Ayn Rand regényének feldolgozása, mely egy ragyogó, de meg nem alkuvó építészről szól, aki drasztikus tettekhez folyamodik, amikor egy utópikus város megépítésére készített tervei veszélybe kerülnek.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Egyrészt a világ nagyobb része kollektivista, másrészt igen, az individualizmus jó, harmadrészt olyat kijelenteni, hogy minden ideológia tévedés, elég nagy baromság.
A könyvet olvastad?
Mert az sokkal de sokkal jobb a filmnél,mert ott tényleg eltúlozzák a jeleneteket,de az alap mondanivaló megmaradt.Nekem csak az a furcsa,hogy az írónõ írta a forgatókönyvet..tehát volt beleszólása,nem is kevés.
Köszi :-)
Még annyit, hogy ma 100% individualista világban élünk: akkor ez most annyira jó?
A ismét válaszhoz Czakó Gábort idézem (kb.): minden ideológia - tévedés!
Felvettem videóra a filmet: csak most sikerült megnéznem, azóta nevet váltott (õsforrás helyett forrás).
Czakó Gábor író definíciója szerint: "giccs - ami nincs". Nos, ez a film vegytiszta giccs, bugyuta szentimentális jelenetekkel, irreális karakterekkel. A témája elvileg az individualizmus kontra kollektivizmus lenne: a kifejtés sajnos zavaros, a mondanivaló sem egyértelmû, a végén a katarzist pedig inkább csak - a szokásos módon - a pár egymásra találása adja.
Érdemes elolvasni az írõnõ, Ayn Rand-ról szóló bejegyzést a magyar Wikipédián.
Egy utópisztikus város története, kissé karikírozva, amibe persze a karakterek is beletartoznak. A különc zseniknek mindig nehéz az élete, de ha elég racionálisak tudnak maradni, felérhetnek a csúcsra. A forrás számomra leginkább a pozitív erõk, a zsenialitás forrása, éltetõ, életet adó forrás. Ez a jó oldal, mely a filmben szembe kerül a rossz oldallal, a hatalomra éhes, gonosz figurával (egy picit emlékeztet ennyiben Az ötödik elemre). Aztán persze a jó gyõzedelmeskedik. A filmben remek beállítások és képek vannak, azt gondolom, nagyon igényes munka. És érdekes, hogy több mint fél évszázaddal ezelõtt felismeri az információs hatalom erejét és veszélyeit...
Nekem tetszett a film.
Na igen, néhol meglehetõsen diplomatikusan fogalmaztam, nehogy elvegyem azok kedvét, akik meg akarják nézni a filmet, de még nem látták. :)) A két férfi játéka szerintem is jó volt, és a látványvilág is érdekesre sikerült jó pár helyen (fõleg az épületek bemutatásánál). A címre sajnos nem tudok magyarázatot.
Nemrég volt szerencsém olvasni a regényt, így nagyon kíváncsi voltam, milyen módon lehet a történetet filmre vinni. Figyelembe véve a könyv terjedelmét, várható volt, hogy alaposan megnyirbálják-átalakítják-testreszabják a sztorit, ami be is következett. Film és könyv bennem együtt alkotnak egy kerek egészet ebben az esetben. A rendezõi munka, a karakterek megformálása tökéletes, azonban a jellemek fejlõdése, elbukása, küzdelme a regénybõl sokkal intenzívebben tör ki. Igazából ez volt az, ami meg is fogott a filmben. Emberibb. Az itt megformált jellemek sokkal kevésbé sarkítottak, egyszerûbbek, kivéve talán Howard Roarkot természetesen. Az õ keménysége megmaradt, bár ez érthetõ, mivel ez a történet alapköve.
Mindent összevetve nagyon jó könyv- és filmélmény, csak ajánlani tudom. Ha lehet, ne csak nézzünk, hanem olvassunk is. Érdemes.
Szerintem a film zseniális. Csodás adaptáció, bár csak halvány sejtésem van az eredetijérõl.
Ha valaki esetleg tud egy írást az ilyen épület-irodalmon, ahol egy éület felépülése köré/kapcsán épül a cselekmény, mint a Torony - William Goldingtól, és mint ez, az légyszi dobjon meg egy priv. üzivel!
!ÉLETEM EGYIK LEGMEGHATÁROZÓBB FILMÉLMÉNYE VOLT!
- Olyan jó látni egy embert, akinek van !TARTÁSA!!!
- A mai filmekben ilyet már nem látni... - ...Talán, ha nem drogos-, alkoholista-, szexista idióták játszanának drogos-, alkoholista-, szexista idiótákat... - na de hagyjuk, lehet még jobb világ, ez csak rajtunk múlik!
Hmmmm, nem volt ez rossz film. Kicsit elnyújtották, és helyenként picit melodramatikusra sikerült, de sebaj. Egyes monológokat és párbeszédeket didaktikusnak éreztem, ennek ellenére a történet végig fenntartotta az érdeklõdésemet. Nem tudom, hogy a Wynand-féle figurák tényleg képesek lennének-e az életben is ilyen radikális váltásra, és habár ezt a megoldást erõltetettnek láttam, a sztori szempontjából fontos volt.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások