Mi emberek hajlamosak vagyunk az állatok pofáján megjelenő örömet és fájdalmat saját emócióinkkal azonosítani. De vajon igazunk van-e? Erre a kérdésre keresik a választ azok a tudósok, akik az állatok érzelmi életét kezdték el kutatni, s munkájuk során e szempontból mára több faj evolúciós útját sikeresen rekonstruálták. De mire szolgálnak az érzelmek egy állat esetében? Valóban kulcsszerepet töltenek be túlélésük szempontjából? És mennyire összetettek ezek az emóciók? A legújabb tudományos eredményeket szívhez szóló anekdotákkal fűszerező film - szükségszerűen - saját érzelmeink eredetére is kitér.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
pozsizsuzsi
2008 jan. 20. - 12:09:50
10/10
"Sajnos, nagyon eltávoldtunk már nemcsak a természettõl, hanem önmagunk természetének megismerésétõl is." - mondod. Így igaz, nem azt kell firtatni, az állatoknak lehetnek-e emberi érzelmeik, azt kéne belátni, hogy az emberek alapvetõ érzelmei "állati" örökségünk.
Engem nem kell meggyõzni arról, hogy az állatoknak vannak érzelmeik és lelkük. Gyakorló állattartóként tudom. De ez egy nagyon szép film, csodásan fotózott képsorokkal a természetfilmezés legjavából válogatva. NAGYON AJÁNLOM.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások