Téma: Az osztály

janogyu 2013 jan. 09. - 10:08:42
(19/39)
Hátha idevág: A Budapest Bábszínház tegnap mutatta be a Semmi címû elõadást,ami hasonló problémákat feszeget.A filmet én is várom.
pneklara 2013 jan. 09. - 06:35:33
(18/39)
Erre kíváncsi vagyok. Van ugyanilyen címmel egy észt filmdráma. Az rémisztõ volt.
Azt mondogatják, hogy a mai, iskolai eredménytelenségeinknek a fõ oka, hogy nem megfelelõek a tanárok. Egy jó tanár képes kezelni a haramiákat. Ebben nem hiszek, de ez a film állítólag errõl szól. Itt a helyem:)
Segítõ Béka 2012 okt. 06. - 15:58:09
(17/39)
hol lehet megnézni?
8/10
Sadenal 2011 júl. 18. - 23:42:59 8/10
(16/39)
Jó kis film volt ez és tényleg igen realisztikus. Azért nem értem mért kapott ennyi díjat. De azért jó film volt. A tanár szimpatikus karakter volt benne.


8/10
9/10
Banana Baggins 2010 febr. 07. - 20:00:44 9/10
(15/39)
Végre egy olyan iskolai témát feldolgozó film, ami a valóságra, a valós témák, valós konfliktusok és élmények feldolgozására törekszik. A dokumentarista elemekbõl éppen annyit vittek át a filmre, ami még nem megy az élvezhetõség rovására. Nyilvánvalóan a környezet nem egy átlagos oktatási helyzetet vázol, de sokkal jobban kirajzolódnak kérdések az éles kontrasztok miatt és ezek a kérdések, amelyek elõtérbe kerülnek minden tanárember fejében megfogalmazódnak, hogy tulajdonképpen mi is az õ feladatuk, mire tanítják a diákokat. A lexikális tudás fejlesztése a cél, vagy ezen túlmenõen a jellem formálása és gondozása, és egy általános útmutatás biztosítása? Tényleg minden tanárnak kötelezõ film, fõleg azoknak akik ezen a szakmán törik a fejüket!
Redfield 2009 nov. 24. - 19:28:29 Előzmény Coleman
(14/39)
Tetszett, hogy igazán dogmés stílusú, és hogy teljesen realisztikus, de rám nem volt lehengerlõ hatással. Kb.: annyira fogott meg, mint A gyermek c. film. Van üzenete, teljesen nézhetõ tálalást kap annak ellenére is, hogy amolyan kamara-film, mégse ad többet egy kis nosztalgikus suli-érzetnél és annál, amit eddig is tudtunk jól: tanítani nehéz.

8/10
5/10
Illumination 2009 szept. 13. - 13:18:57 5/10
(13/39)
Nekem eléggé csalódás volt ez a film, talán én is kicsit abba a hiába estem, hogy túl sokat vártam tõle az itteni hozzászólások alapján. Ugyanis a "fantasztikustól" azért elég messze van. Hiába tetszett nagyon François, az osztályfõnök játéka, szerintem pl. a svéd Akaratlanul címû film idevágó része sokkal hitelesebb, még ha kicsit más dolgokra is világít rá. És valóban, sokkal de sokkal többett ki lehetett volna hozni belõle, és nagyon elment a végére egyetlen karakter irányába, pedig ha már osztályról van szó, lehetne több izgalmasabb karakter.
10/10
Spooner 2009 szept. 03. - 19:25:43 10/10
(12/39)
megmondom õszintén én egy aféle veszélyes kölykök (ami amugy egy nagyon jó film) francia kópiájára számítottam, de szerencsére köze nincs az amerikai tipusú iskolai filmekhez. tetszik a pedagógus hozzáállása és munkája is, valamint, hogy tök hétköznapi kinézetû gyerekeket szerepeltettek.. realisztikus mindenképp!
azt is tökjól bemutatja a film, hogy ebben a korban mekkora hülyék a gyerekek. :)
8/10
Beyond silence 2009 aug. 28. - 23:56:19 8/10
(11/39)
Rendkívülien, példaértékûen valósághû. A színészek már-már hihetetlenül életszerûen játszanak, ritkán látni ilyen hihetõ illúziót. A szereplõ válogatás tökéletes, a tanárok, a gyerek kinézetre is mind abszolút hihetõ, hétköznapi karakterek.

Egyetlen hibája is realisztikusságából fakad. Világábrázolása olyan szinten egyszerûen hétköznapi hogy kissé földhözragadt is a történet. Nincs igazán nagy drámai helyzet, csupán a mindennapok apró drámái, amik bár mégis hatalmasak, a rendezés kérlelhetetlenül kerül minden hatásvadászatot.

Az ötrõl lemaradt, de így is kiemelkedõ alkotás, és még ha nem is a legmellbevágóbban de komoly mély társadalmi kérdésekkel foglalkozik - megtekintendõ egy szóban.
10/10
dodszy 2009 júl. 28. - 11:29:19 10/10
(10/39)
Fantasztikus film. Nagyon-nagyon elgondolkodtató és hiteles. Valahol ijesztõ is belegondolni... Ezután sokkal jobban érthetõ, hogy miért ilyen nagy probléma Franciaországban a bevándorlás, ami persze más nyugat-európai országokban is ugyanígy megvan. Ezen túl hiba azt gondolni, hogy a film csak a franciaországi körülményekrõl és a bevándorlókról szól - a mai fiatalságról általában is nagyon sokat elárul. Magyarországon (és valószínûleg mindenhol) ugyanez megy a középiskolákban, csak itt a faji kérdés (talán) nincs annyira jelen. Ezt a filmet mindenkinek meg kellene néznie, akit egy kicsit is érdekel, hogy merre tart a világ.
Coleman 2009 júl. 26. - 15:21:30 Előzmény Túrin
(9/39)
Remekül összefoglaltad, sanszosan az év legjobb filmje, "iskolafilm" kategóriában meg új viszonyítási alap. Egy igazán lehengerlõ alkotással tudták megnyerni két évtized után az arany pálmát a franciák.
JohnnyCash 2009 máj. 26. - 15:23:04
(8/39)
Nagyon jó film, ajánlom mindenkinek,egy percig sem unatkoztam pedig elég hosszú volt
Eléggé azonosulni tudtam a történettel, mert én is pont ekkora koromban pont ugyanilyen iskolába jártam Berlinben
Egyszóval sok ismerõs szituáció volt
the enemy 2009 máj. 23. - 23:29:53
(7/39)
nagyon tetszett ez a film. végre vmi, ami életszerû és nem akar több lenni, mint ami. talán pont ezért élvezhetõ minden pillanata, no meg azért, mert szerintem egyáltalán nem a diákok köülönbözõ nemzetiségére van kiélezve a történet, attól csak még inkább szerethetõvé válik az alkotás.
waterdrag 2009 máj. 11. - 14:30:15
(6/39)
én beszélem a nyelvet,szóval valszeg másképp jön le a dolog.de mindenképp megnézem.
waterdrag 2009 máj. 04. - 13:31:38
(5/39)
ha nem beszéled a nyelvet akkor honnan tudod h 5-ös jár a fordítónak?én eztnem értem :)
9/10
Kipéter 2009 máj. 03. - 23:14:28 9/10
(4/39)
Miért ilyen kevés a vélemény? Válság van? Nincs pénzetek megnézni komoly mondanivalójú filmeket? Nézzétek csak a tömeg-moslékot.
Ez a film annyira tömény! Nem lehet pár soros elemzéssel elintézni, beszélni kell róla!
alor 2009 ápr. 26. - 18:38:33
(3/39)
Meg en sem lattam a filmet, pedig siker volt.

Viszont akit erdekelnek a hasonlo temak, az nezze meg a "La journée de la jupe" c. filmet Isabelle Adjanival, nemreg jott ki.
waterdrag 2009 ápr. 21. - 17:19:25 Előzmény Túrin
(2/39)
mi sajna nem kaptunk rá jegyet,de igyekszem pótolni az elmaradást.:)
9/10
Túrin 2009 ápr. 19. - 22:15:42 9/10
(1/39)
Csodálkozom, hogy nem született még hozzászólás ehhez a remek alkotáshoz!

Ma este néztük meg a francia filmnapokon, és sztem az iskolafilmek között top 3-as.
Hiteles, lélegzõ alkotás, és külön jópont, h nem próbáltak rámenni valami kitekert, vagy szökõévente egyszer elõforduló drámára, egyszerûen a mai rögvalóságot ábrázolta, kõkeményen, de nem úgy, mint a véres kardot.

Csak ajánlani tudom, tanárszülõk gyerekének meg kötelezõ, legalább látjuk, mit magyaráztak nekünk otthon munka után. :)