Bigpapa 2011 júl. 25. - 10:50:48
(177/297)
Kár,hogy tele van idõbeli bakival és hibával,ha az elõzõeket nézzük.
SPOILER
Visszatekintés az egyik X menben, amikor X prof. és Magneto öregen mennek Jean Grey-ért azt hiszem, na ott sétál a prof. Itt meg tök fiatalon megrokkan X. Akkor hogy van ez? És van pár ilyen benne.Ezt csöppet elbacták.
SPOILER vége

Ezt leszámítva látványos film,egy 7-est megér. Az elsõ és Farkas rész eddig a legjobb,aztán a második rész. A harmadik katasztrofálisan szar. Ez meg a közepesnél kicsit jobb.
9/10
The Man Who Laughs 2011 júl. 24. - 17:16:29 9/10
(176/297)
Vaughn továbbra is korunk egyik legjobb mainstream rendezõje, egyre jobb filmeket csinál. Az új X-men már eleve a fasza 60-as évekbeli, paranoid hidegháborús körítés (személy szerint imádom az ilyen korban játszódó filmeket) meg ad egy olyan hangulatot a filmnek ami kiemeli versenytársai közül (zene is egész jó lett). De ez csak körítés. A lényeg a gondosan megírt történet a két mutáns vezér (Magneto, Xavier) múltjáról, barátságáról majd pedig ellenségé válásukról. Kettõjüket játszó színészek egyaránt kiválóak, talán jobb, de hát az õ története eleve izgalmasabb. A mellék szereplõknek mellettük nem jut akkorra tér (leszámítva Mysticet), de az õ színészi teljesítményükre sem volt panaszom. Kevin Bacon pedig emlékezetes, érdekes fõ gonosz olyan mint egy klasszikus Bond gonosztevõ. A speciális effektek is kielégítõek. Szóval a rendezõ mostani alkotása nem csak a legjobb X-men film, de mindenképpen a képregény (ill. a blockbuster sci-fi akció) filmek élvonalába tartozik.
8/10
bbohun 2011 júl. 20. - 11:52:32 8/10
(175/297)
lehet félreérthetõ voltam. én a különbözõ epizódok közt eltelt valós évek nyomaira gondoltam.
egyszerûen szarul maszkírozták, vagy rámehettek volna kicsit szerkesztõ progival...
8/10
BonFire 2011 júl. 18. - 20:08:06 8/10
(174/297)
Ez az a film, amire látatlanban be mertem fizetni, tudván, rossz nem lehet. Sokkal jobban szeretem az elõzményekrõl szóló folytatásos sztorikat, mint amikor már a befejezett témát próbálják tovább variálni, általában kevés sikerrel. Az elsõ 3 X is tetszett, a Wolverine is és ez is. Külön jó pont, hogy a kedvenc figurám, Mystic is szerepet kapott benne.

Jó kis mozi ez.
9/10
Gabó28 2011 júl. 17. - 16:16:24 9/10
(173/297)
Nagyon ütõs volt ez a része is! 10/9
offtopic
szekfuandras 2011 júl. 17. - 12:45:55
(172/297)
Inkább letöltötted, hogy az összes ezutáni filmet minden magyar egy hónappal késõbb lásson a moziban... Ráadásul nem is olyan jó minõségben... Látványfilmet megnézni kamerás verzióban(hiába jobb felvétel mint általában, akkor is kamera)?
8/10
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 12:10:43 8/10
(171/297)
Szóval nem nagyon tetszett, de azért egy 10-est megért úgy látom. :D
10/10
Sonic8 2011 júl. 17. - 11:55:18 10/10
(170/297)
Hááááát nekem nem nagyin tetszett de am jó film volt csak pl enm mentem volna el rá moziba. :D
8/10
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 00:52:50 8/10
(169/297)
Ja, majd el felejtettem, a film hossza 126'
8/10
Ford Mustang 2011 júl. 16. - 22:30:32 8/10
(168/297)
Volt szerencsém megtekinteni a filmet. Vegyesek a gondolataim. A történetet egész jól visszavezették, jól mutatta be az egész történet elõzményeit. A szereplõk is jók voltak, látvány is, filmzene, cselekményvezetés, képi megvalósítás is a helyén volt, szinkron is úgy ahogy. Szóval úgy mindent egybevéve nem volt rossz, egyszer érdemes és megéri megnézni. Egy 8-ast adnék rá, szerintem korrekt értékelés.
idõjós1010 2011 júl. 14. - 22:05:12 Előzmény Mr. D
(167/297)
SPOILER
ja persze, minden oké csak az nem, hogy akkor most x professzor mikor bénult le. Fiatalon vagy idõsen, mert a harmadik rész eleje, meg a negyedik vége, erõsen ütik egymást.
idõjós1010 2011 júl. 14. - 21:41:07 Előzmény PivarnyikKrisz
(166/297)
Ami Mystique-et illeti hát a saját magyarázatom erre az hogy azért, mert eszmeileg jobban passzolt magnetóhoz.
Hason elveket vallottak õk ketten. Õk büszkék voltak mutáns létükre, míg a tudós gyerek inkább elrejteni igyekezett annak külsõ jegyeit. És nem volt x professzor neki vér szerinti bátyja ha jól tudom. Az eszme pedig ebben az esetben is eltérõ volt kettejük között.
idõjós1010 2011 júl. 14. - 21:33:38
(165/297)
Jól sikerült elõzményfilm, bár csalódottan vettem anno tudomásul hogy nem egy folytatásról lesz szó.
Jó dolog megismerni rendesen mindennek az elõzményét, és kiváltó okát, de aki még emlékszik a 3. rész kezdõképsoraira az bizonyára pontosan tudja hogy mennyire nem illik a képbe a 4. rész záróképsorai miatt(illetve fordítva).
SPOILER.: ugyanis Charles Xaviér professzort idõsebb korában két lábán állva láthatjuk, márpedig ez képtelenség ha a 4. rész végét vesszük alapul, ahol is még fiatalon láthattuk lebénulni.
(Lehet hogy errõl már volt is szó idefent, majd visszaolvasom )
8/10
bbohun 2011 júl. 13. - 11:51:52 8/10
(164/297)
nem volt rossz a film.
ami leginkább szúrta a szemem, hogy az egy jelenet erejéig megjelenõ Hugh Jackman-t jobban maszkírozhatták volna...
elég szar, hogy a 60-as években öregebbnek néz ki, mint a 2000-es években... :S
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 13. - 01:34:53 10/10
(163/297)
Vigyázat! Spoiler lesz
Letöltötem és majd részben megnéztem a Conan, a barbár c. filmet. Abban Conannal csinálnak csúnya dolgokat, de a végén Conan bosszút áll. Nem valahogy így teszi ezt itt Magneto Shaw-val. A képességeink különbözõek, de a bosszúszomj bennünk mélyen gyökerezik.
Csak hozzáteszem, hogy a Conan, a barbár ezért nem is tökéletes film, viszont amilyen annak a (film) végén a szemlélete, olyan a First Class-ban Magnetoé.
9/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 12. - 21:31:24 9/10
(162/297)
Aki ismeri az elõzõ filmeket,legalább ha a lényeget tudja,annak maximálisan élvezhetõ. Aki meg nem annak csupán egy jó film,nem egy elõzményfilm. A film az elsõ képkockától kezdve az utolsóig tetszett. Ezt nem túlzás állítani. Nagy pozitívum az egész. Tökéletes történeteket szõ a szereplõk köré,szépen felépíti azokat, majd jól kapcsolja egybe õket. Perfekt… Ehhez kapcsolódik,úgy gondolom az is,hogy minden szereplõ tetszett benne. Talán csak nem értem,hogy:SPOILER!!!!! Hogyha olyan nagy érzelmeket táplált Mystique a tudós felé,akkor miért csalta meg??? A másik szintén hozzá kapcsolódik,miért hagyta ott a lebénult bátyját??? Oké szerelmes volt a csávóba,de logikátlan,hogy nem a bátyját választja? SPOILER vége . Persze ezek a dolgok ,a sztori szempontjából semlegesek, de akkoris…
A helyszínek jól voltak filmezve, Auswitztól kezdve az amerikai luxuskastélyon át az orosz házig. Tetszettek emellett a szereplõk képességei. Nem is tudok negatívumot mondani.
Az orosz-amerikai konfliktus a filmen sokat dobott,ahogy az atomháború fenyegetése, jól beleillett a történetbe. A vége szerintem nagyszerû lezárás volt.
Nagyon jó szívvel tudom ajánlani ezt a filmet. Meg merem kockáztatni,annak is ajánlom,aki nem látta az elõzményeket. Jól fog szórakozni,ez garantált!
10/9-et adok rá. Tudom,nem tudtam semmi hibát felhozni a film ellen,de annyira nem volt átütõ,hogy a maximum pontszámmal értékeljem.
9/10
GéPLovaG X 2011 júl. 11. - 20:47:17 9/10
(161/297)
Jó film lett szerintem. A karakterek nagy része is rendben volt, de Bestiát nagyon elrontották vizuálisan. 1-2 apróságtól eltekintve kellemes csalódás volt.
8/10
Ford Mustang 2011 júl. 11. - 15:21:42 8/10
(160/297)
Nincs mit. ;)
Aztat nem tudom. :D
8/10
Ford Mustang 2011 júl. 11. - 14:55:39 8/10
(159/297)
Majd csak októberben jelenik magyarul meg DD 5.1-es hanggal DVD-n és BD-n.
Angol hangban DVD-n 5.1, BD-n Dts HD.
7/10
Rahar 2011 júl. 08. - 19:16:34 7/10 Előzmény KurtWagner
(158/297)
"Meglepõdnél hány 18 év feletti játszik számítógépes játékokkal és azon meg pláne, hányan olvasnak ebbõl a korosztályból képregényt."
Egyrészt nem állítottam, hogy kevés 18 év feletti játszik számítógépes játékokkal. Én elmúltam 35 és játszok FPS-t és Wow-ot is. Arról nincs információm (honnan lenne), hogy hány ember olvas ilyen jellegû képregényeket.
"Sokan gondolják, hogy a képregény, már mûfaji jellegénél fogva is a gyerekeknek készül, de ez nem igaz még a szuperhõs képregényekre nézve sem. Attól, hogy "mese", még nem biztos, hogy gyerekeknek szól. A mese is tág fogalom."
Én csak annyit állítok, hogy ezen típusú képregények elsõdleges célközönsége eredetileg a 12 év alatti gyerekek voltak.
"Egyébként én csak azért nem adnám kisgyerek kezébe, mert egy nem biztos, hogy értené, kettõ, azért van jó pár erõszakos történet, hogy csak kettõt mondjak az x-men környékérõl: Mutáns mészárlás, Apokalipszis kora, amik azért elég durvák és még lenne pár jó pár ok (politika, mondanivaló, ideológia, nemiség stb.)."
Én sem adnám gyerekek kezébe ezeket a képregényeket és nemcsak azon okokból kifolyólag amiket te soroltál fel.
"A Rozsomák nagyon sok minden miatt nem tetszett. Kezdjük azzal, hogy számomra az X2 az etalon, a harmadik rész tisztességes volt, különösen annak fényében, hogy Rattner elég késõn ugrott be és elég rövid idõ állt a rendelkezésére, hogy megcsinálja, de ha nem lett volna az elsõ két rész, ami megalapozta a harmadik részt, akkor igen csak gyenge lett volna. Legnagyobb hibája a filmnek az volt, hogy túl rövid lett és túl sok karaktert préseltek bele, tök feleslegesen: az eredeti Angyal (az ebben a filmben szereplõ Angyal, az csak a második a sorban és neki nem a kódneve az Angyal, hanem a rendes neve, Angel Salvatorénak hivják) súlytalan volt, Bulldozer-Xavier kapcsolata még csak utalás szintjén sem bukkant fel, pedig lehetett volna rá építeni, Árnymacska-Jégember románca sem mûködött és sorolhatnám. Ezen kívül Rattner nem tudott olyan mélységet adni a filmnek, mint Singer. Singer dagályos duma nélkül el tudta érni azt, hogy a film több legyen egyszerû csihi-puhinál: Pyro Bobbyék családi fényképe elõtt, vagy amikor ott hagyja az X-eket, a csapattagok nézése stb. Ennek ellenére jó volt a film, de nem a legjobb. Aztán jött a Rozsomák, ami egy szoló karakter története, és ennek ellenére, túl rövid film, túl sok felesleges karakter: igaz, hogy benne volt a címben, hogy X-men, de akkor sem X-men film volt, minek kellett bele Küklopsz, meg Gambit (ez utobbi csak azért mert, a rajongók annyira akarták, akkor rakták volna bele a csapatfilmek valamelyikébe). A többiekrõl nem is beszélve: egy Maverick, vagy Bolt, de még Haspók és a Deadpoolnak csufolt karakter is többet érdemelt volna. Nem is beszélve arról, hogy a képregénybeli megfelelõjüknek egyáltalán nem feleltek meg semmiben sem és így meg pláne színtelenebbek lettek. Szóval számomra valahol csalódás volt."
Én nem ismerem az X-men világát, nem olvastam a képregényeket, csak a filmeket láttam. Tehát amiket leírtál én elfogadom, csak mivel én ezeket nem tudtam, ezért engem nem zavartak. Valószínûleg ilyen elõismeret birtokában nekem se tetszene Rozsomák története, de ezen információk hiányában tetszik. Abban szintén igazad van, hogy ez csak a Rozsomák története és nem az X-mené. De az X-men-es címmel jobban eladható és valamennyire mégis csak kapcsolódik az X-men világához.
"A Heroest meg igen, kedvelem."
Az utolsó évadot is láttad?