Magyar Filmműhelyek - Színház- és Filmművészeti Egyetem / Film és TV Főtanszak 1. rész

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

Az aktuális rész ismertetője: Világhírű rendezők, operatőrök kerültek ki az alma materből. Vannak és voltak nevezetes osztályok emlékezetes tanárokkal, akik hosszú időre meghatározták a magyar filméletet. Csakhogy néhányat említsünk a rendezőknél: a "nagy" Máriássy-osztályt, a Herskó-osztályt vagy a frissek közül a Simó-osztályt. Illés György tanítványai közül sok a ma már Oscar-díjas operatőr, de valamennyien helyt állnak nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi piacon is. Koltai Lajos, Kovács László, Zsigmond Vilmos, Ragályi Elemér, Tóth János, Sára Sándor, Zsombolyai János, Kende János és folytathatnánk a végeláthatatlan sort, valamennyien hozzájárultak a magyar film elismertségéhez a nagyvilágban.
De most nem a "nagyok" főiskolás filmjeit mutatjuk be, hanem egy friss eresztés néhány vizsgafilmjét. Németh Gábor és Schulze Éva arra kérték tanítványaikat, hogy egy kiválasztott irodalmi anyag alapján fiatal írókkal összefogva közösen készítsenek forgatókönyvet, és forgassanak belőle filmet. Mindezt különböző karakterű rendezők tolmácsolásában, különböző látásmódú írók közreműködésével évfolyamtársaik produceri, operatőri, stb munkája eredményeként. Ez volt az alapötlet, s hogy mi lett végül az elkészült munkákból, azt láthatják majd most kedves nézőink.
Megkérdeztük a tanári ötletre alakult műhelyről az alkotók némelyikét: Balika Gergőt, Dékány Barbarát, Mundruczó Kornélt, Petrányi Viktóriát, Vécsey Mártont, a tanárok közül: Németh Gábort, valamint az egyik "írótársat", Abody Ritát és az alapötlet kivitelezhetőségében nem csekély szerepet vállaló Böhm Andrást.

Egyéb epizódok:

Stáblista

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?