Téma: XXY

1asokközül 2010 ápr. 10. - 09:10:39
(7/27)
Jók voltak a színészek, szépek voltak a képek, a téma is érdekes, tulajdonképpen tényleg nem volt benne sok fordulat, de egy ilyen filmben nem is fontos szerintem. Az általad idézett párbeszédet én nem értettem, lehet hogy bennem van a hiba.

SPOILER:
Miért mond valaki ilyet a fiának? Miért örül neki, hogy tetszik neki Alex, ha egyszer tudja róla, hogy kétnemû? Vagy ezt ironikusan mondta? Azt sem értettem, hogy miért kellett hirtelen hazautazniuk. Azért mert beleszóltak, hogy szerintük mi lenne a teendõ és megsértõdtek Alex szülei? De akkor miért utaztak egyáltalán oda? Nem azért, hogy a plasztikai sebész apa megnézze Alexet, akkor meg mire számítottak? Vagy csak az orvost érdekelte Alex? Akkor miért ment oda az egész család? És akkor végül ezek szerint úgy döntöttek, hogy nem operáltatják át, hanem marad minden úgy ahogy van? Valaki legyen szíves írja meg, mert nem teljesen értettem, talán lemaradtam valamirõl.
10/10
Aszpirin 2010 ápr. 09. - 23:46:45 10/10
(6/27)
Most néztem meg, és szerintem döbbenetesen jó film. A történet ugyan nem túl fordulatos, de nem is ez a lényeg. A szereplõk nagyon ott vannak, a lány (?) és az apa hihetetlen jól játszik, a fiú játéka is nagyon sokat mesél arról, mi megy végbe benne (nem tudom észrevettétek-e, de ebben a filmben nemcsak egy dráma van, egy második sors is kibontakozik...); a fiú apját játszó színés is nagyon jól hozza a sikeres karrier által teljesen szívtelenné vált sebészt. Talán az anya szerepe a leggyengébb az egészben, de ez semmit nem ront a filmen...

Itt a legmegrázóbb apa-fiú-párbeszéd: (emlékezetbõl idézem, bocs, ha nem százszázalékosan pontos...)

- Szeretsz te engem egyáltalán?
- A fiam vagy.
- Ha már beszélünk, beszéljünk komolyan.
- ...fogjuk rá... Es te? Te szeretsz engem?... Tetszik amit csinálok?
- Mindent megadnék, hogy olyan tehetséges legyek, mint te! ... és én? Szerinted én tehetséges vagyok?
- Nem.
- ...ddde talán idõvel én is...
- Nem.
- De miért? Mikor mondtál le rólam teljesen?
- Hiba volt ide jönnünk. Igaza van anyádnak, hazamegyünk. Most, azonnal.
- Most?
- Igen, most.
- De én még nem mehetek el! Nem most!
- Miért nem?
- ...ööö...
- Talán megkedvelted Alexet? Na látod, ennek örülök. Már azt hittem, buzi vagy.

Nagyon durva. Nagyon megrázó.

Mindenkinek kötelezõ megnézni ezt a filmet. Nagyon meredek a téma, de hála a fantasztikus szereplõi játéknak, a tökéletes rendezésnek és gyönyörû fényképezésnek, a film átérezhetõvé teszi.

Ja, és nem értek egyet az elõttem szólóval, a vége nem kusza, szerintem, inkább nagyon is életszerû.
7/10
zazazie 2010 ápr. 09. - 23:25:24 7/10
(5/27)
Nem volt rossz, de a végének meg se füle, se farka. :) :S
Szerintem a Fiúk nem sírnak sokkal jobb, nálam legalább 10-7-re veri, mondjuk.
nienna 2008 júl. 13. - 11:12:32
(4/27)
csak az elõttem szólokat tudnám ismételni. csodálatosan megdöbbentõ.
10/10
Rorirori 2007 dec. 13. - 11:09:14 10/10 Előzmény bellostello
(3/27)
Tényleg nagyon jó film. Érdekes, elgondolkodtató, remek színészek és szerintem mûvészi alkotásként is abszolút ott van.
10/10
bellostello 2007 dec. 03. - 22:18:42 10/10
(2/27)
Nagyon nagyon értelmes megnézni. Nagyon mély, és nagyon jó. Kicsit sokat ismétlek szót nemde? Ez egy muszáj megnézni film avagy ahogy mondani szokták this is a must watch movie.
10/10
ryood 2007 nov. 28. - 17:34:48 10/10
(1/27)
hát ez a film nagyon nagyon jó! igen meredek téma, eddig csak a boys donbt cry-t ismerem ahol megjelent. mindesetre kíváló színészi alakítások (én bevallom Darin miatt néztem meg) gyönyörû fényképezés,"sajnos" élethû történet, és mélyen kidolgozott karaketerek, persze a legerõsebb a fõszereplõ Alex karakterének, leliállapotának bemutatása.mindenkinek ajánlom a figyelmébe, még a konzervatívabb gondolkodásúaknak is!