Lee Harkert (Maika Monroe), az ifjú és tehetséges FBI-ügynököt egy sorozatgyilkos (Nicolas Cage) megoldatlan ügyével bízzák meg. Ahogy a nyomozás egyre bonyolultabbá válik az okkult bizonyítékok sorával, Harker rájön, hogy személyes kapcsolata lehet a gyilkossal, és gyorsan kell cselekednie, hogy megakadályozzon egy újabb vérontást.
Bemutató dátuma: 2024. augusztus 1.
Forgalmazó: ADS Service Kft.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
És? A pszichológiai szál felülírja az irracionalitást? A Ragyogás mitől nem tinihorror a te mércéd szerint? Ott is irracionális dolgok történnek.
„pontosítok, nem önmagában az okkultizmus megjelenítése gyermeteg, hanem itt a kivitelezés a Longlegsben”
Hát hogyne, a beégésed után rögtön pontosítasz, hogy nem is az okkultizmus megjelenítésével van baj. De azért lentebb a beakadt tinihorror lemezt csak nem tudtad elengedni.
Rosemaryban volt azért egy pszichológiai szál is kisfiam, de újra megnézem a Rosemaryt, a végét amúgy nem is láttam. klasszikusabbnak gondolnám, de lehet hogy igazad van és az is tinihorror. A Ragyogás azért abszolút nem tinihorror.
pontosítok, nem önmagában az okkultizmus megjelenítése gyermeteg, hanem itt a kivitelezés a Longlegsben, amilyen bután és elcsépelten jelenítik meg a film vége felé, de ahogy írtam, ez a film is érdekesen, igényesen indult. csak kár hogy az lett belőle, ami. teljes értelmetlenség. butácska tinihorror.
A sztori ki van találva, nem úgy, mint más okkultista filmekben, hogy képzelj mögé, amit akarsz, mert lusták voltunk megírni. Cage karaktere túl van tolva, de a főszereplő csaj jól játszik. Amikor bejön a stáblista már látszik, hogy a rendező sem veszi komolyan a filmet. Összességében a jobb horrorok közé tartozik, de egyszernézős.
Láthatóan te nem tudod. Köze nincs hozzá, hasonlóan a Rosemaryhez. Ott nem gyermeteg az okkultizmus? Hülye vagy a filmekhez, de rohadtul okosnak képzeled magad. Ez jól látszik az írásodon.
nem tudod mi a tinihorror? akkor te is tini vagy még. látszik is az írásodon.
Jól indul amúgy ez a filmecske, csak kissé igénytelen lesz a sztori.
gyermeteg ez a sátánista okkult történet, a Rosemaryt régen láttam, de arra nem mondanám hogy tinihorror. de meg kéne néznem újra. butácska irracionális dolgokat komolyan vevő tiniknek készült.
A sorozatgyilkosos, okkultista témájú horrorthrillert, ügyes és átgondolt marketingkampány előzte meg. Az mindenképp zseniális húzásnak számít, hogy direkt nem mutogatták az elmaszkírozott Nic Cage-et, de a film is ezzel az okos feszültségépítéssel operál, ugyanis sokáig szándékosan nem tárja elénk telibe az arcát. Viszont sajnos közel sem annyira félelmetes a végeredmény, mint amennyire sejtetve volt.
A fejezetekre csapott, rejtélyközpontú sztori vontatott folyású, ellenben a hangulat baszottul nyomasztó az elképesztően darkos, egyben hideg képi világnak, a brutális erejű zenei témáknak, a képarányokkal való játszadozásoknak, a feszélyezően gyér világításnak, továbbá a nyugtalanító színeknek köszönhetően. Művészi igénnyel, profin lett levezényelve a fényképezés, tehát az egész alkotás fenomenálisan néz ki. A nyári premier helyett amúgy jobban állt volna neki egy őszi bemutató, mivel a nyitányt leszámítva, full novemberi vibe-ja van.
A történet a vége fele talán túl pörgősen adagolja a váratlan, meglepő csavarokat. A finálét egy harmadik műfajjal spékelik meg, ezzel együtt többeknek csalódást keltő irányba viszik, ugyanakkor minden korábban homályos rész faszán összeáll addigra. Az utsó harmad egyébként lazán eszünkbe juttathatja Oz Perkins Gretel & Hanselét. Akadnak jump scare-ek, brutálisabb jelenetek, villanásnyi, látomásszerű képek, illetve hatásos hanghatások. A felülről lefele úszó stáblista alatti Get It On című T. Rex nóta erősen elüt a mozi atmoszférájától, de ettől függetlenül jó hallgatni.
Az igencsak kevés képernyőidővel rendelkező Cage játéka leginkább groteszk, mert egyszerre ijesztő, egyszerre röhejes a megjelenése, ráadásul jó párszor lehet röhögni rajta. Alicia Witt sokkal parább, valamint jóval komplexebb alakítást nyújt nála. A főhősnőt játszó MaJka Monroe-t egyenesen fárasztó nézni, aki a klisésnek mondható, depressziós, enervált, különc, labilis nyomozónőt hozza.
A Rosemary gyermeke azert eszembejutott. Klasszikusabb horror; de ezek a jumbscare-ek akkor is a legalja effektek amikre epit a longlegs es a tobbi tinihorror
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások