offtopic
Meklód fia 2015 ápr. 06. - 12:06:21
(75/95)
mivel a papok éppenhogycsak megélnek az adományainkból, nincs arra pénzük, hogy még seedeléssel terheljék a villanyszámlájukat.
Szerintem Zoli atyának akkor lett végleg elege a torrentezésbõl, amikor Decemberben letiltották az nCore-ról, mert nem töltött vissza.

"Ja és fõnöke ^ mit szól hozzá, most hogy így föltámadott?" - Nem tudom, de Zoli atya régen azt mondta, hogy a kényszerbõl történõ rossz tettek, azok megbocsáthatóak.
offtopic
Meklód fia 2015 ápr. 06. - 11:55:09
(74/95)
hát a kalóz öböl nem lenne rossz, de nincs fent rajta semmi szinkronos film
offtopic
jani-wan 2015 ápr. 06. - 11:22:50
(73/95)
Szóval a keresztény egyház mottója Zoli atya szerint az, hogy vegyünk el másoktól, és ne adjunk nekik semmit, mert adni pofátlanság? És ahol ez nem érvényesül, õ azon felháborodik, és durcásan kivonul onnan? :)
Ja és fõnöke ^ mit szól hozzá, most hogy így föltámadott?
offtopic
Meklód fia 2015 ápr. 05. - 20:38:20
(72/95)
"Torrentezésrõl hallottál már?" Na ja. Amúgy Zoli atya pont ma mondta nekem, hogy õ befejezte a torrentezést, mert pofátlanságnak tartja, hogy amit leszed filmeket, még vissza is kell töltse az alacsony szélessávú internetével. Neki marad az online filmek. De amúgy ott is fent vannak a premier filmek, szal hülyeség már a drága mozijegyekre költeni.
5/10
idõjós1010 2015 ápr. 02. - 19:05:54 5/10
(71/95)
Tetszett a történet, jobb volt mint az elõzõek, de mégis azon emberek piciny táborához csatlakoznék magam is, akik szerint ez most rendkívül unalmasra sikeredett. Volt ahol bealudtam rajta, viszont még így sem bántam meg hogy megnéztem, szóval 5 pontot azért megérdemel :-)
10/10
Weird 2015 ápr. 02. - 17:47:43 10/10
(70/95)
Nekem eddig ez a rész a kedvencem. Akció helyett inkább a karakterek érzéseire épül, pont ezért tetszik annyira.
1/10
canucks 2015 ápr. 01. - 21:16:54 1/10
(69/95)
Azoknak akik azt mondják, ez csak egy felvezetõ rész volt és hogy a második majd jobb lesz,azoknak azt mondanám,hogy olvassák el a könyvet újra. Mert ez a rész felvezetõnek sem nevezhetõ.

Ugyanis,SPOILER!!!

A könyv második fele a felvezetõ. Ott történik,hogy Katniss és Gale kiképzésre járnak,hogy Peetát próbálják visszatéríteni,hogy a második körzetben Katnisst lelõvik és kórházba kerül. Szintén a könyv második felében van, Finnick és Annie esküvõje,Gale terve, hogy a körzetek végre tényleg egyesülnek a Kapitólium ellen.(mert a Kiválasztott 1.részénél, minden ismertetõben az szerepel,hogy a körzetek egyesülnek,de nem. Csak ugyanazt látjuk,mint a második részben,hogy a körzetek lázadnak,stb...) Amiket itt felsoroltam már most több, mint ami a Kiválasztott 1.-ben történt. És ez még csak az a pár dolog ami eszembe jutott hirtelen, pedig ezek mégcsak nem is akciójelenetek(részek.) Szóval,most vagy az lesz,hogy a producer és a szerkesztõk szembeköpik magukat,mert kihagyják ezeket a lassabb részeket, és ezzel a harmadik részt saját maguk írják le. Vagy pedig ezeket a részeket is beleteszik, ezzel együtt az akció részeket megint rövidítve.

SPOILER VÉGE!!!!!!



Tehát én azt mondom, senki ne várjon túl sokat a negyedik filmtõl.
7/10
zsotya010 2015 márc. 30. - 12:12:47 7/10
(68/95)
Nem olvastam a könyveket, engem teljes mértékben az elsõ rész vett rá, hogy megnézzem a többit, mert érdekes volt a története, meg az elképzelés. A kettõ jobban tetszett, mint az elsõ, pörgõsebb lett, ez utóbbi pedig kicsit szenvedõs. Jó én megértem, hogy alapból a könyvben sincs akció, az elsõ felében, illetve kevés, de azért lássuk be, ennél kicsit többet is adhattak volna egy 2 órás filmben. Mert kb. volt benne jó indulattal egy sovány 10 perc akció, legalább a kórház bombázását ki lehetett volna nyújtani kicsit (több gépet küldenek vagy valami, vagy a végén mikor behatoltak valami ütközetet beletenni, aminek végül is Snow véget vethetett volna és elengedhetett volna mindenkit rejtelmesebbé téve a továbbiakat), de igazából semmi.

Azt mondom így elsõ megnézés után, hogy a moziban csalódott lettem volna, de így itthon annyira nem. Továbbá csalódás az is, hogy a két elõzetesbe tényleg belevágtak mindent, csak azért, hogy elhiggyük, hogy lesz is valami, és érdemes rá befizetni. Reméljük, hogy a folytatás kikompenzálja ezt a félrelépést, arra majd elképzelhetõ, hogy be is ülök. 10/7
1/10
Mozikritikus 2015 márc. 29. - 12:31:28 1/10
(67/95)
juj de jó hogy nem költöttem rá a moziba. tipikus hollywoodi fogás. csináljunk 2 részt belõle. az 1 unalmas harc nélküli lelkizés a második izgalmas legyen mert az úgyis végignézi a paraszt. 1/10
5/10
Veterano 2015 márc. 28. - 09:36:42 5/10
(66/95)
Baromi vontatott, unalmas. De muszáj volt az utolsó részt két filmre szétszedni, mert a producer le akarja cserélni a már két éves yacht-ját.
8/10
Larvitar 2015 márc. 20. - 10:01:41 8/10
(65/95)
Nincs benne annyi akciójelenet, viszont van benn sok lelkizés. Ettõl függetlenül szerintem egyszer simán nézhetõ, annyira nem rossz, bár azt hozzá kell tenni, hogy a film fõ cselekményét 10-15 percbe bele lehetne sûríteni... 10/7.
8/10
Dani1009 2015 márc. 17. - 17:24:28 8/10 Előzmény moeszy
(64/95)
Én úgy tudom, hogy Antonius Snow elnök egy tanácsadója, aki nincs benne a könyvekben, a filmben viszont igen. Robert Knepper játssza, úgyhogy megbocsájtható a könyvtõl való eltérés! :D
8/10
Dani1009 2015 márc. 17. - 17:20:33 8/10
(63/95)
Én úgy tudom, hogy Antonius Snow elnök egy tanácsadója, aki nincs benne a könyvekben, a filmben viszont igen. Robert Knepper játssza, úgyhogy megbocsájtható a könyvtõl való eltérés! :D
9/10
moeszy 2015 márc. 16. - 20:47:28 9/10
(62/95)
Nekem csak egy kérdésem van... KI az az Antonius??? Egyszerûen nem tudok rájönni. És a könyvben sem szerepel a neve (legalábbis nem emlékszem). Tudna segíteni valaki? Köszike
offtopic
samg 2015 márc. 07. - 13:56:51 Előzmény Zigomer Trubahin
(61/95)
Én meg feléd tudom a legõszintébb részvétemet tolmácsolni, mivel még azt sem tudod megérteni és felfogni, hogy minden ember más és nem ugyanúgy látják a filmet, ahogy Te.
2/10
Zigomer Trubahin 2015 márc. 04. - 13:51:22 2/10
(60/95)
Egészen elképesztõen unalmas film, a két órából öt percet nem volt érdemes végignézni. Akik szerint meg egy ilyen kalandfilm azért jó minden akció nélkül, mert "mély", azoknak csak a legõszintébb részvétemet tudom tolmácsolni.
Razze 2015 márc. 03. - 11:34:15
(59/95)
Olvastam az összes könyvet is, nekem tetszett
Igaz hogy nincs benne olyan sok akció mint elõzõ részekben, de ettõl független jó lett
Aki csak az akcióra csorgatja a nyálát nézzen meg egy Jason Statham filmet ne itt nyavalyogjon
Redfield 2015 jan. 05. - 22:24:23
(58/95)
Nem tudom, nekem biztos jobban tetszett volna angolul. A Hanging Tree is jobb lett úgy szerintem. Attól engem is a hideg ráz, ha megnézem a tv spot-ot amiben szól.
alakazam400 2015 jan. 05. - 22:17:26 Előzmény Redfield
(57/95)
háát nekem se jött be a film, az utolsó 30 perc már azért emlékeztetett egy jó filmhez. Amikor indult a nép a gáthoz, énekelték a the hanging treet. ahw, egybõl felébredtem, és a hideg kirázott. otthon meg rongyá hallgattam angolul. viszont szinkronizálva sokkal jobb. ^^
Redfield 2015 jan. 04. - 15:14:24
(56/95)
Ez egy érettebb, összeszedettebb, komolyabb, sötétebb rész, mint az elõzõ kettõ, amolyan bevezetõ a fináléhoz, már a könyv harmadik kötete is ilyen volt, tehát összességében jól adaptálták és bár nincs benne annyi akció és viadal sincs, a feszültséget pedig nem építi annyira fel, hogy aki nem olvasta az remegõ térddel várja a folytatást (legalábbis nem olyan szinten, mint eddig) azért bravó, lassan eljut odáig is, hogy elgondolkoztasson.