Kass János Kossuth-díjas grafikusművész, 83 éves korában az idén hunyt el. Művészi pályája gazdagon érintkezett a társművészetekkel. Könyvillusztrátorként talán a legismertebb. Az életútinterjú saját pályáján, életén túl izgalmas betekintést nyújt a hetvenes-nyolcvanas, sőt a kilencvenes évek művészeti életébe is. A dokumentumfilmet nézve az a különös érzés hatja át a nézőt, hogy művészet nélkül az élet kifejezetten szegényes, üres tud lenni. Ez Kass János indirekt üzenete.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
7/10
adamnagysweetmovie
2012 nov. 20. - 14:27:47
7/10
A tartalmoismertetõ maga a közhelyes félinformációk tárháza.
1) 1939-tõl meséli el az életét, nemcsak a 70-80s éveket
2) Miért ír arról, nézõként mit gondoljak? És arról, Kass indirekt mit akart üzenni?
És még egy kritika: Kass utóbbi sarkos megfogalmazásait a rendezõ a korábbiaktól eltérõen kifejezetten manipulatív és közhelyes képekkel illusztrálta szerintem (Bankcenter, forgó fogaskerekek).
Ennyiben az általam "elkötelezettnek" minõsíthetõ filmjeit idézte, kár érte, mert a film színvonala sokkal magasabb.
Hál Istennek, nem kellett csalódnom.
Kass megélt emberi és mûvészeti tapasztalatai igazán mélyek és hitelesek voltak.
A barátai, munkatársai számomra példaképek, Kass mûvészeti és életfelfogása pedig ötvözi a magyar haladó hagyományokat a nyugati modernizmusra való nyitottsággal.
Tényleg szép példa volt, a mondandójának gazdag fényképes illusztrációja (amit részben maga fotózott) pedig (kicsit talán didaktikusan is) segíti az elmondottak követését.
Ha a mesterrel kapcsolatban szabad kritikát megfogalmaznom, az ország jelen helyzetét (nem tudom, pontosan melyiket, mert 1995-2010 volt kiírva a készítés dátumaként) sztem kissé leegyszerûsítve látja. Pl: Hová lett az államadósság, kinek a bankszámlájára ment? Mi közöm nekem ehhez? // vagy: A szócséplés helyett egyedül a munka visz elõre. (Ami alapvetõen igaz, ha 1) a demokrácia, jogállam mûködéséhez szükséges vita, egyeztetés szükséges szintje megmarad // ha értelmes munka végezhetõ, és nem kényszerítenek bele jobb képességû embereket napszámba // és ahogy õ is említette, ha a szaktudást hagyják szabadon dolgozni).
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások