A godárok nomád cigányok, akik Indiából vándoroltak be Iránba. Sorsuk alakulása sok hasonlóságot mutat az Európába bevándorolt cigányok közösségeivel. Egyes feltételezések szerint az ötödik században az iráni Bahram Djour király kétezer zenészt rendelt Indiából, hogy alattvalóit szórakoztassa. A csapatot táncosok, színészek, zenészek és kéjnők alkották. A törzs nyelve a szanszkrit, mazandarani és a farsi keverékéből létrejött chule. Ősi vallása az animizmus, amely a természeti tárgyakat és jelenségeket élő lélekkel ruházza fel. Az iszlám forradalom alatt át kellett térniük a moszlim hitre, és noha ma már mindannyian síita muzulmánok, a perzsák a godárokat még mindig hitetlennek tartják és kiközösítik. A filmben a godárok, a "hitetlenek" arról dalolnak, zenélnek és regélnek a leggyakrabban, hogy mit is gondolnak Istenről.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások