3/10
Guatrau 2014 nov. 29. - 01:07:44 3/10 Előzmény dzsimboo
(35/95)
Sajnos egyet kell értenem... Régen láttam ennyire unalmas filmet. Egy-két apró poént leszámítva, 2 óra tömény unalom... Tényleg, csak a pénzlehúzásra ment... Nem gondolnak bele a készítõk, hogy egy ilyen élmény után, a következõ részre, már nem mennek el a nézõk? Csinálták volna meg egy 2 órás részben az egészet, ezt a részt, maximum 1 órában, de inkább félben...

---SPOILER---

Sírnak... Romok, ölelkezés, sírás... Való világ 8... Sírnak, ölelkeznek, Woody piálni akar (Az egyetlen jó poén a filmben), majd sírás, bombázás, futás a a hugiért, az ajtó becsukódik, 3...2..1. Pont átértek! [Narrátorral, de tényleg] (Leizzadtam, annyira izgalmas volt........) Ja, és még sírtak is. Vége. o_O ???

---SPOILER VÉGE---

Moziba, senki ne adjon pénzt érte... Én akkor élveztem, mert jó társaságom volt, de így utólag belegondolva, nem a film miatt éreztem jól magam... :) :)

Sosem adtam még filmre, ilyen alacsony pontszámot, de ez nálam csak: 3/10 (Woody Harrelson miatt, jóindulattal)
2/10
dzsimboo 2014 nov. 27. - 13:28:03 2/10
(34/95)
Soha ennyire pofátlan pénzlehúzást nem láttam!
SENKI ne nézze meg, ez a film önmagában nem áll meg, nincs se eleje, se vége, nincsenek bemutatva a szereplõk, a konfliktus semmi. Felháborító. Egyetlen értelme, hogy két mozijegyet akarnak velem megvetetni. És igen, láttam az elõzõ két részt, és mindhármat olvastam könyvben. Én igen. Na és aki egy év múlva ezt a részt nézi meg a tévében, vagy ne adj isten dvd-n? és mondjuk nem látta az elõzõeket? Borzalmas, unalmas, és semmi, de semmi nem történik benne. ÉS ne mondja senki, hogy dehát a könyvben sem, ugyanis a könyv az éppen kétszer ilyen hosszú, így van vége (és elõzményekre is tröténik mindig utalás, ha csak egy sornyi is, ami a filmben nincs). Fájdalmas volt, és átkoztam magam, amiért megnéztem, és nem bármi azaz BÁRMI mást aznap a moziból. Igénytelen szemét, amibõl egy percig sem érzõdik azon túl semmi, hogy pénzért csinálják meg kötelezõ feladatként.
GORiARTY 2014 nov. 26. - 21:03:03
(33/95)
Finom leszek:

Ez a film egy fostalicska.

Ennyi még egy csillagot sem ér, mert semmi olyan nincs benne, ami érne.

Amúgy az elsõ rész is szar volt, mert aki ismeri a könyvet, az tudja, hogy csak a mondanivaló és a hangulat nem jön át, eddig könnyen meg lehetne csinálni, ha pl egy Nolan féle rendezõre bízták volna.

Ez csak annak tetszhet, aki utál olvasni, pedig milyen jók a könyvek! :)
Egymilliószor jobb minden soruk, mint ez a rakás elefánt kaki.
1/10
artupku 2014 nov. 26. - 18:06:50 1/10 Előzmény Atesz1987
(32/95)
Azért ne nevettesd ki magad...az Éhezõk Viadala tényleg kiemelkedik a tini storyk közül ( az elsõ kettõt élveztem is ), de azért a velõsebb téma, meg a sokkolás erõs túlzás. Úgy látszik te meg nem nézel elég "Dévid Fincsert", vagy "Májköl Szkorzézét", most már, ilyen Stanley Kubrick-rõl, vagy Orson Welles-rõl nem is beszélek.
Ez a trilógia (mármint a könyv), alapvetõen tényleg jól össze van rakva, és, amit bár alapvetõen tiniknek és a fiataloknak szántak, próbál valamirõl szólni is (diktatúra bemutatása vagy, hogy mi történik a színfalak mögött, mi az a média), ami sajnos véleményem szerint a mai filmiparban már egyedinek, sõt hiánycikknek számít.
Persze azért ezen erények mellett elengedhetetlen a mai fiatalságot éltetõ közhelyek felvonultatása (szerelmi háromszög orrba szájba való erõltetése, vagy a fõhõsök érzelmeinek indokolatlan felnagyítása), de ezekkel együtt is, végül jól mûködik, a könyv mindhárom, míg a film elsõ két része. Szól valamirõl, vannak érzelmek, jók a dialógusok, a színészek ( Woody Harrelson :D ), és ezzel együtt kellõen pörgõs, és nem teljesen kiszámítható. Egyszóval messze nem tökéletes, vagy kultusz, de vállalható alkotás.
Na, de ami a harmadik filmet illeti, Hollywood telhetetlen pénztárcája rájuk is lecsapott, ketté szedtek egy olyan történetet, ami egy filmet is alig tölt ki, és így kaptunk egy két óra hosszú, végtelenül unalmas, és SEMMITMONDÓ történetet (?), ami úgy néz ki, mint az elsõ kettõ, csak kivették belõle az akciót, és a helyére nem raktak be semmit. Egy fikarcnyi új gondolat nincs benne, továbbra is az elõzõ részekben sulykolt gondolatokat közvetíti, csak most már nincs egy keret, ami összetartsa...üresen folyik szét.
Semmi nem indokolta a két részre szedést ($$$), és ez le is húzza ezt a filmet a süllyesztõbe. Valószinüleg a part 2 valamivel jobb lesz, de gyaníthatóan ezt a harmadik részt már nem lehet megmenteni.
Szóval, ha sokkolódtál ettõl a filmtõl, és a mélységétõl, akkor ajánlom figyelmedbe a Hetediket, vagy a Taxisofõrt, attól egyenesen sóbálvánnyá fogsz dermedni.
szuhaeva@freemail.hu 2014 nov. 26. - 08:55:38
(31/95)
Kedves Bigpapsa!

Én nem mondanék ugy véleményt, hogy nem láttam a második részt és nem is olvastam a regényt. Én eddig mindet láttam, végig olvastam a könyveket. ez az uj rész teljesen jó volt, tegnap láttam és vártam, hogy ma mit tudok irbi a Te véleményedre. Hû a regényhez, minden perce izgalmas, ha olvastad volna Te is ezt láttad volna. Akció nem 1 volt b3enne, sok-sok akcó volt. Ha a 2.-ik részt nem láttad, nem értheted az összefüggéseket sem, Olvasd el inkább a könyveket,. Édemes!!!!!
10/10
Atesz1987 2014 nov. 25. - 22:10:51 10/10 Előzmény Alexejevic
(30/95)
Ez lapos volt? Te melyik filmet nézted? Mi alig tudtunk kitántorogni a moziból, annyira sokkolt... Talán kevesebb Májköl béjt kellene nézni, és akkor kicsit bele tudnátok élni magatokat egy szokatlanabb, velõsebb témájú filmbe is...
Muya 2014 nov. 25. - 09:29:46
(29/95)
Az olvasott kritikák kicsit aggasztottak,de szerintem hozta azt amit vártam,szóval nem volt olyan rossz mint amilyenre számítottam. Jó,nem egy Oscar díjas alkotás,de egyáltalán nem pontoznám alul sem. Ami számomra negatív az a sok közeli felvétel,meg idegesítõ sóhajtozás, sok a nagyot akaró,de semmit mondó monológ. Ez a rész arra pont jó,hogy majd a következõ befejezõ rész igazán nagyot szóljon. Olyan volt ez a film,mint egy forradalmi valóságshow. Az elsõ kettõvel nem kell összehasonlítani,de azért voltak izgalmas jelenetek. Na jó, a bajnokok kiszabadításánál lehetett volna egy kis csihi-puhi,de valószínûleg a következõ részben kielégítik eme vágyunkat. Remélem a szerelmi életük is rendezõdik,mert kurva idegesítõ ez a szenvedés. Összességében jó volt, végig lekötött,de azért várom a kövi részt,amiben odabasznak annak a pojácának meg a slepjének
10/10
Kasmír81 2014 nov. 24. - 15:15:02 10/10
(28/95)
Mintha nem egy filmet néztem volna az elõttem szólókkal. Nem vagyok egy elvakult "Éhezõk viadala" fan, de olvastam mindhárom könyvet, tetszettek. A kiválasztott hangulata könyvben is sokkal fanyarabb mint az elõzõ kettõé. Kíváncsi voltam hogy tudják visszaadni majd a filmben azt, hogy egy elnyomó hatalom hogy töri lelkileg meg az embereket anélkül hogy az túl "lelkizõssé" és unalmassá váljon. Szerintem teljes mértékben sikerült, semmit nem hagytam volna ki belõle, e nélkül és a jellemek ilyen kibontása nélkül ez sem lenne több mint egy üres akciófilm nagyon látványos elemekkel. Ez a film pont a mondanivalója miatt emelkedik ki a többi hasonló "tini-eposz" közül. Számomra egyáltalán nem hogy csalódást nem okozott, hanem kifejezetten örültem hogy így nyúltak hozzá. A szereplõgárda továbbra is hozza a maximumot. Szóval profitszemlélet ide vagy oda, szerintem a filmnek rosszat nem tett, csak azt az egy év várakozási idõt érzem túlzásnak a két rész között. Pár hónap úgyis elég hogy kifacsarjanak belõle mindent,jöhetne a lezárása hamarabb.
metan 2014 nov. 24. - 12:17:27 Előzmény anna.113
(27/95)
Nem ízetlen, csak nyers. Bár ez így krumpli-burgonya...
Tény, hogy lehet ezt cizelláltabban is elõadni, de ezt leszámítva sajnos igaza van. A legtöbb mostani filmnek nincs története, nagyobb részt csak villogás meg kamerarángatás, csökkenõ kreativitással, nehogy már ne úgy teljesítsen egy film ahogy a stúdió fejesei elvárják. Ezzel szépen egy ördögi kört hoztak létre, egy lefelé vezetõ spirált. A kapott minõség egyre lejjebb ment, ezt pedig követte a közönség ingerküszöbje is. Lassan már nem tudja a mozit látogatók többsége értékelni az adott filmet, és igen, a mai fiatalok ezen nõnek fel. Sõt, az idõsebbek értékrendje is tolódik elfelé. Továbbra is beülnek egy Kaptár 6.0-ra, vagy alkonyat (szándékosan kisbetûvel) Akármire. Egy Casablabca-t meg fikáznak. Hallottam.
Akad persze pár újszerû próbálkozás, ami vagy bejön, vagy nem. A Galaxis Õrzõi némileg eredményes volt. Vagy ott van például a Dredd. Ha a Die Hard-dal egy idõszakban ment volna moziban, sikerfilm lett volna. Egyszerûen a többség már képtelen átélni az atmoszféráját.

Az elsõ két rész tetszett, a másodikat még rövidnek is tartottam. Ám ez a dupla rész egyértelmûen lehúzás. Már nem elõször. A Harry Potter "Félhét" is ilyen volt, akárcsak A Hobbit.
Akkor már inkább lett volna TV-sorozat...
2/10
Alexejevic 2014 nov. 22. - 19:33:48 2/10
(26/95)
Én is láttam az elsõ két részt, tetszett maga a hangulata, a látvány, a történet, a csavarok...Mondom ezt fiú létemre. A szereplõgárda is remek szerintem. De ez a 3. rész... 123 perc tömény szenvedés. Tudtam a felvezetõk alapján, hogy kettébontott film, az elsõ része "kicsit" laposabb, a második bepörög. Imádkozhatnak hulliwúúdban, hogy ez után a rész után valaki beüljön a 4-re.
Totális csõd az egész. Unatkoztam...Ami ritka nálam moziban. Az egyik legunalmasabb, legfeszültségmentesebb, legsablonosabb film, amit valaha láttam. Egyszerûen értékelhetetlen nálam is. Próbálom mindenhonnan megközelíteni, de nem tudom mit is akartak nekem elõadni bõ 2 órában.
SPOILER
Megvolt a dráma, a fõhõs õrlõdése, a mocskos politika, de mégis mi volt ez?????
SPOILER VÉGE
Lawrence kisasszony színészi képessége miatt adok egy 2-est. De ez tényleg valami borzalom volt. Nem ajánlom senkinek.
1/10
artupku 2014 nov. 22. - 17:23:45 1/10
(25/95)
Hollywood pénzéhességének sikerült teljesen tönkretennie ezt a szériát is. Az elsõ két rész után, volt az a különös érzés, hogy akár mi is szívesen benne lennénk a történetbe, és sajnáltuk, hogy véget ért a film, de itt, egyszerûen megkönnyebbülés volt kijönni a moziból, mert már nem bírtam volna sokáig. Bár a játékidõ rövidebb, mint az elsõ két részé, mégis nagyon hosszúnak és vonatottnak tûnik, és több benne az üresjárat, mint egy természetfilmben. Semmi nem indokolta, hogy ketté szedjék a storyt (PÉNZ!!!).
Az egész film egy borzasztóan hosszú, és unalmas bevezetés, és amikor elérkeznénk, oda, hogy na végre beindul a film, hirtelen vége lesz.
Aki szerette az elsõ kettõ részt, annak azt ajánlom várjon egy évet, és közvetlen a part 2 elõtt nézze meg ezt, mert ez a film így alapjáraton teljesen illúzióromboló.
9/10
Scri 2014 nov. 22. - 14:53:47 9/10
(24/95)
Most láttam a moziban. Hát mit mondjak? Manapság pénzt csinálnak mindenbõl. Teli teljesn felesleges jelenetekkel, idõhúzással, ráadásul 2 órában. Ezt az egészet kényelmesen meg lehetett vola csinálni max. Fél órában. Akik pedig erre 10 pontot adnak... Hát nem tudom mit mondjak, fogadni mernék nekik se a film tetszett, hanem hogy láthattak még egy filmet az éhezõk viadalából. Még azt se mondhatom rá, hogy "folytatást". De nem csak én vagyok ezen a véleményen, a moziból kifele jövet ugyanis a tömeg "ez milyen unalmas volt" nyüzsgését lehetett hallani. Szerintem ez a fiol MAXIMUM 4/10! Közel nincs egy jó filmhez.
5/10
nighttrain 2014 nov. 22. - 14:31:28 5/10
(23/95)
Sajnos igaza volt a sok hozzászólónak. Vontatott, idegesítõen elnyújtott, láthatóan pénzlehuzás. Többször ki akartam menni, majdnem elaludtam. Elõre tudtam, u.h csak magamat hibáztathatom. Csaj sajnos nagyon rossz színész, úgy hogy ha nincs sztori sem, nem egy élmény az egész...
rory19 2014 nov. 22. - 00:24:19
(22/95)
Iszonyat jó volt! ááááááááááááááááá
Hála az égnek, hogy nem volt benne sok csata jelenet! Jej!Éljen! A könyveben sem volt...
anna.113 2014 nov. 21. - 23:14:35 Előzmény anemo
(21/95)
Mindenkinek joga van a véleményéhez, annak is aki azt mondja rá hogy 10/10
Nem kell beszólogatni.
Fõleg nem ilyen ízetlenül ganyi próbálkozásokkal...
1/10
Bigpapa 2014 nov. 21. - 12:47:04 1/10
(20/95)
123 percen keresztül nem történik semmi! Komolyan semmi! 110 perc a föld alatt játszódik, 1, azaz EGY akció van benne, a többi 120 perc méla unalom (még akkor is, amikor a felszínen vannak)!
Láttam az elsõ részt, arra még mondanám is, hogy tetszett,mert tényleg egy pörgõs film volt. A második kimaradt az életembõl. Komolyan nem tudom, ezt hogy tudjátok 6 fölé értékelni, amikor ennél még egy jóban rosszban is akciódúsabb. És a félreértések elkerülése végett: nem die hard 6-ot vártam, de annál azért többet, hogy a csaj 1x kilõ egy db nyílvesszõt! Igen, ennyi az összes akció,ami történik 123 perc alatt! És nem SPOILER, mert mindenkinek joga van tudni, milyen trágyára ül be!
Semmi látvány, amiért moziban érdemes megnézni, semmi szép táj, semmi! Töltsd le inkább, az is elvesztegetett 123 perc lesz az életedbõl!
Ja, és nem kell válasz erre azoktól, akiknek tetszett,mert nem szeretnék errõl a filmrõl többet beszélni, ez is több volt, mint amit érdemel. Semmi másról nem szól a film, mint pénzlehúzás! Nyögvenyelõs.

1/10
6/10
katom 2014 nov. 21. - 07:54:04 6/10
(19/95)
Olvastam a nem túl kedvezõ véleményeket, de mivel az eddigi két rész tetszett ezért csak megnéztem. A szinkron tényleg nem valami fényes, fõleg a fordítással vannak szerintem gondok. A filmben pedig nem, vagy csak alig-alig történik valami. Nálam csak azért 6, mert egyébként a sorozatot kedvelem.
András Karácsonyi 2014 nov. 20. - 22:43:42
(18/95)
Nem tudom nektek ebbe mi 10/10 most jöttem a moziból. Olvastam a könyvet es sokkal jobbat vártam ez a konyvnek az elso 70 oldala kb. a bevezetõ. semmi izgalom semmi harc 1-2 jó jelenet van benne de semmi tobb.
A 4D miatt élvezhetõbb lenne a film de eleg sokat van benne égõ, rothadó hulla aminek eleg kellemetlen szaga van.

Aki olvasta a konyvet semmiképp ne nézze meg!!
8/10
offtopic
Jill 2014 nov. 20. - 22:31:29 8/10 Előzmény kybuck
(17/95)
Oh, sorry, nem mindenki él a fõvárosban, ahol válogatni lehet, ebben a tetves porfészekben csak szinkronnal van, a kamerás verziók meg nézhetetlenek.
anemo 2014 nov. 20. - 22:18:34
(16/95)
Most jöttem haza én is a moziból sajnos, jelen olvasható kommentek alapján úgy döntöttük, megnézzük, talán jó lesz. Hát elment a tippmix. Számomra minõsíthetetlen volt, de a közönség többségének is a hallottak alapján. Az elsõ két rész is érzelmes volt, de legalább megvoltak az akciójelenetek. Na de ez... a kukorica se az izgalom miatt fogyott el, az is biztos.

Nem ajánlom senkinek, még nõvel sem. Akinek meg 10/10 volt, nem tudom min nõtt fel.