Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA kutatói nem ismernek lehetetlent. Minél nagyobb a kihívás, ők annál nagyobb lelkesedéssel vágnak neki a feladatnak. Filmünkben nem kisebb célt tűztek ki maguk elé, minthogy mintavevő készülékeikkel bemérjenek, sőt, utolérjenek egy üstököst, és ami még ennél is izgalmasabb: mintát vegyenek a csóvájából. Ha a küldetés sikeres lesz, a kutatókra még mindig vár egy óriási feladat. Visszajuttatni valahogy a felbecsülhetetlen értékű mintát a Földre.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
smasszer
2011 febr. 28. - 06:44:27
10/10
Érdekesség:
A Stardust Delta-2 hordozórakétával indult Cape Canaveralból 1999. február 7-én.
2002 áprilisában pályájának aféliumában 407 millió kilométerre (2.72 cs.e.) volt a Naptól. Ilyen távol még nem járt napelemeket használó ûreszköz. A Stardust addig 2 milliárd kilométert tett meg.
A Wild-2 üstököst 2004. január 2-án közelítette meg 236 kilométerre, az aerogél felületek segítségével mintát vett a kómából és fényképeket készített. A közelképeken egy 1 km-es kráter látszik, amelyet Left Foot-nak neveztek el. A képek szerint hét nagyobb gázkitörés indul az üstökös magjából, amelyeknek az anyaga hozza létre a légkört.
A Stardust leszálló kapszulája a Wild-2 üstökös környezetében vett pormintával 2006. január 15-én sikeresen visszaérkezett a Földre... http://hu.wikipedia.org/wiki/Stardust
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások