Oroszlánösztön

Lions Behaving Badly
ismeretterjesztő film

Értékelés:

5 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

5 szavazatból
Szerinted?
A zimbabwei Hwange Nemzeti Park fiatal oroszlánjait már csak egyetlen - igazán létfontosságú - lépés választja el az önállósodástól: meg kell tanulniuk ölni. Ez viszont korántsem egyszerű feladat, mert az oroszlánok legfontosabb zsákmányát ezen a tájon a veszélyes szarvakkal megáldott bivalyok jelentik, amelyek nem arról híresek, hogy könnyen megadnák magukat támadóiknak. A lassanként beköszöntő száraz évszak azonban egyértelműen a ragadozók malmára hajtja a vizet, hiszen a kiapadó tavak és vízfolyások körül mind nagyobb csapatokban tömörülnek a szomjas prédaállatok. A film főszereplői is elfoglalják megfigyelőállásaikat, és amikor egy nőstényelefánt kénytelen magára hagyni nyomorék kicsinyét, már meg is van az első célpontjuk.

Hozzászólások

Szerinted?
Ford Mustang 2011 szept. 22. - 14:39:24
Köszönöm.
smasszer 2011 szept. 22. - 08:49:33 Előzmény Ford Mustang
Kedves FM!
Én tisztelettel megköszönöm tájékoztató jellegû kommentedet. Utolsó mondataiddal tudtál ujjat "mondani".
Ford Mustang 2011 szept. 20. - 23:52:33
Az oroszlán a macskafélék családjába tartozó emlõs. A tigris után ez a legnagyobb termetû és legelterjedtebb „nagymacska”.
Gyakran külön fajnak tekintik a kihalt európai barlangi oroszlánt, mely az utolsó jégkorszakban együtt élt az emberrel, valamint a szintén kihalt amerikai oroszlánt, amely közeli rokonságban állt az európai barlangi oroszlánnal (nem összekeverendõ a „hegyi oroszlánnak” is nevezett amerikai pumával).
Az oroszlán visszatérõ jelkép volt a királyi és lovagi címerpajzsokon, fõként Nagy-Britanniában, ahol a brit emberek szimbóluma lett. Az oroszlánok a kínai mûvészetben is sûrûn megjelennek, annak ellenére, hogy soha nem éltek Kínában. Nincs még egy olyan állat, melynek több figyelmet szenteltek volna a mûvészetben és az irodalomban. Az oroszlán már a kõkori barlangrajzokon is látható, és 130-szor fordul elõ a Bibliában.