Téma: Az áruló

napraforgó 2009 júl. 15. - 09:16:39 Előzmény h.ne
(555/615)
A nõi nadrágviselést Marlene Dietrich hozta divatba a két világháború között. Állítólag felvett egy férfi szmokingot és az nagyon jól állt neki. A filmjei ismertté tették és a nõk elkezdték utánozni. Aztán a nadrág - meg a zakó is elkezdett nõiesedni, és ma már szinte több nõ jár nadrágban, mint szoknyában. Igaza lehet vvv...vvv-nek, hogy az ilyen sorozatok a mai kor emberének akarnak megfelelni, ezért nem sokat adnak a korhûségre. Ezért járnak derékig nyitott ingekben a férfiak, ezért habfürdõzik Marina és Ursula a szabadban, ezért üldögél Margoux fekete csipkebodyban az erdõben, stb.
10/10
offtopic
esa962 2009 júl. 14. - 23:56:10 10/10
(554/615)
Sziasztok!
Én csak most regisztráltam ide, de kérek mindenkit, aki a www. telenovelas.forumx.hu oldalra ellátogat, és regisztrál, mindaddíg, amíg az oldal szerkesztõi nem engedélyezik a "privát engedély kérérse" topicot / kis körben x eltünése /, ne írjanak nekik se e-mailt, se Pü-t. Ha az okokat tudni akarjátok, olvassátok el a dühöngõben írtakat.

Köszi: esa
Erika_p 2009 júl. 13. - 15:36:28
(553/615)
Sziasztok. Nem tugya valaki hogy ki énekli a bevezetõ dalt és hogy mi a cime? vagz akar bõveb infókat a sorozatról?
10/10
h.ne 2009 júl. 12. - 16:42:03 10/10
(552/615)
Hát ez egy irtó komoly baj!!DE AZÉRT VALAMENNYIRE MEGTANITOTTA NEKTEK HOGYAN KELL NETEZNI?? Ha õ nem is, de talán a baráti körbõl valaki!!És nem fogsz te is olyanokat kérdezni, hogy az interneten a regisztrálásért kell e fizetni!
10/10
h.ne 2009 júl. 11. - 19:31:49 10/10
(551/615)
Zsuzsika!
Nagyon szépen kérlek ezt a kérdést tedd fel másnak, mert félek, hogy olyasmit írok majd neked amiért megint haragudni fogsz! Mondcsak??? Te milyen gyakran használod az internetet????Az iskolában nálatok nincs számítástechnika óra??? És egyébként te most valójában 12 éves vagy, vagy annál is fiatalabb??? Ezek után nehogy megint a nõvéred jöjjön ide válaszolni!!!! Megáll az eszem!!!!!!
10/10
offtopic
Zsuzsika12 2009 júl. 11. - 17:51:42 10/10 Előzmény h.ne
(550/615)
Szia h.ne!
Ha regisztrálunk arra a telenovelára akkor igyen lehet nézni nem kell érte fizetni? És ha nem kell fizetni akkor nemm kell semmi ojat csinálni hogy valamit levélben kell elküldeni?Köszike elõre is a választ!
vvv...vvv 2009 júl. 11. - 13:26:49
(549/615)
Mert ha nem így mászkálnának, hanem úgy, ahogyan akkoriban kellett, akkor nem tetszene olyan sokaknak az a pasi, mert annak a kornak az ízlését valamilyen szinten igazítani kell a maihoz, hiszen ha teljesen törekednének arra, hogy mindenki úgy nézzen ki a filmben, ahogyan az valóban volt az 1800-as években, akkor igen kevés embernek tetszene meg M.C. vagy a doki vagy akárki más. Soha nem lesz egy mai sorozat vagy film sem annyira élethû, hogy ne legyen hiba benne, akármennyire is törekednek rá, mert a mai kor szemének nem tetszene az akkori, korhû látvány - itt most a külsõre értem.
Egyébként a életkorra visszatérve kinek, ki tetszik. A képernyõn a pasik mindig jól néznek ki, akárhány évesek (na persze ezt rosszul mondom, természetesen nem 60 évesekrõl beszélek, hanem úgy 45-48-ig). Nekem a kedvenc színészem Johnny Depp, aki ugyebár 46 éves, és imádom õt elnézegetni a filmvásznon (fõleg a Karib-tenger kalózaiban), de eszembe nem jutna, ha szembe jönne velem az utcán, hogy beleessek, akkor már a színészt látnám benne. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy ha itt például egy 15 éves lány (nem tudom pontosan a korokat) megnézi M.C.-t akkor abban szerintem nincs semmi. Minden sorozatban kell találni valakit, aki szimpi. Most hogy az a teste vagy az arca miatt van, vagy a játéka miatt az szerintem mindegy.
10/10
h.ne 2009 júl. 11. - 10:08:34 10/10
(548/615)
Az már nekem is feltünt, hogy miért mászkálnak a férfiak félig nyitot inggel.A firkásznak az inge is mélyen dekoltált volt a megnyiton. Kilátszott a szõrös mellkasa.Elsõ benyomásom az volt, hogy egy buzi bárban vannak. Mert még a kiszolgáló is félig meztelen volt. A zongora szóra nem figyeltem. Lehet, hogy késõbb fonográfból jött a zene. Aztán még valami. Abban a korban tényleg a hátuk mögött hordták a fegyvert. Nekem ez furcsa. Én azt hittem mindíg az oldalukon hordták a férfiak. Aztán azt sem tudom, hogy abban a korban hogyan néztek arra a nõre aki nadrágban ját. Vagy, hogy egyáltalán járt e úgy valaki. Mert ugyebár Michelle /akármilyen gazdag is volt/ mindíg ugyanabban a barna nadrágban császkált.
10/10
h.ne 2009 júl. 11. - 10:00:48 10/10
(547/615)
Kedves Sissy!
Elovastam a privát üzenetedet. Igazad van mindenben. Szerettem volna én is privátilag válaszolni neked. Kezdtem rájönni, hogy hogyan kell. De még sem mertem ott írni, mert ha mégsem sikerült volna elküldeni a leírt levelemet, akkor kezdhettem volna újból. Sokszor jártam már úgy, hogy a levelem elveszlett. Olyankor pedíg olyan mérges voltam, hogy csak na.Így most szerencsétlenségem re sok ember fogja olvasni amit most írok nekd. De hát te is azt írtad, hogy fel kell vállani önmagunkat. Mondjuk ki véleményünket. Tudom, hogy az interneten sok csaló van. Erre régen rájöttem. Egyszer benne voltam egy keresztény klubban, és mondhatom sokatcsalódtam bennük. Az egész klubbnak az volt a célja, hogy a katólikusokat kikezdje, és megmagyarázza, hogy miért rossz amit a papok tanítanak. Én viszont olyan katólikus vagyok aki meg tudtam válaszolni nekik, és nem ijedtem meg tõlük. A vége az lett, hogy elhagytam a klubot. Még a mai napíg is hívnak, hogy hiányzom nekik, menjek vissza!De én nem megyek. És erre komoly indikom van. Elmondtam nekik is: Ha a cigány nem szabad lecigányozni, ha a kekát nem szabad lenégerezni, stb. AKKOR A KATÓLIKUSOKAT MIÉRT LEHET NYILTAN MEGALÁZNI. ENNEK MIÉRT NINCS BÜNTETÕJÖGI KÖVETKEZMÉNYE. EZ MÉLYEN MEGSÉLRTETT ÉS ELHAGYTAM ÕKET.A klubban maradt egy ismerõsöm, és néha elküld onnan egy-egy hozzászólást. Úgy veszem észre semmi nem változott. Egy-két ember van aki ezt az egészet irányítja, és az õ hozzászólásai mérvadóak. És volt még valami ami nem tetszett. A klubbot egy Telavivban élõ zsidõ nõ felügyelte! Akik köztudottan irtják a keresztényeket Szentföldön.Úgy, hogy amikor az ember kiáll a saját igazáért akkor tudni kell mit vonz maga után. Nekem családom van, és 3 neveletlen gyermekem. Ezeket a mondatokat privátilag írtam volna, de nem mertem megkockáztatni, így most hát mindenki elolvashatja. A filmre visszatérve. Azért ragadott magával, mert szeretem a kosztümös filmeket. Aztán fontos a föszereplõk kisugárzása. Valamikor szerettem a Vadangyalt. Facundó Arena egy merõben más tipúsú férfi mint Marió Cimarró. De annyira összhangban volt önmagával, hogy igazán jó színésznek tartottam. És megkapott Facundóban az, hogy fiatal kjorában rákos betegségbõl gyúgyúlt megg. Tudod megkora pozítiv gondolkodás szükséges ahhoz, hogy egy olyan betegség után is a talpán tudjon 100% ig maradni. Aztán ott volt a fõszerepló Natalia Oreiró. Õ is más tipusú, mint Donna Garcia. A második esélyt nem szoktam nézni.Nem igazán szeretem Gabriele Spanicot. Egyszer láttam a Paula és Paulinában. Nem igazán tetszett. A lányomnak viszont igen. Még dolgozatot is írt a filmrõl, amire ötöst kapott.Minden filmben vannak hibák amit fel lehet fedezni.Láttad már a Mátrixot, vagy az új Charlie angyalait? Na! Ezekben aztán bõven van annyi valótlanság. Gyerek koromban kedvenc filmjeim voltak: Elfújta a szél,A lovodi árva /lásd :Jane Eyre / Üvöltõ szelek.Ezek a filmek tényleg romantikusak voltak. Vagy/ most lehet hogy nevetni fogsz/ Ballada a katonáról, Szálnak a darvak. Van egy film amit kb 23 évvel ezelõtt láttam, és már nem emlékszem rá. Csaki a címére, és arra, hogya koriban nagyon tetszett: "Egy nyáron át táncolt." Fogalmam sincs hol lehetne megnézni. De az is lehet, hogy már nem is tetszene. Az ember izlése évrõl évre változik.
Üdv.
napraforgó 2009 júl. 11. - 05:16:20 Előzmény h.ne
(546/615)
A pénteki részben megint találtam 2 szarvashibát. Alcides kétszer is kijelentette, hogy már kisgyermek korában is rajongott Soledadért. Hát kérem, ha Alcides volt kisgyermek, akkor az idõsík nem stimmel, ugyanis köztük 15 év a korkülönbség. Azt ugye tudjuk, hogy Hugo sírkövére az élt 1855-1890-ig dátum van felvésve, vagyis 35 éves volt, amikor - élve - eltemették. Alcides ugye épp ugyanennyi, csak 2 perccel idõsebb, mint mondta néhány résszel ezelõtt. Soledadnak a 20. születésnapját ünnepelték a bálon, amikor aztán megszökött a katalepsziás rohamból épp magához térõ Hugoval. Ezen az éjszakán fogant a lánya. Na most ha a terhesség 9 hónapját, meg a gyermek korát - ami 6 és 12 hónap között lehet - hozzáadjuk a fenti életkorokhoz, akkor Soledad most a 22. évében, Alcides és Hugo pedig a 37. évében jár. Visszamenve az idõben tehát amikor Soledad egyáltalán megszületett, Alcides már 15 éves kamasz volt és nem kisgyermek. Ha pedig úgy értjük a fenti kijelentést, hogy Soledad volt kisgyermek, amikor már tetszett Alcidesnek, sõt rajongott érte, mint mondta, akkor Alcides egy perverz, pedofil állat, mert ha egy 20 éves férfi rajong egy 5 éves kislányért, az nem normális. Szerintem mire Soledad nõiesedni kezdett, mondjuk 16 éves süldõ lány lett, addigra Alcides túl volt a 30. évén, vagyis messze túl a kisgyermek korán.
A másik hiba az, hogy a mulatóban, mikor Daniel kiönti a szívét "Georgenak", a háttérben szól a zongora - de hogyan, hiszen Antonia/George a zongorista?
Egyébként annak a szegény Danielnek megszavazhattak volna már egy öltönyt, legalább, amikor a mulatóba ment, most is úgy nézett ki, mint egy kaszálni készülõ paraszt a derékig nyitott ingében. A film az 1890-es évek elején játszódik, akkor még kissé konvencionálisabban öltözködtek az emberek, pl. esti szórakozáshoz szmokingot, vagy frakkot viseltek, a hölgyek meg hosszú ruhát, estélyit. (És a nõk nappal nem viseltek olyan mélyen dekoltált ruhát, mint ami Soledadon van, hanem olyan illedelmesen nyakig zártat, mint Ester és Antonia, a dekoltázst csak este illett mutogatni, és csak a megfelelõ alkalommal, pl. bál) Na de itt a korhûség nem szempont, ahogy látom.
Antonia nénin meg úgy állt a keménykalap és a zsakett, hogy rögtön Chaplin jutott róla az eszembe (csak a pofaszakáll volt sok).
10/10
h.ne 2009 júl. 10. - 20:47:23 10/10
(545/615)
A privát üzenetet hogy lehet megnézni??
A sorozat 107 részes.
Az elmúlt sorozatokat itt nézheted meg, ha regisztráltad magad!
http://telenovelas.forumx.hu
10/10
h.ne 2009 júl. 10. - 20:41:19 10/10
(544/615)
Mi az az XD???
10/10
Miss Pearl 2009 júl. 10. - 20:28:54 10/10
(543/615)
106 körül van
10/10
h.ne 2009 júl. 09. - 21:47:48 10/10 Előzmény napraforgó
(542/615)
Kedves Napraforgó!
Ma este láttam, hogy megint hozzám szóltak soraid. Délután eldöntöttem, hogy többé nem írok a portálra. De mivel kérdést tettél irányomban úgy gondolom illik rá válaszolni.A mai rész elejét nem láttam és ezért érdemben nem tudok nyilatkozni.Azt kérdezed, hogyan vitte el Arturó a gyereket ha félkeze van.Most megint válaszolnék neked, de félõ, hogy majd újból azzal gyanúsítanak meg, hogy a filmet kicikizem. Tudjátok kedveseim! Az iskolában azt tanították, hogy amikor olyan regényt olvasunk, vagy olyan filmet nézünk,aminek a vége nincs befejezve, az azért történik úgy, mert az olvasó fantáziájára van bízva. Sok regény kezdõdik úgy, hogy nem tudjuk mi volt az elején. Ez ugyanazért történik. Mégpedíg, hogy gondolkodásra biztassa olvasóját. Ugyanez van a filmek világában is. Gondolom / az én logikám szerint/ Artúró a kezét helyettesítõ kampóra akasztotta a kosarat. És valóban miért ne lehetett volna így???A film ezzel nem foglalkozott, mert a rendezõ jelentéktelennek tartotta a dolgot.Nem tudom mikor tegezõdött le Antónia a firkásszal.Egyébként szerinted ez az újságíró most meleget játszik vagy sem?? Soha nem tudom eldönteni.Nekem egyebként mint férfi nem tetszik. Bár van aki azt mondja, hogy szerepelt a Zorróban, és ott jól nézett ki! Hát?!?... Nem is tudom. Akár hiszed akár nem ddíg fel sem figyeltem Boris szemõldökére mig te nem írtál róla. Azóta célirányosan figyelem. Tudod Napraforgó, a mai világban már nem lehet tudni ki a meleg és ki nem. Sajnos ez egy divat lett, és nem értem az okát. Ha ez így megy akkor ebben az országban a " Jenni programnak" köszönhetõen a mi gyerekeinkkel is fogják majd tanítani ezt a dolgot. Remélem soha nem fog bekövetkezni. Szegény gyerekek valóban aztlátják a filmben, hogy mennyire menõ dolog megjátszani a buzit. Ezt a való életben is tapasztalom a fiatalokon. Az utcánkban lakik egy fiúcska, akinek barátnõje van , a lábán a szõrt mégis borotválja, és hasonlóan beszél mint Paquitó. Most ez a menõ! A gyerekek annyi mocskot látnak már a tévében , hogy nem is tudják mi a jó.
Arról sem tudok nyilatkozni, hogy Alcides hová küldte Herculest, mert nem láttam a film elejét, ahogy már említettem.Egyébként rengeteg pénzt fizetett már máskor Alcides, biztosan volt az emberénél maradék. Aztán feltétlenûl szeretném még elmondani azt is, hogy ifj. Medina nem akarta megölni Mishellet, véletlen volt az egész. Elõször meg akarta a nyíltól menteni, még a saját karját sem kímélte. Aztán a nõ rá akart támadni, és dönteni kellet. Ha a férfi nem cselekszik akkor a nõ lövi le. Most megint úgy tûnik, hogy Alcides védelmére kelek. De tényleg így volt!!!Másról most nem szeretnék írni mert nincs értelme.Egyébként még szeretnék megkérdezni valamit. Most mindenki tegye a szívére a kezét. Ha a fõszerepet Arturó de Linares játszaná, akkor hány embert kötne nap mint nap a tévé elé. Szerintem igen keveset. Itt nem a romantikus történet mozgatja a dolgokat, hanem a két igen jól megválasztott föszereplõ.Mellébeszélni sokat lehet, de az ember saját magának úgysem hazúdhat.
domibabus 2009 júl. 09. - 20:02:51
(541/615)
hát igen egy dolog száz biztos mario cimarroval sajnos nem fogunk találkozni de ettõl még nem dõl össze a világ. jó lenne még egy jó sorozat nekem az sem lesz baj ha külsöre nem lenne olyan szép vagy vonzo mint mario ha férfi lesz a fõszereplõ.örülnék ha romantikus kedves kis sorozat lenne persze vér és gyilkolás nélkül.kellemes hét végét mindenkinek.
napraforgó 2009 júl. 09. - 19:28:47
(540/615)
Nekem megint kimaradt egy rész, ezért nem láttam, mikor tegezõdött össze a prûd Antonia az újságíróval? Egyébként észrevetted, hogy Ursula bejelentette, hogy Boris és Hugo megtalálta Aurorát a kerti lakban, még mielõtt azok elmondhatták volna, hogy hol találták meg? Ha Ursula engedte volna be õket, még megérteném, talán az elõszobában mondták el neki - na de Ursula bennt volt a csaaláddal a szobában! És késõbb kérdezték meg Hugot, hogy hol találta meg a gyereket. Na és Arturo a fél kezével hogyan rabolta el? ha lovagolnia kellett, fél kézzel a kosarat kellett tartani, félkézzel a lovat irányítani. (bár ezt a részt nem láttam, lehet, hogy kocsin vitte el a gyereket?) Alcides pedig nem adott pénzt Herculesnek, amikor elküldte a szomszéd városba, Hercules mégis egy nagy köteg pénzt adott a postai alkalmazottnak, pusztán azért a kis szívességért, hogy elõzõ napi dátumot tegyen a levélre. Nagyon sajnálom akit megbántok, de sem a jóvágású fõhõs, sem a szép hõsnõ nem tudja feledtetni a történet hibáit.
napraforgó 2009 júl. 09. - 19:13:11
(539/615)
Na tessék, nekem is becsúszott a hiba, a ha helyett hát értendõ a megfelelõ helyen.
napraforgó 2009 júl. 09. - 19:11:26
(538/615)
Kedves Domibabus! Én csak egyszer - jó régen - kritizáltam az életkori bejegyzésed, megmagyaráztad, kijavítottad, azóta senki nem emlegette, csak te térsz vissza rá mindíg. Felejtsd már el! Én senkit nem bántottam a melléütéses hibák miatt, nálam is becsúszik néha. De ha valakinek olyan gyalázatos a helyesírása, mint egyik-másik hozzászólónak, aki csak annyit tud írni, hogy "nem engedem bántani Máriót, ijeket nem lehet írni, mert majd lesz-kapsz, megnézheti magát, velem gyûlik meg a baja, stb.", hát azt nem lehet szó nélkül hagyni. Itt közlöm, hogy egyikünknek sincs semmi esélye, hogy Mario izmos mellkasára omoljon, ha ne utáljuk egymást ilyen gyerekes dolgokért. Egyébként én már nagyon várom a sorozat végét, hátha utána valami jobbat adnak. Mert ez igen gyengus volt. Remélem abban is lesz egy szívdöglesztõ férfi, akkor mindenki azért kezd el rajongani, és szegény Hugo végre feledésbe merül.
domibabus 2009 júl. 09. - 15:53:35
(537/615)
kedves hné lehet hogy elöször a hozzászolo adatlapját kellene nekem is megnézni amit eddig nem tettem mert inkább csak a film érdekelt. nekem is vannak hibáim tul hiszékeny és naiv vagyok ezek szerint vagy inkább csak egy régimodi anyuka. hát igen a mai világban tényleg nem nagyon lehet bizni sok mindenkiben és sokszor a látszat csal.hogy én azt irtam miért ne lehetne egy idõs néninek mario a kedvence azért volt mert én csupán 39 vagyok és nekem mint szinész jön be nem a teste sexisége stb gondoltam vannak rajtam kivül mások is igy fõleg az idösebbek.amugy nem védelmezek senkit nem is volna értelme.ez csak egy film meg lesz majd még nagyon sok másik ezután én azért regisztráltam erre az oldalra mert kedvencem az árulo . ha lesz másik sorozat és nem lesz a kedvencem amit mindig megnézek nemis fogok hozzászolni egyszersem .mert amit nem szeretek vagy nem érdekel nem szánok rá még egy percet sem. mi azért mindannyian szeretjük az árulot akik ezen az oldalon vagyunk .nemsokára vége lesz a sorozatnak addig is minden jot kivánok mindenkinek önnek is a félreértéseket sajnálom .
domibabus 2009 júl. 09. - 15:32:10
(536/615)
kedves napraforgo ugy látszik még mindig nem érti meg hogy pont én is az õszinteség hive vagyok de az nagyon bántott hogy amikor véletlen 5 évet irtam 39 helyett ön az 5 évesnek irt gunyosan ez bántott elsösorban mivel az 5 éves kislány minimaxot néz .és ön szavait idézem kétlem hogy a lányom email cimét használom tehát én hazudnék mintha nemis tudom miért kellene . csupán arrol van szo hogy létezik myvip oldal amin a kislányom képei vannak rokonok és az édesapja kérésére akik sajnos csak igy tudják látni szoval a myvip oldalon az emailcime ez amit irtam domibabu@ citromail. hu hát ennyi.nem kell mindenkor rögtön ross megjegyzéseket tenni miránk nem szinészekre hanem a hozzászolásokat irokra.az egy természetes dolog hogy nmmindenkinek lehet egyforma izlése és nem is az a baj itt ha valaki éppen negativ véleményt ir a filmrõl még ezerszer elkellene mondanom hogy engem az sért ahogy a hozzászolokal önök bánnak.vissakell nézni az összes hozzászolásokat mert én vettem a fáradságot és meglehet nézni kik azok akik másokkal foglalkoztak korrektalan modon ugy a kor a helyesirás stb amivel én biztos nemfogok. ami a filmet illeti én is tudom hogy ez nem egy egyszerü egy szobában játszodo unalmas telenovella .és nemkem is sok volt pl az akasztás beatriz megölése max dokitol sem voltam elragadtatva sem marinátol sem antoniátol de nem is irtam olyat hogy boris ugy néz ki mint egy meleg és a negativ szereplõkben sem kerestem a hibát megnéztem a filmet továbbra is nézem de az a lényeg hogy a történet a film szerint hogy játszodik és nem fogom a szinészeket ocsárolni miért nem igy miért egy ruha van soladadon miért szeplõs rebecca és kinek milyen a sminkje mert õk is emberek arrol senki nem tehet ha olyan szerepet kap vagy sminket ami számára nem elõnyös lehet hogy ma tündért holnap mg gyilkost kell eljátszani valakinek. közben ügyelek az olvashato irásomra nehogy hiba becsusszon valami hiba. ha jol tudom julius utolso hetében vége lesz a sorozatnak semmiféleképpen nen szeretném ha akárkiben is valami rosszmaradjon meg a hozzászolások miatt persze bennem nincs és nem is lesz semmiféle megkeseredett rosszindulat ahogy másokban sincs gondolom én .aregisztrálosügyet elfelejtem tanulság hogy jobban odafigyelni a számokra a kis részletekre is mert persze nem mindenki tudhatja hogy most én becsületes ember vagyok és a mai világban persze hogy bármire is gondolhatunk.további szép napot mindenkinek