Téma: Az árva

martika88 2010 máj. 02. - 16:31:15
(99/279)
egyik legjobb horror film,nagyon tetszett,a kislány ügyesen játszott,és a végén a csattanó,10/10
10/10
Ze74 2010 máj. 02. - 12:17:20 10/10 Előzmény !!!666k
(98/279)
Nem volt ezzel semmi baj,én mindenkinek ajánlom,a legjobb thriller ebben az évben(eddig).
+++++++++++++++++++++++Spoiler+++++++++++++++++++++++
Ha egy félõs gyereket és a még kisebb süket néma kishúgát megfenyegeti egy pszihopata,hogy megöli az anyukat ha eljár a szájuk,akkor szerintem ez a normális reakció!
sid 2010 ápr. 26. - 03:34:05 Előzmény Tiamo23
(97/279)
mikor néztem a case 39et, utána olvasgattam és találtam rá erre a filmre, hogy hasonló ahhoz.
és tényleg. bár, azt is olvastam hogy ez jobb. nekem nem ez a véleményem. :) itt ideges voltam a sok bénázásért. ésszerûtlenségekért. a case 39be legalább jobban beleéltem magam, annak ellenére hogy ennek volt nagyobb valóságérzete. kislány színészi játéka viszont tetszett.
Tiamo23 2010 ápr. 23. - 10:41:39
(96/279)
Üzenet küldés
Egészen jó kis film volt. Izgultam végig, miszerint aprólékosan építi fel a cselekményt, valamint az információadagolás is megmarad a szükséges szinten.
MINDENKINEK NAGYON AJÁNLOM!!!!!
(várok kommentárokat aki megnézte, hogy annak mennyire tetszett!!!)
10/10
wwxxww 2010 ápr. 21. - 12:09:02 10/10
(95/279)
rohadt jó film:)
olyan cuki volt benne a süket kislány:) meg az esther is..
!!!666k 2010 ápr. 15. - 19:23:27
(94/279)
8,6-os átlag! Nemár, ennyire azért nem volt jó. Ahogy a lány terrorizálta a gyereket az valami szánalmas, és a gyerekek meg nem hogy szólnának valakinek. Tiszta gáz! Azért rossz sem volt, de jó, hogy a magyar mozik nem adták le, nem odavaló alkotás ez. A legszarabb, hogy majdnem 2 óra, pedig ezt 90 percben is meg tudták volna csinálni. 6/10
9/10
NADALFAN 2010 ápr. 12. - 12:32:20 9/10 Előzmény Snoopyzit
(93/279)
hát igen ,ez a film a toppon van müfajában .pl tegnap néztem meg a case 39 -et de ennek közelébe sem jöhet, habár annak is elég jó a tetszés indexe.
Snoopyzit 2010 ápr. 11. - 20:58:15
(92/279)
Végre, végre, végre! Nem mintha a misztikus thrillereket megvetném (sõt szeretem õket), de már nagyon kellett egy olyan film, aminek teljesen megmagyarázható és érthetõ a vége. Attól izgalmas, hogy elvisz arra a pontra, ahol még elhisszük, hogy ez tényleg megtörténhet. Valljuk be ennél cifrább dolgok is megtörténtek már a valóságban. Végig izgultam az egészet, mert már az elején az anya mellé álltam, így van kiért/kinek szorítani. A süketnéma kislány szerintem nagyon jó, valami olyasmit láttam benne, mint Dakota Fenning a Bújócskában Robert De Niroval, látszik, hogy fél, de mégis bátor. Nálam 10/10! Kár, hogy az ilyen filmeknek nem lehet 2. része :( talán ettõl mûködik, hogy elvarrják a szálakat.
-Mylady- 2010 ápr. 10. - 14:40:28
(91/279)
Piszokjó thriller! Végre nem egy agyonmisztifikált, természetfeletti magyarázattal ellátott végkifejletet láthatunk. Szerintem azért szerencsés, hogy az eleje lassú, mert minden részletet fel tudunk idézni, amikor felpörögnek a dolgok, és amikor összeáll a kép, az nagyot üt. Nem érdemes elõretekerni, mert úgy nem ugyanolyan a hatás.
Valóban idegesítõ volt, és dühítõ, hogy sem a pszichológus, sem a férj nem látta hogy mi a baj, de azt, hogy az Esther a szarkeverõ, csak a nézõ látja egybõl. Az Esthert játszó lány alakítása zseniális. A történetben manipulatív, és ügyes, emiatt éreztem én tehetetlen dühöt. Abszolút jól bemutatja a pszichopaták mûködését-mgj.: nem minden pszichopata gyilkol.- Hogy a nõ észrevette, hogy valami gond van a "kiscsajjal", az abból adódott, ahogy vele másképp viselkedett a lány, mert nem õt akarta elcsábítani. Õt csak bosszantotta. A gyerekeket félelemben tartotta, és nem, nem szólnának a gyerekek a terrorról a való életben sem, minél jobban félnek annál inkább nem. Az apa vaksága dühítõ, de érthetõ. Neki a tények azt mutatták, hgy a felesége labilis, az Esther ártatlan. Az, hogy tervezõ, értelmiségi az apa, nem jelenti azt, hogy át kéne látnia a szitán. Még a pszichológus sem mulasztott, mert 50 perc totál megjátszható, pláne egy éleseszû pszichopatának. Mgj.: Esther nem félt sem az apácától sem mástól, csak a pszichológustól. Mielõtt a WC-ben bekattant idegesen mondta magának: "Nem tudhatja, nem láthatja." Ennél már csak egy olyan történet lenne izgalmasabb, ha egy olyan ördögi elme kavarná a szart egy filmben, akinek a mûködése nem tetten érhetõ, tehát nem követ el olyan apró bakit, hogy gyilkol. Csak az effajta történeteket nem lehet eladni. Mert ugye az a menõ, ha suszterkalapácssal szétverik valaki fejét.:)
-Mylady- 2010 ápr. 10. - 14:37:42
(90/279)
Piszokjó thriller! Végre nem egy agyonmisztifikált, természetfeletti magyarázattal ellátott végkifejletet láthatunk. Szerintem azért szerencsés, hogy az eleje lassú, mert minden részletet fel tudunk idézni, amikor felpörögnek a dolgok, és amikor összeáll a kép, az nagyot üt. Nem érdemes elõretekerni, mert úgy nem ugyanolyan a hatás.
Valóban idegesítõ volt, és dühítõ, hogy sem a pszichológus, sem a férj nem látta hogy mi a baj, de azt, hogy az Esther a szarkeverõ, csak a nézõ látja egybõl. Az Esthert játszó lány alakítása zseniális. A történetben manipulatív, és ügyes, emiatt éreztem én tehetetlen dühöt. Abszolút jól bemutatja a pszichopaták mûködését-mgj.: nem minden pszichopata gyilkol.- Hogy a nõ észrevette, hogy valami gond van a "kiscsajjal", az abból adódott, ahogy vele másképp viselkedett a lány, mert nem õt akarta elcsábítani. Õt csak bosszantotta. A gyerekeket félelemben tartotta, és nem, nem szólnának a gyerekek a terrorról a való életben sem, minél jobban félnek annál inkább nem. Az apa vaksága dühítõ, de érthetõ. Neki a tények azt mutatták, hgy a felesége labilis, az Esther ártatlan. Az, hogy tervezõ, értelmiségi az apa, nem jelenti azt, hogy át kéne látnia a szitán. Még a pszichológus sem mulasztott, mert 50 perc totál megjátszható, pláne egy éleseszû pszichopatának. Mgj.: Esther nem félt sem az apácától sem mástól, csak a pszichológustól. Mielõtt a WC-ben bekattant idegesen mondta magának: "Nem tudhatja, nem láthatja." Ennél már csak egy olyan történet lenne izgalmasabb, ha egy olyan ördögi elme kavarná a szart egy filmben, akinek a mûködése nem tetten érhetõ, tehát nem követ el olyan apró bakit, hogy gyilkol. Csak az effajta történeteket nem lehet eladni. Mert ugye az a menõ, ha suszterkalapácssal szétverik valaki fejét.:)
10/10
Hannibal Lecter 2010 márc. 28. - 00:37:23 10/10 Előzmény Beks
(89/279)
remek ötlet és érdemes megnézni a filmet, csak ne lenne már 2009-2010 tájékán ennyi fémzörej, madárraj felrepülõs, vonatelhúzós, tompadörrenéses frász séma. Ha ezeket nem tették volna bele, pl amikor a csesztetõs kislány pórul jár a játszótéren, akkor amíg felér arra a csúszdás építményre, vagy ötször halljuk amirõl beszéltem. Nos ezek mellõzésével kicsit túlbillenhettek volna a Duna rekesztõs tucat horrorok fílingjén és tényleg egy kicsit kevesebb, több lett volna. A film hosszú és az elején tényleg lassan indul be. pl a szex kísérletet a konyhában túlnyújtották és még sorolhatnánk, de a hangulat tényleg megfogja az embert és nagyon örültem neki, hogy a kislány+beszaratás kategóriában ezúttal egy nem várt módon megmagyarázott filmet láthatok. Nekem Samara Morgan volt ilyen nyomatékos gyilkos gyerek karakter, egyszóval érdemes megnézni.
9/10
Beks 2010 márc. 23. - 16:45:56 9/10
(88/279)
Szerintem rohadt jó film volt, nekem tetszett:D A fordulat engem is nagyon meglepett...
mamacita 2010 márc. 21. - 23:59:12
(87/279)
Azt azért tegyük hozzá, hogy az anya a gyermeke elvesztése után alkoholist lett, amibõl ugyan kigyógyult, de az apa gondolhatta azt, hogy esetleg visszaesett. Egy alkoholistával együttélni nagyon nehéz, tagadják, hogy azok, tényleg iszonyú tud lenni. Ez talán árnyalja a képet, és magyarázatot ad arra, hogy miért nem hitt neki az apa!
10/10
Valerin 2010 márc. 19. - 16:46:21 10/10
(86/279)
Én nem igazán szeretem az ilyen hátborzongató filmeket, de amikor elolvastam az elõzetest, kíváncsi lettem rá. Az eleje tényleg kicsit uncsi volt. A kislány fantasztikusan alakított. Alig hittem el a végét!! Nekem nagyon tetszett. Az egész!!
catroot 2010 márc. 18. - 00:02:53 Előzmény donbosco
(85/279)
Elhiszem, hogy nehezedre esett feldolgozni azt a tényt, hogy nem egy szellem volt, aki kavarta a sz.rt!

És még bonyolult szálak is voltak, hogy hazudtak egymásnak és egyéb opciók? Atyaúristen! Nosza, nehéz idõket élünk, biza.
10/10
dani1995 2010 márc. 12. - 18:59:39 10/10
(84/279)
Szerintem ez a film elég jó.Azoknak ajánlom akik szeretik a szövevényes izgalmas filmeket.AZ eleje elég gyengén indul de a közepén már beindulnak a hátborzongató és rejtélyes dolgok.Az árva szerepét elég jól alakítják .A többi színész se rossz.Eléggé leköti a nézõ figyelmét.
8 pontot adtam rá ami nálam elég jó
3/10
robinnyo 2010 márc. 12. - 16:27:00 3/10
(83/279)
Elolvasva a hozzászólásokat, értékeléseket, látva hogy DiCaprio a producer, úgy döntöttem hogy megnézem.

Elég nyitott vagyok a filmek kapcsán, de ebben nagyot csalódtam. Rendkívül idegesítõ volt. Nem is bírtam megnézni egyszerre. Tele van hirtelen hanghatásokkal, amiktõl ugyan meg lehet ijedni, de azért ez kicsinyes. Az árva meg mintha az Addams family-bõl lépett volna ki.

De a fordulat, az tényleg szenzációs volt!
10/10
atiali 2010 febr. 27. - 03:18:03 10/10
(82/279)
Tényleg jó film, érdekes történet, jó alakítások, és még nagy meglepi is van
1/10
qpqpqpqpqp 2010 febr. 24. - 23:07:56 1/10
(81/279)
Hihetetlen gyenge film, szokásos sablon, van egy "fogyatékos", jelen esetben az apa, aki nem akarja észrevenni a nyilvánvalót. Idõkidobás végignézni. Talán egy elgondolkodtató mondat volt az egész filmben.
Tecu20 2010 febr. 23. - 10:22:31
(80/279)
Nekem tetszett a film. Én az ilyen horrorfilmeket szeretem, nem a vérfürdõset. Aminek van valami lényege is. Nagyon tetszett még: A mostohaapa, Fekete víz.Ezek is nagyon jó filmek. Nekem 10/10