A 105. alkalommal megrendezésre kerülő Giro d’ Italia első három szakaszának Magyarország ad otthont péntektől vasárnapig. A változatos szakaszok mellett, megannyi aktivitás és program is vár a kerékpársport szerelmeseire, valamint a kilátogatókra.
Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér, tartja a mondás. A Forma-1 háza tájánál, azonban már egy fél, de lehet inkább egy teljes lábújjal elhagyták már a takaró végét, miután bejelentették, hogy az így is rekordhosszúságú naptárat jövőre további versenyekkel bővítik. Míg a promóterek és a tulajdonosok azt hangoztatják, hogy milyen fontosak az új helyszínek a sport számára, addig a csapatok és a versenyzők kimerültségről panaszkodnak. Vajon hány versenyt bír még el a már így is márciustól decemberig tartó szezon, és mi lehet a jövőben a megoldás?
Amióta csak sport a sport, a versenyzők emberi határokat feszegetve mérik össze képességeiket. Már évezredekkel ezelőtt, az ókori sportolók is próbálták különböző gombákkal vagy épp gyógynövényekből készített főzetekkel még jobb eredményt elérni. Mára már a versenyzők egészsége és az egyenlő esélyek érdekében ezek a szerek tiltottá váltak. Összeszedtük azokat a doppingeseteket, amelyek nem feltétlen tartoznak a legismertebbek közé, viszont valamilyen formában közrejátszottak a jelenlegi doppingellenes szabályok és szervezetek létrejöttében.
Tom Brady március 14-én jelentette be, hogy mindösszesen 40 nappal a visszavonulásának bejelentését követően, visszatér az NFL-be. Minden idők egyik, ha nem a legjobb irányítója, azonban nem az első és vélhetően nem is az utolsó ikonikus alakja a sporttörténelemnek, akinek döntését felülírta a sport és a verseny iránti szenvedélye. A bejelentés kapcsán összeszedtük a sporttörténet legendás visszatérőit.
Az, hogy egy csapat egyszerre legyen hatalmas adósságban és a játékos piac legaktívabbjai közé tartozzon, egy olyan paradoxon, amelyet sokak talán csak egy párhuzamos univerzumban tudnának elképzelni. A Barcelonánál viszont pont ez történik és még csak el sem kellett hagyniuk a saját univerzumunkat. Nézzük is hogyan.
Az idei téli olimpia számos botrányt hozott magával, köztük szervezői mulasztásokkal és pár dopping esettel. Ezek közül is talán a 15 éves műkorcsolyázólány, Kamila Valijeva esete keltette a legnagyobb visszhangot, amely óta többen is a minimum korhatár növelését követelik a sportágban.
Lassan egy hete véget ért a 2022-es pekingi téli olimpia, azonban az utóhangja még sokáig visszhangzik. A világesemény során aligha maradt sportág botrány nélkül, amiből még az egyébként történelmi eredményt (1 arany és 2 bronz érem) elérő magyar alakulatnak is kijutott. Nézzük tehát a magyar sikerek mellett mitől maradnak majd örökre emlékezetesek a 2022-es téli „játékok”.
A Forma 1 jelenének egyik, ha nem a legnagyobb célja egyértelműen az amerikai piac meghódítása. Előbb a Haas 2016-os érkezését követően, kereken 30 év kihagyás után ismét szerepelt csillagos-sávos lobogó alatt futó csapat a száguldó cirkuszban, majd egy évvel később a Liberty Media által amerikai tulajdonba került a sorozat. A valódi áttöréshez azonban egy valami vagy inkább valaki még mindig hiányzik. Egy versenyző, akiért a rajongók hétről-hétre szoríthatnának a képernyők előtt.