Az aktuális rész ismertetője:
A pikáns történetet Párizsban 2647 estén át játszották egyhuzamban, majd filmsorozatot és musicalt készítettek belőle. Az Őrült nők ketrece egy közismert mulató Sain-Tropezben, ahol Zaza Napoli, civil nevén Albin, vezetésével estéről estére nőnek öltözött férfiak lépnek fel. A klub tulajdonosa Georges húsz éve élettársa Albinnak és a maguk őrültségén túl rendezetten, szeretetben élnek. A bonyodalmat az okozza, hogy Georges előző életéből származó fia megjelenik a színen.
A fiú nősülés előtt áll, így eljött az idő, hogy a két család megismerkedjen egymással. Igen ám, csakhogy a menyasszony édesapja konzervatív politikus. Georges elhatározza, hogy az ünnepélyes vacsora idejére hagyományos családdá változnak...
Ettől a kéréstől mulatóban elszabadul a pokol és kezdetét veszi egy keserédes történet fiúról, apáról és a szerelemről.
Jean Poiret komédiáját 2006-ban mutatta be a Játékszín. A Garas Dezső rendezésében színpadra állított mű azonnal nagy sikert aratott. A két főszereplő Tordy Géza és Balázsovits Lajos, előbbi Georgest, utóbbi Albint alakítja. A további szerepekben olyan színészek láthatók, mint Kiss Mari, Besenczi Árpád, Kelemen Kata. Laurent, Georges fiát Babicsek Bernát alakítja. Jakab szerepében műsorvezető kollégánk, Kembe Sorel-Arthur látható. A darab nem mindennapi díszletei Szűcs Edit tervezte.
A műsor ismertetése: A zene az kell egy hetente 26 percben jelentkező zenés-színházi műsor, melynek szándéka, hogy a műfajt a nézőkhöz közelebb hozza, valamint megmutassa a zene és a színház legfontosabb és még mindig aktuális kapcsolódási pontjait. A műfaj sajátosságainak megfelelően a műsoridő nagyobb részét a zene tölti ki. A következő 16 rész középpontjába, adásonként egy-egy, a hazai zenés-színházi élet fontos zeneszerzője kerül, komplex képet adva a nézőknek múltról, jelenről és jövőről. Hiszen visszaemlékezünk az operett műfajának legendás zeneszerzőire, mint például Fényes Szabolcsra, Kálmán Imrére és Lehár Ferencre. Bemutatjuk a jelenkor legnépszerűbb alkotóit úgy, mint Dés Lászlót, Kocsák Tibort, Tolcsvay Lászlót, Darvas Ferencet, Szörényi Leventét, Sylvester Lévayt, Jávori Ferencet, Presser Gábort, Fenyő Miklóst, Pásztor Lászlót, Mihály Tamást vagy éppen Szakcsi Lakatos Bélát. És nem felejtkezünk el az utánpótlásról sem, megismerkedünk a Madách Színház musical-író pályázatának legígéretesebb tehetségeivel is. A visszaemlékezésben, vagy éppen az előretekintésben, sikerek és kudarcok felidézésében, a legizgalmasabb történetek boncolgatásában segítenek majd az adott zeneszerző beszélgetőtársai, vagyis az elmaradhatatlan szövegírótárs és egy-egy, az életpályájukhoz kapcsolódó színész, vagy barát. Úgy, mint: Nemes István, Geszti Péter, Udvaros Dorottya, Kerényi Miklós Gábor, Kállai István, Lehoczky Zsuzsa, Müller Péter Sziámi, Bródy János, Dolhai Attila, Várady Szabolcs, Bereményi Géza, Várkonyi Mátyás, Miklós Tibor, Szente Vajk, Béres Attila, Bíró Eszter, Csemer Géza, Bereczki Zoltán, Keresztes Ildikó, Vizeli Csaba, Balásy Szabolcs, Sztevanovity Dusán, Adamis Anna, Varró Dániel.
Hozzászólások