8/10
Ford Mustang 2011 aug. 18. - 22:39:40 8/10 Előzmény imrenyibalazs
(197/297)
A tengeralattjárós jelenet nagyon kemény az biztos. :)
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 18. - 22:25:11 10/10
(196/297)
Szerintem a Trilógia 3. része és ez is komoly (film) volt.
borkasztik 2011 aug. 18. - 12:04:40 Előzmény Bigpapa
(195/297)
Na na :D Azért ne essünk túlzásokba xD Én az Alkonyatból csak egy rész láttam de nem bírtam idegekkel se gyomorral és inkább 1000 X-men 3. mint ezek a nyáladzások xD
De igen nekem is a 3. rész tetszett a legkevésbé az x-men filmek közül! Sõt az egyetlen x-men film amit nem szívesen nézek meg xD
Ez a mostani tetszett szórakoztató volt és remélem csinálnak még, ha ilyen színvonalt tudnak garantálni:) Szerintem korrekt kis film volt. Szívesen megnézem bármikor újra és ez nagy szó ahogy figyelembe veszem a mostani filmek színvonalát xD
9/10
andesz89 2011 aug. 17. - 20:40:51 9/10
(194/297)
számomra ez volt az eddigi legjobb x-men film.a történet és a karakterek is jobbak tetszett nekem.a színészek nagyon jók voltak fõleg Fassbender alakítása volt a legkiemelkedõbb.Vaughn meg remek rendezõ,az összes filmjét szerettem.remélem lesz folytatás.
idõjós1010 2011 aug. 16. - 21:26:32
(193/297)
Egy elõzményfilmnek az ilyen kijelentés egyenlõ a halállal. Legalábbis számomra.
Ráadásul értelmetlen is. Mi logika( értelme) van abban(annak) hogy eltérnek a sztoritól (?). Szerintem semmi, mégis így történt. Egy elõzményfilm akkor lehet igazán jó ha figyelembe veszi a film eredeti történetét, és annak próbál meg egy hiteles elõzményt adni. Hitelességét pedig csak az adja meg hogy beleillik teljesen az eredeti sztoriba.
10/10
Sonic8 2011 aug. 09. - 13:51:40 10/10
(192/297)
:D
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 12:55:06 8/10
(191/297)
Okés, így már értem. :)
10/10
Sonic8 2011 aug. 09. - 11:00:26 10/10
(190/297)
Korai ítélet,túl korai :D
10/10
Sonic8 2011 aug. 09. - 11:00:03 10/10 Előzmény Ford Mustang
(189/297)
Az umm nem ide tartozik. :D :D
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 17:32:12 8/10
(188/297)
De akkor mi az a 10 pont? :DDD
10/10
Sonic8 2011 aug. 08. - 17:03:08 10/10 Előzmény Beks
(187/297)
Hát nem egy nagy film :D :D
Bigpapa 2011 aug. 07. - 22:18:16
(186/297)
A harmadik résznél még az Alkonyat is jobb,pedig attól okádtam :)))))))))))
borkasztik 2011 aug. 07. - 21:12:37 Előzmény Bigpapa
(185/297)
Így van ez a hiba nekem is feltûnt és nem csak ott hanem a Farkasba is! Mikor küklopszhoz beszél és vezeti ki a mutánsokat arról a szigetrõl a végén mikor várja a helikopterrel õket ott is már öregebb és még is állt :D

De ezt leszámítva nekem tetszett jobban mint a 3. rész az ellenállás vége :) Többször nézhetõ szórakoztató bejött :)
8/10
Ford Mustang 2011 aug. 04. - 14:06:54 8/10
(184/297)
Elképzelhetõ, mivel az elõzményeket mutatja be.
sohamadar 2011 aug. 04. - 13:25:05
(183/297)
Sziasztok!

Ha olyannal akarom megnézni, aki a korábbi X-Men részeket nem látta, annak is élvezhetõ/érthetõ lesz a film?

Köszi!
sm
idõjós1010 2011 júl. 29. - 19:31:33 Előzmény Bigpapa
(182/297)
Ez így van ! Nem kis baki, de a többség nem is törõdik itt vele, pedig sokan komoly rajongók.
Egészen hihetetlen számomra hogy ekkora baki belefért a filmbe, és még hihetetlenebb hogy szinte a kutyát sem zavarja az egész.
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 29. - 17:15:15 10/10 Előzmény The Man Who Laughs
(181/297)
Spoiler
Bocs azért is, ha zavaró hogy ismételgetem magam. Szóval csak annyi, hogy a Bond-filmek is és igen sok film lényege az, hogy a szálak elvarrásával végzõdjön, vagyis pl. a negatív hõsök filmre gonoszabbak, mint a Riddickben a Lord. És lehet, hogy sokakat zavar, hogy ezzel is elõhozakodom, hogy azoknak a rosszaknak Street Fighter-es bûntetésük szokott lenni. Na azt én sem mondom, hogy ott a filmek is Street Fighter-esek lennének, term. más(fajta) mûfaj, igényesebb kivitelezés, csak nekem a gépemen tényleg egy-két gyengébb film van meg jó minõségben...
Mindegy, a First Class igazi újítása pl. egy Goldeneye-jal v. még a 87-es Predatorral (és különösképpen azzal, mert az amúgy film is) az, hogy nem fél kimondani, hogy egy igen negatív figura megbüntetése is úgyszólván "relatív" és ez a film kis túlzással igazándiból ezzel teremt mûfajt.
Na azért aki nem igazán ért, ez a X-MEN-film még csak nem is amolyan Collateral- vagy Éjszakai járat-remake, de nem is Bond-remake, hanem nem is tudom, én hülye vagyok ehhez, ez máshogy teremtett számomra mûfajt; viszont azt mondom, sokaknak azzal a hozzászólásával egyetértek, hogy itt (a végén) lesz drasztikus Erik és Charles ellentéte, persze az is helyt álló, hogy Charles idealista, de kicsit talán túl jóhiszemû és optimista is... És tudom, most már jól megsértettem mindenkit, de ez sem túlzottam gyerekfilm.
Amúgy ezt sem mondom akkor annyiszor, minden írásomnál, ezzel, ebbõl is sok mindennel szemben, lehet ellenvélemény.
Spoiler itt lenne vége.
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 29. - 15:51:15 10/10
(180/297)
Spoiler
A hozzászólást persze köszönöm. Csak annyi/annyiról írnék tulajdonképpen, hogy még ennek a filmnek még a végén abban a részben (de ezt tényleg inkább azok olvassák, akik már látták a filmet) Erik Lensherr a bosszúállást viszi végbe hasonló képen, ahogy abban (Conan, a barbár) a címszereplõ, - szóval bocs, ha sokaknak úgy esett le, hogy a két film szemlélete lenne hasonló. - Minden korábbi ismertebb filmet én sem láttam, de Erik cselekszik hasonlóan, mint a Conan, a barbár végén Conan... még tovább Spoiler és amikor Charles is lesérül, majd minden jelenlévõ meghökken, szinte lebénulnak õk is, nézzék meg Mystique-et! Nos vicces, de mikor Erik úgy áll bosszút ebben a filmben (csak az olvassa, aki már legalább egyszer látta a filmet), ahogy sok régi hõs (a filmbéli szerepükben). - az utóbbi filmek közül a Riddick vége van hasonlóan mutatva... - Itt hirtelen történik az egész, viszont "mutáns formában", az emberek fizikai világában kicsit máshogy nézne ki - akkor ott engem, aki már nem kis gyerek (29 éves már vagyok), talán meg is hökkent, ahogy Erik belép Shawhoz; és azt már láttam, hogy Erik már korábban is állt bosszút. Az ugrik be élesen, hogy nyilvánvaló lenne (mielõtt még ez megtörténik a filmben) hogy Erik ezt fogja tenni (bosszúállás). Nos, a lényeg, hogy ennél a résznél, azért is, amit Shaw mond (- amúgy ezen események kapcsán azt hiszem, az A kilencedik légió c. filmben mondták azt, hogy vérrel írtuk a történelmünket, ne tudom..., Shaw meg valahogy olyan predatoros (87-es film) jellem, "csak nem öngyilkos típus"), nyilvánvaló lenne, hogy helyesnek gondoljam ezt a vendettát. (Még Spoiler) Azt is ide kell írnom, hogy a régebbi, jobb-kevésbé jó filmek általában majdnem mind ítélkeznek a háborús bûnösök felett, de a 2. világháborúsak felett a jobban kivitelezettek, vagyis az általam látottak mind; a Casablanca szerint õk a mi világunk gonoszai; a filmre tényleg nem tökéletes 94-es Street Fighter: harc a végsõkig, ha el is gondolkozom rajta, mintha csak egy földi gonosz elpusztítására menne ki. De szóval odáig a First Class mintha Shawban kicsit a Predatorral az élen összegyúrmázná a lehetséges, persze inkább a földi gonoszakat;... de amokor Lensherr belép hozzá, én nézõként magamon döbbenek meg, mert azt nem tudom eldönteni, hogy a bosszúállás helyes-e;... És ha így újra végiggondolom ezt a filmet, megint ugyan azok a kérdések jönnek ki; helyes-e itt Shawon/Shaw felett bíráskodni is, vagy azt tenni, amit Lensherr a két flottával akar tenni. - Bocs, hogy ilyet írok, de ez és amit Charlesnak késõbb mond máshogy van ábrázolva, de mégiscsak a 28 nappal késõbb c. fim végérõl nekem a manus "vérbosszúját" juttatja az eszembe, ami még mindig a legfõbb különbség, hogy Sebastian Shaw háborús bûnös és egyébként is persze egy mészáros...
De filmre is nekem új, hogy Erik (term. a késõbbi Magneto) akár hogy is tesz akkor, ha mondjuk komolyan nem állna itt bosszút, de azt akár hogyan tenne, én viszont nem tudnám eldönteni, hogy az helyes volt-e és épp ez a film lényege.
Spoiler vége...
10/10
pepeninho 2011 júl. 29. - 04:33:03 10/10 Előzmény imrenyibalazs
(179/297)
Nem vagyok ennyire tájékozott a sztoriban de jó hallani, hogy a megérzésem nem vert át. Akkor majd elõbb-utóbb megjavul az öreg Mágnes. :)
7/10
sixeol 2011 júl. 25. - 12:06:04 7/10
(178/297)
Megnéztem egyszer meg lehet nézni, bár az elõzõ rész nekem jobban bejött.