A 60-as évek elején Sepsiszentgyörgyön két cigánycsoport élt, az őrkőiek és a rétiek. Ez utóbbiak települése a város terjeszkedésével megszűnt. Az őrkői cigányok lelki és szellemi gondozásával 1957-ben kezdett foglalkozni az egyház és az állam. Sok viszontagság után 1992-ben a külön számukra épített templom pincéjében újraindult oktatásuk, ám az iskola építése pénzhiány miatt félbemaradt.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
feketevipera
2011 szept. 29. - 22:04:44
A sepsiszentgyörgyi cigányság oktatásának egy szeletét mutatja be a kisfilm (a XX. század második felét), ami érdekes téma, hiszen egyrészt keveset tudunk errõl idehaza, másrészt pedig össze lehet vetni a hazai állapotokkal, bár a film már kicsit régebbi. A mûsorban is elhangzik, hogy a cigányokat be kell vezetni a civilizált életbe, ami természetesen nagyon fontos, csak éppen az õ részükrõl is kell ehhez némi hajlandóság. Ez kétoldalú dolog, azon nem lehet segíteni, aki maga sem akarja ezt (ezt sajnos csak nagyon kevesen látták be eddig). A filmben is láthatjuk, hogy a gyerekek egy része lemorzsolódott társaitól, kimaradt az iskolából - bár ki tudja, milyen okokból -, így viszont valószínûleg sokkal rosszabb esélyekkel indultak neki az életnek. Egyébként kíváncsi lennék, a film elkészülte óta mi változott arrafelé, van-e valamiféle fejlõdés.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások