A yantra alapvető alakzatai a négyszög, a kör, a háromszög és a pont, melyek mind szerves összefüggésben vannak egymással. A négyszög a külső anyagi realitás, a föld, az ember által alakított valóság, míg a kör a szellemi dimenzió, a kozmosz és az örökkévalóság. A háromszög az energiák jele, a pont pedig a yantra közepe, kiinduló- és végpontja. A film a bharatanatyam művészetét használja, társítja és általánosítja, a rítus lényegének felmutatásához. A yantra szó jelentése: misztikus diagramma, a kozmosz törvényeit kifejező geometriai ábra. Ennek mentén kapcsolódik össze spiritualitás és művészet, amit a filmben szereplő táncos is képvisel.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Nem vagyok vevõ a misztikus, mitologikus hablatyra, a yantra jelentése hidegen hagy. Igazság szerint nem is néztem meg az ismertetést,csak az imént. Pedig a "kisérleti" filmet tegnap nem mondom, hogy élvezettel, de érdeklõdéssel végignéztem.
Rám paródiaként hatott, nem fergeteges kacagtató, inkább keserû, elgondolkodtató paródiaként. Nem vagyo szakértõje tetrmészetesen az indiai táncnak, rám a laikusra mindenképpen profiként hatott, le merem fogadn, hogyminden mozzanata teljesenautetikus volt(szemben sok--sok "snopish" földolgozással, most, hogy ezt írom a Mezzo adón éppen egy Szidharta koreográfia megy, európai modern balett táncosokkal, izgi-izgi, de az biztos, hogy nem autentikus.ÍSzóval az idõsecske húsos matronára emlékeztetõ táncosnõ bájtalan és groteszk tánca (leginkább az elvárással szemben teljes aszexualitását, sõt antiszexualitását emelném ki)rám viccesen hatott(eleuóinte, míg ebbe bele nem találtam, idegesített.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások