Nyugat Szibéria, Hanti-Manszijszk. Itt élt és dolgozott Schmidt Éva néprajzkutató. Életműve egy fantasztikus folklórgyűjtemény. 2002-ben Schmidt Éva halála után hárman elindultak, hogy leltárba vegyék és hazahozzák a "hagyaték"-ot. Legnagyobb meglepetésükre Belojarszkijban egy sámánasszony várta őket, hogy együtt tárják fel a rendkívüli néprajzi gyűjtemény lepecsételt szekrényeinek, bezárt szobáinak titkát. A munka során lassan világossá váltak a kutatónő rendkívüli gyűjtőmunkája és a hanti kultúra iránti zavarba ejtő elkötelezettsége mellett tragikus halálának körülményei is...
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
frontline
2010 dec. 19. - 20:42:53
10/10
A második részben Csepregi Márta említi az arvisurát, amikor Schmidt Éva végakaratáról van szó. Nem tudja valaki, hogy itt konkrétan mirõl van szó? Az az Arvisura?
Elõre is köszönet
Egy kis utánjárással kideríthetõ volt a beszélgetõkhöz tartozó név.
A fiatalabb hölgy: Ruttkay-Miklián Eszter, az MTA köztestület tagja.
Az idõsebb hölgy: Csepregi Márta, ELTE egyetemi docens.
Sántha István szociálantropológus, az MTA tudományos munkatársa.
Kicsivel több utánjárással a munkásságuk is fellelhetõ és az nem mindennapi. :)
Ritka szar film.
A nyilatkozók nevei nincsenek feltüntetve, ezért nem tudni, ki beszél éppen. Továbbá feltételezi, hogy a nézõ alapból Schmidt Éva önéletrajzírója lehet, mivel róla egy árva szó sem esik, hogy ki volt, hol élt, mit csinált.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások