyon durva, mert fel sem ismertem, hogy mit akart énekelni, csak a második vagy harmadik után ugrott be az eredeti és téptem a hajam. Az sem gond, csak akkor erre koncentráljon és ne popénekesnõként próbálja adni a tragikát.
Oláh Gergõnek pont ezért örültem, mert õ bármit kapott az ment neki és hozta. Adél egy igazi szubrettnek való, Dávid kukába, Zoli irtózatosan nyávogott, bár a vége felé mintha kezdte volna megtalálni a neki való dalokat Geszti.
Antal Timi viszont túl erõszakos a színpadon, kiabál, és éles a hangja.
Az izlés szubjektív, és meglep, hogy mindenki egy hangként szidta Adélt és Krisztiánt.
mapk 2012 dec. 19. - 23:52:00
(3114/3153)
Hagyma nem volt a hambiban,tekintettel a desszertre.
Egyébként imádom, mikor játszod az értetlent.
desszert=_goldie_