A globális felmelegedés következtében időjárási katasztrófák sújtják Földünket, miközben mi - gondolva azt, hogy ez velünk sosem történhet meg - éljük tovább szokványos hétköznapjainkat. A manapság egyre gyakoribb, környezetvédelmi témákat feszegető ismeretterjesztő dokumentumfilmek sorában Al Gore után most a BBC óvatosságra intő dokumentumfilmje ezúttal olyan különleges találmányokat, technológia eljárásokat kíván bemutatni, melyek segíthetnek a hőmérséklet-növekedés megakadályozásában.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
Crazy Horse
2008 máj. 07. - 08:23:55
Porszemek? Én inkább egy vírushoz, vagy penészgombához hasonlítanám, de majd elmúlik (elmúlunk), a Föld megoldja.
Szerintem soha nem lesz ebben a témában semmilyen áttörés. Egy generáció alatt nem romlik annyit a Föld állapota, hogy egyszerre mindenki azt mondja, hogy OK, holnaptól lerakom az autóm, szelektíven gyûjtöm a hulladékot, és nem használok többé áramot. Utódaink beleszületnek a rossz állapotba, és természetesnek veszik azt, ez így fog menni, míg világ a világ.
Az utolsó mondatodat már egy másik topikban körbejártuk, chief Brody. Nem szeretném megint bizonygatni, de ÉN NEM. Amit tudok, megteszem most is.
Persze az állatokat meg a növényeket én is sajnálom. Õk az igazi vesztesek.:(
Tudod, itt azt értik végszükségen, mikor már a Földön élõk fele földönfutó lett, mert elöntötte az otthonukat a tenger, és éhezik, miközben a milliomosok még mindig úgy élnek, mint Marci Hevesen.:/ Az a baj, hogy akik tehetnének a szennyezés ellen, azok nem lesznek motiváltak, csak mikor már minden mindegy. De jól írta itt valaki: a Föld nem pusztul el, az emberiségért meg nem kár, ha ekkora tapló. Csakhát az ártatlanok halnak meg vagy szenvednek emiatt, nem a felelõsök.
'2006 végén az ENSZ élelmezési és mezõgazdasági szervezete, a FAO egyik jelentésében kifejtette, hogy a szarvasmarhák által kibocsátott gázok nagyobb mértékben járulnak hozzá az üvegházhatáshoz, mint a gépkocsik által termelt szén-dioxid - az állatok által kilehelt metángáz és ürülékük bomlási termékei ugyanis sokkal inkább elõmozdítják a felmelegedést, mint a CO2.'
jaja bringazas rulez:) nekem is az a fö közlekedöeszközöm:) viszont egy vmit lehet h sose fogok tudni feladni, klimavaltozas ide v oda.. a húsfogyasztást.. nemtom ti ezzel hogyvagyok
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások