Téma: Pepe

8/10
offtopic
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 21:13:51 8/10 Előzmény janderka
(103/163)
:D
offtopic
janderka 2022 jún. 05. - 21:04:44 Előzmény amiraa_daaa
(102/163)
Te hoztad fel, viseld a következményeit :)))
offtopic
guess.who 2022 jún. 05. - 21:02:56 Előzmény luci87
(101/163)
A mondat első felével nem értek egyet, a másodikkal még annyira sem. :)

Szerintem ez a befejező rész is hozta a "színvonalat": természetesen megint egy világraszóló esemény köré szervezték a részt, de az egész ugyanolyan összecsapott zagyvaság volt, mint a többi. Ott van a híres séf: nincs otthon a gyerek, Fannikával végre egy jót hentereghetnének az ágyon, de csörög a telefon, csapot-papott (és ágyat) otthagyva berohannak a híres séf majdnem híres éttermébe. Ezután NEM megy haza Fannival, hogy folytassák a hentergést, hanem egy vágás után elmegy a semmiből egy résszel korábban előkerült anyjával szelfizgetni és tollasozni. Szegény Fannit biztos addig kikapcsolta és kivette belőle az elemeket is.
Egy jelenettel később már este van, ott ül a híres séfnél az anyja, aztán minden előkészítés nélkül betoppan a suttyó banda (FONTOS: Fanni még mindig kikapcsolva fekszik a sezlony alatt!) és óriási vacsorát csapnak. Nem egészen világos, hogy mit is esznek, hiszen a híres séf utálja Pepe olajban tocsogó zabálnivalóit, Pepéék meg utálják a híres séf csak mikroszkóppal látható kreációit. De azért marha jól érzik magukat. Annyira, hogy mindösze egy vágás után Pepe az asszonnyal már a kifőzdéjükben poharazgat kettesben. Ha eljöttek a vacsoráról, akkor hol van a két "gyerek", akik ott laknak Pepénél? Belőlük is kivették az elemeket egy jelenet erejéig?
Anyu aztán ugyanúgy eltűnik, ahogy feltűnt, az este még lánykérő Pepe két másodpercig szomorkodik ugyan rajta, de aztán beletörődik, hogy a másik lehetséges préda is ugrott Básti Juli után. Teljesen logikus.
A híres séf gyereke egy fél részen (meg előtte a komplett évadon) keresztül azon tipródik, hogy adhat-e a majdnem-nője arcára egy pusztit - aztán amikor megtörténik, természetesen kézenfogva indulnak el a parton. Pedig arra vonatkozóan nem kért engedélyt és tanácsot sem, nem is értem, hogy merészelte

Danika percekig áll egyhelyben és tartja a rekordkrokettet, de senki nem segít neki, sőt: még azt is végigvárja, hogy lassan elolvashassák a cikket. Mondjuk élelmiszerbiztonsági szempontból nemigen hiszem, hogy elfogadható a betonkeverő és malteros vödör használata olyasmivel kapcsolatban amit emberek fognak megenni.

L'aura férjének semmiből való megjelenése is pont ugyanolyan értelmes húzás, mint a híres séf anyja. Jöhetne esetleg még Fanni unokája és a híres séfről kiderülhetne, hogy a fia valójában L'aurával közös gyerek, és így L'aura lányával valójában vérfertőzést követnek el, amiért a lány megvakul és Leonszió elviszi rabszolgának. És hopp, máris kezdődhet ezekről az alapokról a második évad!

(Jajj, csak azt ne! Remélem, hogy ezt így most bezárták végleg és a rossz nézettségi adatokat látva nem fogják erőltetni a folytatást.)
4/10
luci87 2022 jún. 05. - 20:42:48 4/10
(100/163)
Jó kis rész lett ez az utolsó,kár hogy vége...
8/10
offtopic
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 20:42:36 8/10 Előzmény janderka
(99/163)
ez nem a séfes topik, amugy hanem a Pepéjé :D
janderka 2022 jún. 05. - 20:25:49 Előzmény amiraa_daaa
(98/163)
A séfesből épp elég lett volna, ha az eredetit végigadják. Ebben a magyarban kb mindenki antipatikus vagy szimplán csak idegesítő. A félvak Mészáros látványától meg már konkrétan herótom van. Tegyen be egy színes lencsét, vagy műttesse meg magát a gázsija fejében, de ez... Be kéne látnia (még ha csak fél szemmel is - fú de genyó vagyok), hogy jelen állapotában már NEM KÉPERNYŐKÉPES. Ahogy a kocatestűvé hízott bibírcsókos Gazsó György sem. Illetve abban az esetben mégis, ha épp kocatestű félvak lúzereket kell alakítniuk. Mert azokat már nem is kell eljátszaniuk - azok immáron ők maguk.

Uff - én szóltam! A NÉZŐ!
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 19:50:38 8/10 Előzmény napraforgó
(97/163)
séfest leállitották abbol egy évad van leforgatva, de nem parallel az eredeti orosz sorozattal ahol 16 rész egy évad, itt átugrottak egy-két részt ( séfesnél ) igy mondjuk ott sem derül ki hogy ki hogyan jött össze a másikkal :D

itt meg hát kiváncsi vagyok mire fut ki.
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 19:49:06 8/10 Előzmény guess.who
(96/163)
első évad 8 vagy 10 rész szokott lenni :D utolso részeket nagyon elkapkodták, elkezdődik a rész és semmi logika benne, kedvencem hogy azért zárt be az étterem hogy FELUJITSÁK hát minden volt csak felujitás nem :D feláldozom magam megnézem az utolso részt :D
9/10
KK75 2022 jún. 05. - 13:06:41 9/10
(95/163)
Kedves karakterek, bájos helyszín, jó színészek és szerencsére ideológiai nyomulás nélküli történet. Néha ironikus a mai habzsoló, önimádó világgal szemben, megnevetteti az embert, van hangulata, ezért nagyon sajnálnám, ha ilyen hamar végérvényesen véget érne a sorozat.
6/10
napraforgó 2022 máj. 30. - 09:22:43 6/10
(94/163)
offtopic
guess.who 2022 máj. 30. - 07:35:53 Előzmény napraforgó
(93/163)
Ez most komoly? 10 rész és annyi? Hát ezért aztán tényleg kár volt leforgatni az egészet. Egyrészt a tízből eddig vagy 3-4 rész csak valami teljesen öncélú "rendezvény" vagy "verseny" vagy "esküvő" körbejárásával telt el, amik amúgy a világon sehová nem vezettek a cselekmény szempontjából, érezhetően csak tölteléknek kellettek. Másrészt igazából nem haladt előre a sztori semmit: minek hozták be ezt a Franciskát, ha nem kezdenek vele semmit? Minek kellett a polgármester és a bukása, ha nem kezdenek vele semmit? Minek kellett L'aura és Fanni epekedése Simon tuskó figurája iránt, ha végül azzal sem kezdtek semmit (mármint Kovács Panka két félmeztelen jelenetén kívül)? És egyáltalán: mi a frász értelme volt ennek a nagy sztárparádénak és felhajtásnak azon kívül, hogy kellettek nevek a stáblistára, amik majd jól behúzzák a nézőket?
Mert hát ez a 9+1 rész igazából csak valami felvezetésnek lenne elég, amikben vázolják az alapszituációkat, bemutatják a szereplőket és a leendő konfliktusokat...

No mindegy, ebben az esetben tartom azt a korábbi kijelentésem, hogy el kellene engednie a tévékettőnek ezt a sajáttartalom-gyártást és maradniuk inkább a jól-rosszul leszinkronizált külföldi tartalmak negyvenkettedik ismétlésénél. Elvégre a bevált dolgokkal csak nem tudnak hibázni.
6/10
napraforgó 2022 máj. 30. - 06:10:05 6/10
(92/163)
Fura, hogy vége lesz, meg a Séfnek is, hisz mindkét történetben jócskán lett volna még lehetőség.
Lehet, hogy lesz második évad is?
Itt is - Gábor és Pepe elképzelése a gasztronómiáról közeledhetnének egymáshoz és kiegyezhetnének egy egészséges kajában, ámde normális adagokban.
Gábor és Fanni kapcsolata is alakulhatna, habár szerintem Fannihoz jobban illene a jóképű Dani, mint ez a savanyújóska. Vince és Laura is összejöhetnének, Vince csupasziv és Laura is egy rendes nő.
Zsebes Guszti is üde szinfolt volt és Franciska szerepét is jobban ki lehetne bontani.
4/10
luci87 2022 máj. 30. - 04:37:59 4/10
(91/163)
Köszi.Az előzetesből kitűnik,hogy a következő részben végre elmondja Pepenek,hogy ő az apja.Viszont úgy olvastam,hogy ez lesz az utolsó rész,jún.5.en.
6/10
napraforgó 2022 máj. 30. - 04:22:42 6/10 Előzmény luci87
(90/163)
Franciska elhagyta Pepét Antal miatt, akihez férjhez is ment. Megszülte Gábort, aki Antal nevére került, majd elment Amerikába és nem is jött vissza sok évig. Antal úgy engedte el, hogy teljesen lemond a fiáról. De ő, mint mondta, azért a távolból figyelemmel kisérte a fia pályafutását.
És lehetett látni, hogy Gábor is tudta, hogy Franci az anyja, nyilván Antal nem igyekezett kitörölni az agyából. És igazából az sem serült ki, hogy a nő mikor is ment ki Amerikába, hány éves volt akkor a fia, mennyire emlékszik az anyjára.
offtopic
guess.who 2022 máj. 29. - 22:14:45 Előzmény luci87
(89/163)
A felnevelés még csak-csak elképzelhető, de Simont nem egy bokorban találták, hanem mégis csak Franciska szülte meg, csak kellene emlékeznie ilyen részletekre...
4/10
offtopic
luci87 2022 máj. 29. - 20:38:36 4/10
(88/163)
Kicsit elvesztettem a fonalat.Franciska 40 éve otthagyta a fiát,és pepét aki nem tudta,hogy van egy fia? Ezek szerint idegenek neveltek fel..Franciska másik szerelmét hitte az apjának? Ez volt az elején.
6/10
Anabella 2022 máj. 27. - 09:56:23 6/10
(87/163)
SZerettem volna jókat írni, és tudok is , de a vége felé már inkább csak a látvány miatt néztem. Pedig jól indult, vicces, jó ötlettel, jó színészek, szép helyszín! De aztán eltűnt, összekuszálódott a story. Az alapsztori nem bontakozott ki, inkább csak a szereplők kapcsolatára épít, azt is kicsit összecsapva. Kellemes kis sorozat, merüljünk el a látványba, poénokba és ne akarjunk túl sokat tőle, akkor jó kikapcsolódás lesz!
offtopic
guess.who 2022 máj. 24. - 21:07:01 Előzmény janderka
(86/163)
Csak részben Simon. Ez a szerep nem ő, nem tudja hitelesen eljátszani, neki a kissé balfék sármőrös szerepek állnak jól. Másik részben az egész sorozat. Mondjuk fogalmam sincs, hogy az ő szerepe, ez az eszement baromság kinek állna jól. Valószínűleg senkinek.
Ja de: Szervét Tibor szokott ilyen arrogáns tuskókat játszani.
janderka 2022 máj. 24. - 15:36:50 Előzmény Rojita
(85/163)
Nem értem ezt a markáns Simon ellenességet. Nekem szimpi ember. Más kérdés persze, hogy itt fullba nyomja a savanyújenőt. De még mindig hihetőbb, mint amilyen az Ízig-vérigben volt.
8/10
Rojita 2022 máj. 24. - 13:38:13 8/10 Előzmény napraforgó
(84/163)
Hogy gonoszkodjak én is egy picit, - ha S. K.nőnek születik, biztos nem lehetett volna színész.

Nekem tetszik Fenyő Iván, amikor utánoz vkit, (DÖ pszichológusa, itt a földdel beszélgető ezoterikus), -nem éreztem gáznak a táncát se, rendhagyó volt.

Básti Juli pedig tökéletes, akármit is játszik és akármi is van rajta. (Érdekes ez a genetika. Termete Zolnay Zsuzsára hasonlít, arca meg tiszta apja. A tehetséget pedig nagykanállal kapta.)