gyereamozibabe 2015 máj. 03. - 22:20:40
(22/42)
Nagyon gyenge film, pedig a téma érdekes. Gyenge forgatókönyv, gyenge színészek, gyenge jelmez/díszlet.
A port.hu-s magas pontszám miatt szenvedtem végig, pedig már az elsõ tíz percben éreztem, hogy kontár munkát látok.
lonecoyote25 2014 ápr. 05. - 00:33:32
(21/42)
OFF:
"Összességében jó film, ha meg azt vesszük, hogy 15 éves akkor abszolút 10-es, ha ma jelenne meg egy ilyen, akkor 3-as adnék rá. Végül csak összehoztam a reális pontot."

Húha, úgy érted, a mai filmek jobbak a régebbieknél? Mert nekem annyira nem tetszik ez a mai ötlettelenség, mûvészieskedés, digitális színezésnek köszönhetõ trutyi-kinézet, lélektelenség és dilettantizmus. Komolyan, nem is emlékszem, mikor láttam 2000 utáni filmben valami igazán eredetit, hangulatosat vagy hiteleset. Szóval, elég mûanyagnak tûnnek nekem a mai filmek, egy dekagramm élet sincs bennük. De nem láttam olyan figurákat se születni mostanában, mint Piszkos Harry, a Terminátor vagy John McClane. És akkor még nem is beszéltem a régebbi rendezõkrõl, operatõrökrõl, zeneszerzõkrõl, színészekrõl és sztárokról, akiknek a tömegeit sorolhatnám, akiknek a tudásához, tehetségéhez, karizmatikusságához nem ér ma fel senki. Ha csak ezt a filmet nézem (pedig egy szimpla tévéfilm), milyen alakítások vannak benne: Rea, Sutherland, Max von Sydow, Joss Ackland... Istenem, ha lenne ma egy olyan kaliberû színész a vásznakon, mint mondjuk Sydow... De kár sírni, amennyire látom, ugyanez a sivárság van manapság minden mûvészeti ágban...
ReignMan 2013 jún. 12. - 19:21:44
(20/42)
Ha jól láttam, a gödöllõi kis vonatpályaudvar volt a helyszín, de legalábbis nagyon hasonlított rá...

Kérdés, hogy hogyan vakarta el az áldozatokat eszköz nélkül legalább 30-40 centi mélyre?
9/10
Újvállalkozó 2013 jún. 04. - 21:02:59 9/10
(19/42)
Anno még a videókölcsönzõbõl láttam. Tehát 95-96 táján, azóta nem, de ma újra megnéztem és nem csalódtam benne, nagyon tetszett. Jó volt látni magyar színészeket, helyszíneket. Ezt nem szarták úgy el, mint a Die Hard 5-öt. :) 9/10
James Uram Benson Madame 2012 jan. 22. - 22:01:41
(18/42)
Remek film, a szürke helyszínek kellõen lehangolóak, de az eredeti helyek ennél valszeg még lehangolóbbak lehetnek. Egyetlen apró baki, hogy a végén a nyomozó gyerekeinek talán kicsit idõsebbnek kellene lenniük, elvégre 10 év telik el. Mindenesetre most utánaolvasgatok a sztorinak. Csikatilo lett a leghíresebb, de gyanítom hogy hasonló esetek százait sumákolták el anno.

***SPOILER***
Zseniális, amikor Sutherland megszívatja Bondarcsukot a zsarolással.
10/10
serbyna26 2011 júl. 27. - 23:03:22 10/10
(17/42)
Az egyik kedvenc filmem. Kb 10 évvel ezelõtt láttam elõször és most újra megnéztem.
10/10
szabinagypal 2011 júl. 01. - 00:02:14 10/10
(16/42)
A rosztovi hasfölmetszõ rém, Андрій (Андрей) Романович ЧИКАТИЛО (Andrij Romanovics CSIKATILO) (1936–1994) történetét dolgozza föl a film, aki ötvennél is több embert ölt meg, erõszakolt meg, kóstolt meg. Az egyik csavart az alkotásban az adja, hogy az elkövetõ szovjet kommunista párttag volt, ezért a gépezet sokáig védte, és csak a rendszerváltozás után lehetett elkapni. A másik csavar pedig a végsõkig kitartó felügyelõ hatalmas példázata, akinek végül egy lélekgyógyász siet a segítségére. A mû e két utóbbi ember hivatásának nagyerejû fölmutatása, példázata.
9/10
zz76zz 2011 ápr. 13. - 13:05:09 9/10
(15/42)
Ez kemény film, de a legkeményebb, hogy igaz történet. Jó mutatta az akkori (és mostani?) titkolózást, kivételezést aminek sokszor életek volt amivel az árai. A film jó.
9/10
sanderb 2011 febr. 21. - 18:34:10 9/10
(14/42)
Talán annak is köszönhetõ a viszonylagos ismeretlensége ennek filmnek, hogy tv-be készült. Már az elején gyanús volt, hogy ezt talán Mo-on (is) forgatták, de amikor megláttam a V63-039 pályaszámú 'Gigant' mozdonyt a filmben, már biztos voltam benne. Utána a hatvani vasútállomás (talán a gödöllõi is?) és szépen sorban a magyar színészek egy-két mondatos statisztaszerepben.
Maga a film egy szörnyû, évtizedeket felölelõ bûncselekmény-sorozatot mutat be kiemelkedõen, Rea és Sutherland emlékezetes alakításával. Próbál helyes korrajzot adni, ami többnyire sikerül is, a képeket pedig tudatosan szürkébbre hangolták, így érve el a korhû ábrázolást. Ajánlom, tényleg jó! 10/9
rocksámán 2010 nov. 16. - 22:35:57
(13/42)
kimaradt az ismert magyar közremûködõ végérõl,hogy: ,,és mégis nagyon jó film lesz belõle a végén'':-)) bocs!
rocksámán 2010 nov. 16. - 22:32:32
(12/42)
Kölcsön kaptam a filmet,SEMMIT nem tudtam eddig róla,nem is hallottam,pedig 1995-ös!?!megnéztem és .....csak annyit mondok: amikor adódik a lehetõség akkor nem kihagyni!A legnagyobb meglepetés a stáblista legördülése lesz a végén ugyanis annyi ott a magyar név,hogy az hihetetlen!:-)Lám-lám lehet olyan filmet készíteni ahol rengeteg az ismert magyar közremûködõ:-)A filmrõl különben hetekig polemizáltunk ismerõseimmel. A napi kertévén müsikrõl szoktál hetekig beszélni?? Na ugye,hogy NEM!Egyik nap xarabb mint a másik(ami az igény). 1 szóval nézd meg a polgártársat!
8/10
Rahar 2010 okt. 18. - 12:52:15 8/10
(11/42)
Nemrég láttam ezt a filmet, meglepett, hogy alacsony költségvetése ellenére ez egy nagyon jó film, 10 pontból 8 pontra értékeltem. Nekem az is tetszik, hogy nemcsak a nyomozást, hanem a korabeli társadalmi viszonyokat is kiválóan bemutatja. A színészi játék, a szinkron, az alaptörténet és a cselekményvezetés nagyon jó, a képi megvalósítás átlagos, megfelelõ. Megtekintését minden krimit, thrillert kedvelõ embernek ajánlom.
7/10
stomachh 2010 okt. 17. - 18:48:45 7/10
(10/42)
Megnéztem, egész jó film valóban, bár inkább a témája teszi azzá. Nekem tetszett a két fõszereplõ (S. Rea és D. Sutherland) játéka, de sajnálatos módon a Chikatilót alakító színész volt a gyengéje a filmnek.

Nekem az Evilenko c. film jobban tetszett, ott valahogy jobban tudták érzékeltetni a címszereplõ elmebeteg gonoszságát, és nagyon jól játszik Malcolm McDowell. Igaz, az Evilenko jobban Chikatilóra van kihegyezve; míg az X polgártárs jobban mutatja a nyomozókat.
Mindenesetre az Evilenkót jobban ajánlom. http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=107787

Ez nálam egy gyengébb 7/10.
10/10
atti1974 2010 szept. 21. - 20:34:00 10/10
(9/42)
Nagyon jó film,nézzétek meg.
7/10
h.tibi91 2010 szept. 21. - 19:20:00 7/10
(8/42)
Örülök, hogy ez egy félig magyar mû, de legalábbis a munka fele biztosan magyar. Az alapvetõ filmes elem rendben vannak (vágás, hang, rendezés stb.) Tetszik Stephen Rea játéka. A kissé félénk nyomozóról nem tudom eldönteni, hogy alapból ilyen a színész, vagy csak ilyen erõteljesen játssza a szerepét. Vannak, viszont akik nem túl hitelesek. Furcsa igazából, hogy ezekben a filmekben általában a fõszereplõt (az állatot) milyen hidegvérûnek állítják be, és itt most nem a civil életére gondolok.
Összességében jó film, ha meg azt vesszük, hogy 15 éves akkor abszolút 10-es, ha ma jelenne meg egy ilyen, akkor 3-as adnék rá. Végül csak összehoztam a reális pontot.
7/10
sk98 2010 júl. 08. - 20:38:56
(7/42)
tgj7210 2010 júl. 07. - 23:04:36
(6/42)
Kiváló film, nagyon jó színészi gárdával. Bár azt különösképpen szeretem, ha megtörtént eseményeket dolgoznak fel, de ebben az esetben a megtörtént szörnyûségek még drámaibbá tették a filmet. Ami furcsa, hogy végül az amerikaiak dolgozták fel. Ami nagyszerû, hogy a filmet hazánkban forgatták és nagyon sok magyar színész feltûnik a filmben.
9/10
Spot 2009 szept. 01. - 21:56:09 9/10
(5/42)
Nagyon jó film.
szingh 2009 júl. 08. - 22:32:19
(4/42)
Még nem láttam, viszont egyszer látnom kell! Érdekes, milyen kevesen tudnak errõl a filmrõl, pedig akik látták, csak jót mondanak róla.

Andrei Chikatilo:
A glasznosztyhoz szokott szovjet olvasók már különösebben meg sem lepõdtek, amikor 1990 végén az újságok hírt adtak arról, hogy egy újabb szexuális õrültet tartóztattak le, Andrei Chikatilót Novocserkaszkból, aki tíz éven át terrorizálta a rosztovi és a szomszédos területek lakóit, ezalatt több mint ötven asszonyt gyilkolt meg szexuális célból, különös kegyetlenséggel. Áldozatai többségét az erõszak után elképesztõ csonkításnak vetette alá: levágta mellüket, feneküket s testük egyéb részeit.

A film az õ történetét dolgozza fel.
10/10
Szasza112 2009 jan. 02. - 11:01:52 10/10
(3/42)
Nekem is feliratos de egy cseppet se bánom, szeretem hallani az eredeti hangokat! :)
Ja és DVD-n is megvan Hollandiából + a könyv (Robert Cullen: The killer department) az USA-ból :)
Nem vagyok fan! :)))
http://kepfeltoltes.hu/090102/DSCF1041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090102/DSCF1042_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090102/DSCF1043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg