10/10
Thomasfrank8 2011 júl. 15. - 18:01:13 10/10
(296/496)
Részben meg tudom érteni azokat akik úgy gondolják, ez egy rossz film, de nekem például nagyon tetszett. Természetesen az elsõ két részét is szeretem, szóval igazából ez nem is meglepõ. Ez egy akciófilm, amit egy akciófilmnek nyújtania kell, azt hozza is, rengeteg verekedés és lövöldözés, mellesleg még mindig zseniálisnak tartom ahogyan a robotok átalakulnak, sokszor hihetetlen a látvány, fõleg BluRay vagy HD minõségben. Ha jobban belegondolunk, akad a filmnek mondanivalója is, tény inkább az akció a hangsúlyos. A fõszereplõ karakterérõl meg annyit, hogy egy ilyen filmbe pont ilyen kell :). Azt még hozzá szeretném tenni, én nem rajongok a 3D-s technológiáért, de ez lenyûgözõ volt, talán a legjobban megcsinált 3D-s film amit láttam (nem keveset láttam már). Annyit fûznék még hozzá, hogy aki nem szereti az akciófilmeket, az ne is nézze meg, mert nem fog neki tetszeni és akkor csak idejön és szidja majd, holott egy jó film.
5/10
magicvoice 2011 júl. 15. - 11:36:44 5/10
(295/496)
Elsõsorban a látvány és a 3D technika miatt mentem el megnézni, és ebben nem is csalódtam. Szinte hihetetlen, hogy néhány év alatt technikailag hová fejlõdött a filmipar. Viszont nagy kár, hogy ez a technika teljesen a pénz szolgálatában áll, és olyasmire használják, ami ugyan rengeteg pénzt hoz a producereknek és a produkció résztvevõinek, de mint film, egy agyatlan, értéktelen szemét. Szerintem, elsõsorban amerikai tizenéveseknek tetszhet. Nekem viszont egyáltalán nem jött be, mert aki nem minden nap az autobotokkal kel és fekszik, illetve nem nézte meg hetente legalább egyszer az elõzõ két részt, az nehezen tudja felvenni a fonalat, nem tudja magát beleélni a történésekbe. A film lelkileg, érzelmileg teljesen üres. Az amerikai filmek ebben soha nem voltak jók, de ez a film ebbõl a szempontból minden korábbit alulmúlt. A Sam figuráját játszó Shia LaBeouf olyan rossz, hogy képtelenség azonosulni a fõhõssel, az új barátnõ nézése és viselkedése alapján leginkább szellemi fogyatékosnak tûnik. A jópofának szánt Turturro és Malkovich néhány jelenetben bántóan túljátsza a szerepét. Talán még az ugyanerre a funkcióra degradált szülõk a legkevésbé rosszak. Még az idegenekbe is több érzelem szorult, mint az emberekbe, pedig õk is elsõsorban gyilkolásszák egymást. Összességében az a véleményem, hogy nagyon rossz útra tévedt a filmipar. Túl nagy hatással van a fiatalokra ahhoz, hogy ne vegyük komolyan (nem "csak egy film" vagy "csak szórakozás"), mert ha felnõ egy ilyen torz személyiségû és étékrendû, a cél érdekében tudatosan felépített mesehõsökért rajongó, kiüresedett lelkivilágú nemzedék, az legalább olyan végzetes lehet az emberiség számára, mint az Álcák támadása.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 18:15:30
(294/496)
Örömmel szállt ki Megan Fox a Transformersbõl:
Nagy meglepetést keltett tavaly, hogy Michael Bay rendezõ kirakta Megan Foxot a 3. Transformers filmbõl, és helyette kedvenc fehérnemûmodelljére, Rosie Huntington-Whiteleyra bízta a nõi fõszerepet. Nyílt titok volt, hogy Bay és Megan Fox utálják egymást, és mindenki ennek tudta be a hirtelen cserét is. Shia LaBeouf most azonban árnyalja a képet: - Michael 16 éves kamaszoknak készít nyári kasszasikereket, tehát a filmjeiben két robbanás között dögös csajok vonaglanak nedves trikóban. Megan viszont más imázst szeretett volna építeni magának, ezért nem fogott padlót, amikor közölték vele, hogy fel is út, le is út, hanem még örült is - magyarázta LaBeouf legújabb interjújában.
offtopic
cirmoska.nz 2011 júl. 13. - 10:50:01 Előzmény kicsimag
(293/496)
Ez nézõpont kérdése. Benne még anno legalább volt fantázia.
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 00:09:44
(292/496)
Rajzfilmsorozat is volt a játékok után, de még a képregények elõtt.
Vrahno 2011 júl. 12. - 23:37:26 Előzmény Ford Mustang
(291/496)
Az igaz, hogy volt tonnaszámra képregény (és rajzfilm is), azonban a filmek konkrétan egyiknek sem adaptációi. Inkább összekapdostak különféle sztorikból ötleteket, koncepciókat, és azokat vitték filmre. Ezt a készítõk is elmondták úgy '06 táján.
kybuck 2011 júl. 12. - 20:30:11
(290/496)
Azt nem láttam, de mondjuk nem is érdekelt. Engem ahogy mondtam is csak az zavar, ahogy alakváltó hõseinket a széles vásznon porba alázta, mondjuk az elsõ rész tényleg rendben volt, de az utána elindult ámokfutás megbocsájthatatlan! Szomorú, hogy szinte mindenki meghülyült a látványtechnikáktól és az épkézláb történetekre, karakterekre már nem futja az igénytelenség, vagy ép a tehetségtelenség miatt!
Kovács kolléga 2011 júl. 12. - 19:13:49
(289/496)
Nemcsak A szikla jó film, hanem a Bad boys vagy a Transformers elsõ része is. Az Armageddon forgatókönyve tényleg sz*r, de írjuk a film javára a remek karakterszínészeket vagy a lendületes tempót. Hasonlóan jónak tartom A szigetet is, amelynél máig nem értem, hogy miért bukott meg a mozikban. Igazából egyetlen olyan Bay-film van, ami tényleg merénylet az emberiség ellen, és ez a Pearl Harbor.
Ford Mustang 2011 júl. 12. - 17:37:33
(288/496)
De lényegében az, mert igaz, hogy elõször a Hasbro és a Takara franchise-za elsõsorban, viszont a játékok után megjelent a képregény is, amibõl az adaptációt csinálták.
KurtWagner 2011 júl. 12. - 17:24:50
(287/496)
Azért a Transformers nem képregény adaptáció, még ha volt belõle képregény, akkor sem, hísz a képregény, csak a Hasbro franchisenak része volt. Ime kitaláltunk egy játékot, kénne egy kicsit népszerûsíteni és mi az egyik legjobb módszer, ha kapcsolunk hozzá, mondjuk valami történetet, rajzfilmet, regényt, képregényt, ami akár újabb karkterek felbukkanását is hozhatja, amit, majd újból jól eladunk. A G.I. Joe (aminek az eredetíjének még semmi közze sem volt, holmi Cobrákhoz, meg hasonló), a Masters of the Universe, a Bionicle, vagy már film tervezési szintjén felbukkant (és ha jól tudom Abramsot hozták kapcsolatba vele) Micronauts is ilyen. nem is csoda, hogy nem is egy kiadó adta ki õket, a fent említettek többsége, más egy sor nagy kiadót megjárt: Marvel, Dc, Image... éppen melyikhez kerülnek a jogok.
kicsimag 2011 júl. 12. - 11:37:45
(286/496)
Ez a csaj még mindig elviselhetõbb ,mint Megan Fox-
cirmoska.nz 2011 júl. 12. - 10:13:14
(285/496)
Jó film, ajánlom mindenkinek, nem marad el az elõzõ kettõtõl. A fõszereplõ nõ kár volt bele, de ez a mozi sem az észrõl szól, igy illet a képbe, ezt leszámitva 1o/9.
Ford Mustang 2011 júl. 12. - 00:46:25
(284/496)
A filmiparban már relatíve régóta használnak trükkök, animációk készítésére bizonyos digitális kütyüket, amelyeket mára alkotói olyan tökélyre fejlesztettek, illetve a velük való munka költséghatékonysága mára már annyira szemmel követhetõvé vált, hogy törvényszerûen tömegével jelennek meg a távol-nyugati féltekén már a múlt század húszas-harmincas évei óta népszerû képregények filmváltozatai. Könnyû belátni, a képregényrajzoló korlátlan, de mégiscsak kétdimenziós fantáziáját mozgóképre ültetni csak gyakorlatilag 100%-os digitalizálással, full-effekttel lehetséges, fõleg, hogy arra ember jegyet is váltson. A képregény-megfilmesítésben a Marvel nevû gigakomplex jár az élen, amit a mûfaj egyik hatalmasságától joggal várhatunk. Se szeri, se száma az utóbbi évtizedben filmvászonra került Marvel-hõsöknek, a Daredeviltõl a Pókemberig, tudja ezt jól mindenki. Itt az újabb akkor nekik, a Transformers 3.
kybuck 2011 júl. 11. - 23:30:28 Előzmény Kovács kolléga
(283/496)
Azért A Szikla jól sikerült tõle, a többi háát... max. szódával, de van ami még úgy is emészthetetlen, pl Armageddon. Sajna a Transformesek is elhasaltak és én EZT sajnálom, nem Bay miatt, mert teszek rá, hogy ki õ, hanem a Transformerek miatt, mert õket viszont szeretem és a történetük annál azért többre hivatott, mint amit ez a figura csinált belõle!

Ugyanis totálisan mostohán bánt velük, a történetükkel, a karaktereikkel, meg úgy igazán mindennel, egy dologgal nem: a látvánnyal, de az önmagában édeskevés! Na meg a csomó poénnak szánt idiótasággal, meg azzal a rahedli lényegtelen adalékkal sem, ami egy fikarcnyit nem tesz hozzá egyetlen akármilyen filmhez sem! Ez a lényeg, ezért mondtam, hogy más rendezõvel remélhetõleg jobban sült volna el a dolog, és remélem egyszer igazam is lesz.
Kovács kolléga 2011 júl. 11. - 21:42:02 Előzmény kybuck
(282/496)
Már vártam azt, hogy akad valaki, aki a kimunkált jellemábrázolást kéri számon Michael Baytõl. Ez hiba. Kb. akkora baki, mintha valaki a pörgõs akciójeleneteket kérné számom Tarr Bélától. Baynek ez a stílusa, és így kell elfogadni.

Amúgy pedig ehhez az alaptörténethez Bay hatásvadászata kellett. Singer vagy Nolan Transformerse unalomba fulladt volna. Abramshez már jobban passzolt volna a sztori, csak hát õt éppen most szedik darabokra az önjelölt Réz Andrások a Super 8-ért (ami szerintem jó film).
kybuck 2011 júl. 11. - 19:20:43
(281/496)
Fox kisasszony összerúgta a port a filmkészítõkkel, elsõsorban a rendezõvel, minekutána rövid úton lapátra tették, és helyette "száját-becsukni-nemtudó" kisasszonyt tették meg a töketlen fõszereplõsrác valószerûtlen partnerének.
19Sakura97 2011 júl. 11. - 19:19:10
(280/496)
igen a nõvéremmel meg állapítótûk, hogy kár volt. Hát nem ez volt a legjobb rész, de nekem tetszett.
Icurami 2011 júl. 11. - 18:14:01
(279/496)
Nem láttam még a filmet de ugy hallottam lecserélték a nõi fõszereplõt .. h h ?
kybuck 2011 júl. 11. - 05:18:09
(278/496)
Nos egy dolog világossá vált ismét: Michael Bay nagyon ért a petárdadurrogtatáshoz, de csak ahhoz, semmi máshoz! Karakterek, jellemfejlõdés, személyiségek... csupa papírmasé az egész társaság, még a robotok is! Szegényeknek konzekvensen nem adtak elfogadható személyiségeket, tulajdonságokat, emiatt is nagyon egyszerû mondhatni együgyû dialógusaik vannak! Kár értük, Optimusz, Megatron és a többi alakváltó siserehad ennél azért többet érdemelt volna!

Ami azonban igazán bosszantó azok a humán szereplõk: mintha szinte mindegyiket valami kisegítõiskolából szalajtották volna oxigénhiányos állapotban, vagy egy buliból piától és LSD-tõl kótyagosan! Alig van tényleg valódi ember módjára viselkedõ vagy józanul gondolkodó ember a fimben, akin látszik, hogy tényleg él, leszámítva talán Lennoxot meg Dylant, alias "doktor Derek Sephardot", viszont Lennox is alig szerepel. A film elsõ felében hatalmas légüres terek tátonganak a cselekményben és utána is gyakran, aminek egyik fõ oka szerintem is a korábbi szereplõk teljes elfelejtése! Hol van a Jon Voight féle védelmi miniszter? Vagy a kis vagány szõke programozócsaj? És a nagydarab feka hacker haverja? Ezekre a karakterekre kellett volna fókuszálni és velük tovább csavarintani a történetet, nem mindig valami újnak gondolt dolgot kiizzadni, amitõl sajna csak gyengébb lett az egész, és akkor a második rész alpári-altesti poénjairól nem is szóltam! Ezúttal ezt szerencsére hanyagolták, bár a jelenet a vécében megidézi azokat a kínos perceket!

Hiába vannak nagy (vagy nagynak mondott) nevek egy filmben ha idiótaságokat kell játszaniuk-mondaniuk, vagy egyszerûen csak úgy vannak jelen, mint egy cserép virág! Nem hiszem, hogy ez rajtuk múlt, hanem azokon a filmkészítõkön, élükön Bay-jel, akiket baromira nem érdekelte a minõség, csak lehessen csapatni, pusztítani mindenfelé teljes gázzal, nem utolsósorban a minél több zöldhasú reményében. Pedig a kettõ nem zárta volna ki egymást, csak ehhez nem Bay-t kellett volna a rendezõi székbe ültetni, hanem mondjuk Brian Syngert, J.J. Abrams-et, vagy akár Christopher Nolant, akkor nem csak egy nagy halom akciójelenet lett volna némi emberi szereplõs hézagkitöltõ tökölõdéssel, hanem valódi karakterekre, fejlõdõ és fajsúlyosabb történetre is eséllyel számíthattunk volna, gépi és emberi oldalon egyaránt!

Így azonban marad annyi, hogy Bay megnyitotta az utat az Alakváltóknak a széles vászon felé, és talán tíz-húsz év múlva emiatt valaki ismét feldolgozza a történetet, ezúttal azonban eséllyel okulva a hibákból sokkal jobb tartalommal. Abban remélhetõleg nem egy töketlen gyerek fog a töketlen szüleivel töketlen dolgokat mûvelni egy olyan sunával az oldalán, aki igaziból akkor sem állna szóba vele, ha õ lenne az utolsó férfi a Földön - vagy max. csak akkor! "Nononono!" :)
kybuck 2011 júl. 11. - 05:15:57
(277/496)
Nos egy dolog világossá vált ismét: Michael Bay nagyon ért a petárdadurrogtatáshoz, de csak ahhoz, semmi máshoz! Karakterek, jellemfejlõdés, személyiségek... csupa papírmasé az egész társaság, még a robotok is! Szegényeknek konzekvensen nem adtak elfogadható személyiségeket, tulajdonságokat, emiatt is nagyon egyszerû mondhatni együgyû dialógusaik vannak! Kár értük, Optimusz, Megatron és a többi alakváltó siserehad ennél azért többet érdemelt volna!

Ami azonban igazán bosszantó azok a humán szereplõk: mintha szinte mindegyiket valami kisegítõiskolából szalajtották volna oxigénhiányos állapotban, vagy egy buliból piától és LSD-tõl kótyagosan! Alig van tényleg valódi ember módjára viselkedõ vagy józanul gondolkodó ember a fimben, akin látszik, hogy tényleg él, leszámítva talán Lennoxot meg Dylant, alias "doktor Derek Sephardot", viszont Lennox alig szerepel. A film elsõ felében hatalmas légüres terek tátonganak a cselekményben és utána is gyakran, aminek egyik fõ oka szerintem is a korábbi szereplõk teljes elfelejtése! Hol van a Jon Voight féle védelmi miniszter? Vagy a kis vagány szõke programozócsaj? És a nagydarab feka hacker haverja? Ezekre a karakterekre kellett volna fókuszálni és velük tovább csavarintani a történetet, nem mindig valami újnak gondolt dolgot kiizzadni, amitõl sajna csak gyengébb lett az egész, és akkor a második rész alpári-altesti poénjairól nem is szóltam! Ezúttal ezt szerencsére hanyagolták, bár a jelenet a vécében megidézi azokat a kínos perceket!

Hiába vannak nagy (vagy nagynak mondott) nevek egy filmben ha idiótaságokat kell játszaniuk-mondaniuk, vagy egyszerûen csak úgy vannak jelen, mint egy cserép virág! Nem hiszem, hogy ez rajtuk múlt, hanem azokon a filmkészítõkön, élükön Bay-jel, akiket baromira nem érdekelte a minõség, csak lehessen csapatni, pusztítani mindenfelé teljes gázzal, nem utolsósorban a minél több zöldhasú reményében. Pedig a kettõ nem zárta volna ki egymást, csak ehhez nem Bay-t kellett volna a rendezõi székbe ültetni, hanem mondjuk Brian Syngert, J.J. Abrams-et, vagy akár Christopher Nolant, akkor nem csak egy nagy halom akciójelenet lett volna némi emberi szereplõs hézagkitöltõ tökölõdéssel, hanem valódi karakterekre, fejlõdõ és fajsúlyosabb történetre is eséllyel számíthattunk volna, gépi és emberi oldalon egyaránt!

Így azonban marad annyi, hogy Bay megnyitotta az utat az Alakváltóknak a széles vászon felé, és talán tíz-húsz év múlva emiatt valaki ismét feldolgozza a történetet, ezúttal azonban eséllyel okulva a hibákból sokkal jobb tartalommal. Abban remélhetõleg nem egy töketlen gyerek fog a töketlen szüleivel töketlen dolgokat mûvelni egy olyan sunával az oldalán, aki igaziból akkor sem állna szóba vele, ha õ lenne az utolsó férfi a Földön - vagy max. csak akkor! "Nononono!" :)