1/10
kgyuri0 2008 nov. 25. - 12:30:21 1/10
(80/160)
Bocsi!
Az elõbb lemaradt a vége:

De ismétlem: egy gyerek nem hülye!! Csak a felnõttek szeretik annak képzelni, mert így egyszerûbb nekik!
1/10
kgyuri0 2008 nov. 25. - 12:28:14 1/10
(79/160)
Kedves freeco!

Olvasgasd cask a kritikámat , azért írtam.

“a halálról mindent tudó bölcs gyerekekrõl, az értelmesebb felnõttekrõl, funkciótlanságról és pszichológiáról...”

erre meg csak annyit, hogy próbáld nem elfelejteni a gyerek kicsi, de nem hülye!

De idézek máshonnan(no, csak nem hogy más is az én Moszkvicsommal halad egyirányban?)

“A két remek fiatal színész, Guillaume Canet és Marion Cotillard ugyan jól próbálják oldani ezt az ellentétet, de sajnos a gyerekszínészek már kevésbé eltaláltak, sõt, helyenként irritálóan mesterkéltek. Ami azt illeti, komoly dramaturgiai hiba is egyben ilyen hosszúra elhúzni a gyerekkori elõzményeket, ami által ugyanannyi játékidõt kapnak a teljesen amatõr gyerekek, mint a már rutinos profi színészek. De megint csak nem ez a baj.”

Bizony nem ez a (fõ)baj… Bár az idéztem kritika nem azzal folytatja, amivel én.
9/10
dorinaaa 2008 nov. 25. - 09:58:18 9/10
(78/160)
Ez olyan "megkellnézni" film, aztán meg elgondolkodni rajta.
A mai rohanó világban az õszinte érzelmek háttérbe szorulnak, itt viszont minden akadály ellenére kibontakoznak.Legyen szó 10 évrõl, rossz apa-fiú kapcsolatról, hátrányos társadalmi helyzetrõl.
Vannak benne mesés elemek is, de ezzel csak alá van támasztva a film mondanivalója.
Könnyed és szórakoztató, vicces beütésekkel, a felszin alatt komoly témával.
feeco 2008 nov. 25. - 09:44:06
(77/160)
Olvastam magasröptû kritikádat a halálról mindent tudó bölcs gyerekekrõl, az értelmesebb felnõttekrõl, funkciótlanságról és pszichológiáról...
Az jutott eszembe, Gyurikám, ha az autópályán haladsz a százéves Moszkvics-oddal és a "sok barom állat" mind szembe jön a sávodban, nem lehet, hogy Te hajtottál be rossz oldalon?? :)
1/10
kgyuri0 2008 nov. 25. - 02:15:08 1/10
(76/160)
Minden további nélkül elhiszem, hogy az alkotó rossz gyerek volt, de pszichológiai mûveltségre azóta átlagos szinten sem tett szert, a saját „mély” lelkébe meg aztán még véletlenül sem képes lehatolni, kitalál tehát egy mesterséges gyerekvilágot(ahogy azt Móricka elképzeli!), erre példa az, ahogy a fiú elején az anyja halálát fogadja, ez mûvi és természetellenes,minden gyerek pontosan tudja, mi a halál, és természetesen fél tõle és tiszteli, olyan „kekeckedés”a halállal, mint amit itt a gyereknek tulajdonítanak, nincs csak arra szolgál, hogy a felnõttek meghatódjanak, van ilyen, hogy a gyerek(egész kicsi is akár) direkt erre törekszik, tudja, hogy a környezet mitõl fogja ölbe kapni, mitõl fognak majd falnak menni a megilletõdöttségtõl s ilyenkor produkálnak ilyen váratlan és természetellenes dolgokat, de ez nem õszinte és nem természetes és viszonylag könnyen átlátható (értelmesebb felnõttek részérõl).
Az anya halálát ilyen megjátszós gyerek megjátszásával kombinálni izléstelen, mindenképpen stílustörés, esetleg kritikus éllel, a gyerek igazi belsõ történéseit ábrázolva és leleplezve lenne létjogosultsága. Na de az egy teljességgel más koncepciójú film lenne.
Ez az expozíció aztán méltóképpen folytatódik: igen visszataszító a hiperaktív szereplõk idétlenkedése. Ostoba filmesek nyegle kisélete, hol a határ, amit még meg lehet haladni, annélkül, hogy a nézõközönség száma megérdemelten tartson nullához, esetleh szétverje a mozit..Borzalom!
Összefüggéstelen történetmentes akarnok igyekezet, hogy elmondják a nagy semmit.
Értelmetlen ötletek: valahol a közepe táján a fiú szalad a lány után, sõt a busz után és ordibál neki, aztán lemondólag lefékez, leül egy padra és néz a busz után, hirtelen kinõ a szakálla megváltozik a ruhája, társaságban van, többen körülveszik a padot, ahol ül(punkok), aztán elhajt egy autó és õ a sofõr, bemegy a sarki kocsmába és az eladónõ a lány, ez az egész fölthetõleg az idõ múlását akarja jelképezni(A Picaso kalandjaiban eredeti és frappáns volt egy hasonló, ez eröltetet és gennyes), és hogy mennyi minden történt közben, sztem jobb lett volna, ha kiirják „5 év múlva”.
Az esküvõ (más nõvel) a mostanában futó reklámot idézi: „Nem dönthetek, amíg nem voltam az Elektroworldben (ha jól emlékszem, ez a bolt neve) Csak az a reklám sokkal jobb!
Mert azon többet kell gondolkodni, és az errre lehetõséget is ad(t.i. a gondolkozásra)
Egy újabb funkciótlan baromság: megy az autójában (már 2 gyerekes családapa), persze érezzük a bige pending!(különben, mint láthatjuk egy nyálas tapadós tyúk, aki a lehetetlen férjére tapad, de amellett oltári pofátlan. A kocsi csomagtartójában egy véresre vert figura gúzsba kötve, aztán indul egy közlekedési lámpánál és a tetején álló báb alól kihúz, az pedig fölakasztva ott himbál egyvillanypóznán. Hát ez mi a jó túrót akar jelképezni?
A bige persze ezután megjelenik a pali lakásán, aki égõszemû lovagként hebeg-rebeg. Ja igen, ellentétben itt olvasott véleményekkel, a szinkron sztem borzassztó, persze jobb nem lehet, hiszen a mozi adott.
Egyébként a végén a visszatérõ bige elõl lelkes transzban elmondott köszöntõ vers és futballmérkõzést és autós üldözést váltogató clipmix után végre mindenki mgkönnyebbülésére neki hajt egy akadálynak az autó kigyullad, a bige bemegy a kórházba, ahol elájul a látványtól, de itt a sz*rkeverés biztosítása érdekében megkettõzõdik a cselekmény fonala a pasi másik példánya nem égett ronggyá, hanem apró homklokrepedése lett a sebész szinte éber állapotban összevarrja(persze a páciensre értem, hogy éber). A megkettõzés egyetlen funkciója, hogy a mozi végül is „vígjáték” legyen, igaz ugyan, hogy teljesen értelmetlen módon : elõször egy nagy vasbetonpillérben állnak, amelyet éppen betonnal töltenek föl, már reménykedtem,hogy akkor talán betonba öntik a párt, de nem. Föltúnik egy öregpár (a pasi itt amúgy Jancsóra emlékeztet, a nõ meg méltó párja, még elidétlenkednek egy darabig. Mindenki föl van indulva, mindehki azt hiszi most aztán látott valanmi fantasztikusat, persze gondolkodni a gondolkodás eredeti értelmében aztán tényleg nem kellett sõt tilos. Gondolom, ettõl a siker!
1 pont az igyekezetért, meg, mert annyi sok embernek tetszik, mint olvasom..
Crazy Horse 2008 nov. 25. - 01:56:44
(75/160)
Jó film, csak eléggé felkavart érzelmileg. Talán ezért is jó.

Na de hogy így az éjszaka közepén nem fogok egykönnyen elaludni, az biztos.
Mianserin 2008 nov. 24. - 23:03:24
(74/160)
Jobb szeretem én is eredeti nyelven nézni a filmeket. A feliratolvasás nem zavar, legfeljebb, ha tetszett, a biztonság kedvéért megnézem még egyszer (vagy visszatekerek), hátha valami fontos vagy szép pillanat elkerülte a figyelmemet olvasás közben.

Ugyanakkor az is igaz, ha már szinkron, akkor talán tényleg a magyar az egyik legszínvonalasabb, szerintem is.

Viszont, ha elõszõr feliratozva láttam egy jó filmet, azután legtöbbször kiábrándító szinkronizálva megnézni, hiába jó minõségû a munka.

Ez a film: Pár éve láttam, tetszett, de nincs bennem késztetés, hogy újra megnézzem és ez nem a film hibája. Szerintem a 20-30 közötti korosztálynak való és biztos vagyok abban, ha fiatalabb lennék, megnézném újra.
9/10
zsouzs 2008 nov. 24. - 22:49:39 9/10
(73/160)
..hát ez valóban minden, csak nem vgjáték.
10/10
cseva 2008 nov. 24. - 21:59:38 10/10
(72/160)
A mûfajban teljesen igazad van, no de a Forrest Gump-ot is láttam már vígjátéknak besorolni.Persze a dráma sem jó igazán, de azért közelebb áll a valósághoz, mint a vígjáték.
Franciául én sem tudok,és amit írtam csak akkor igaz, ha láttad már a filmet eredetiben.Persze felirattal.Az teljesen más feeling.Az eredeti nyelv.Bármely filmnél, de a franciára ez különösen igaz.
Sz23 2008 nov. 24. - 21:19:04
(71/160)
Ha franciául nézném, egy kukkot sem értenék belõle:))) A feliratos filmeket meg nem szeretem, lusta vagyok a képernyõt olvasni:))
Amúgy nekem semmi bajom a magyar szinkronnal, sõt! Egy-két hang nem tetszik, de összességében színvonalas, szerintem.

Csak egy gondom van: miért vígjátéknak írták? Ahogy végigolvastam a kommenteket (s mivel szinte senki nem írta ki, hogy spoiler), nem hiszem, hogy végigröhögném a filmet... Persze még nem láttam, de inkább tûnik ez alapján romantikus drámának.
10/10
cseva 2008 nov. 24. - 19:58:26 10/10
(70/160)
Az egyik legszebb film, amit valaha láttam, de vigyázat a tv-s változat magyar szinkronnal kiábrándító.Általában minden francia film kiábrándító magyarul.Gondoljunk csak az Amelie-re.Én 10 percnél tovább egyiket sem bírtam.Szerintem moziban vagy dvd-n érdemes, bár dícséretes a közszolgálati tv-k próbálkozása, azt meg kell hagyni
feeco 2008 nov. 24. - 17:16:26
(69/160)
Érdemes megnézni. De ha még nem láttad Marion Cotillard-t a Piaf cimû filmben, azt semmi esetre se hagyd ki! Hihetetlenül jól játszik a csajszi..
Sz23 2008 nov. 24. - 13:49:36
(68/160)
Azt hiszem, ezt a filmet megnézem...
10/10
Gézengúz3 2008 okt. 30. - 19:46:27 10/10
(67/160)
Sziasztok!
Nekem a vége tetszett a legjobban -Spoiler- amikor belefulladnak a betonba.Az öregkori bevágás csak egy szimbólum.
Ez már a film elején kiderül, amikor a fõszereplõ kisfiúként óvra inti a nézõket, hogy senki se játsza a Játékot, fõleg ne álljon egy gödörbe arra várva, hogy jól belefulladjon.
A mondanivalója, a képi világ remek, nézze, fogyassza mindenki.
VADÓCFIU 2008 okt. 16. - 20:38:56 Előzmény t.atina
(66/160)
Vannak a tömegfilmek és volt ez AZ ALKOTÁS!!! Majdhogynem mûvészi ALKOTÁS számomra.........ebben a filmben volt minden.dráma-vér-humor-szerelem--talán még szex is?!!arra már nem emlékszem.....de ez a film magával ragadott rendesen.....kellemeset csalódtam a flmben.nyomokat hagyott bennem érzelmileg..mikor vége lett azobn paráztam hogy kész elment ennyi volt vége....sajnáltam hogy vége lett a filmnek annyira nézhetõ volt:))imádom
üdv
t.atina 2008 szept. 29. - 11:45:35 Előzmény bourne
(65/160)
Szia!
Szerintem az, amit azután látnak, hogy elkezdik önteni rájuk a betont, az csak az, ami történhetett volna. Ebben az esetben eleve nincs is családja, mert a sok elszalasztott alkalmat élik újra. Ezt ki is mondják a filmben. Átélik mindazt, aminek meg kellett volna történnie. ***spoiler***De a film vége valójában a haláluk, az öregotthon nem a valóság.
bourne 2008 aug. 20. - 22:43:00 Előzmény hippikutya
(64/160)
érdekes amit említesz a filmmel kapcsolatban ... nekem pl. ez a szempont fel sem tûnt ... két okból is...
1. aki látott már kissé flúgos francia filmet az tudhatja, h egyes pillanatokban képesek mindenen átgázolni és mint elfeledve menni tovább ...
2. ha jól emlékszem, akkor viszont az egyezség nem arról szól h Julien nek meg kell nõsülnie és két gyerekkel bíbelõdnie ... az csak arról szól, h 10 évig ne találkozzanak .. hogy közben ki mit tesz az más lapra tartozik ...

és ha annyira hasogatni akarjuk a szõrszálakat, akkor tulajdonképpen azt sem tudjuk, h az újra találkozás és az öregotthoni kép közben mi történik ... valószínûsíthetõ, h elhagyja a családját , de az is lehet, h a felesége meghal, a gyerekek nem foglalkoznak vele és õ pedig öregotthonba kerül ...
de szerintem ez már nagyon belemagyarázós ...

mint említettem, nekem ez a szál fel sem tûnt különösebben ... a lényeg, h újra együtt voltak és igen, van igaz szerelem a világon ... ennyi :))))
bourne 2008 aug. 20. - 22:21:29
(63/160)
gyönyörû film ... bármennyire is legyen néhol zavaros és kusza a végére mégis kitisztul az egész ...

én eredetiben láttam ... meg kell mondjam, h a francia nyelv sokkal jobban passzol az egészhez ... valahogy rátesz még egy fél lapáttal a filmre ...
mierda89 2008 aug. 18. - 01:29:42
(62/160)
zseniális volt....hihetetlen élmény....annyira szeretem a francia filmekben hogy megnézem és meg kell emészteni....megnézek bármi mást még vége sincs már azt se tudom mirõl szólt...itt végig járt az agyam egy pillanatra se tudtam nem figyelni mert akkor nem lett vna egész...ez hihetetlen jó volt:)
10/10
spongya.tommy 2008 aug. 08. - 20:30:02 10/10 Előzmény Meeschka
(61/160)
bocs, most olvasom a bal oldali kiírást, tényleg spoiler volt amit kiírtam.