Mindenki iskolája / Telefon története és a telefon ma!

2. rész

Értékelés:

2 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

2 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: A kommunikáció egyidős az emberiséggel, ahogy a leleményesség sajátossága az embernek. Tudták például, hogy a telefon előtti időkben számtalan - utólag inkább humoros - módon közvetítettek távolsági üzenetet elődeink? Vagy hallották már, hogy a híresztelésekkel
ellentétben Puskás Tivadar csak ötletadója volt a telefonközpontok létrehozásának de a nevéhez fűződik a telefonhírmondó, azaz a rádió elődje? Sejtik, hogy a szélessáv előtt már ma sincsenek határok? Adásunkban olyan válaszokat kaphatnak, amelyek nemcsak a
legkiemelkedőbb de a legapróbb érdekességre is fókuszálnak.

A műsor ismertetése: Világraszóló új magyar találmányokat és feltalálóikat mutatja be az ismeretterjesztő sorozat, a Mindenki Iskolája. Hogy ne csak Bíró golyóstollára, Jedlik dinamójára vagy Irinyi gyufájára lehessünk büszkék.

A mai magyar kutatók, feltalálók hiába tartoznak a világ élvonalába, nevüket kevesebben ismerik, mint a nagy elődökét. A Mindenki Iskolája ezen szeretne változtatni. A műsor alkotói a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal támogatásával négy olyan kutatót, illetve projektet mutatnak be, amelyek egyedülállók a világon.

A Mindenki Iskolája című sorozatban a háromdimenziós PC és az okos biztonsági kamera mellett megismerkedhetnek azzal a mérnökkel is a nézők, aki a világ egyik vezető fényforrásgyártójának nemzetközi kutatócsapatát vezeti, de ellátogathatnak egy kis nógrádi faluba is, ahol a juhsajtgyártás technológiáját fejlesztették olyan szintre, hogy az többet hozhat majd a konyhára, mint maga a sajt.

Egyéb epizódok:

Stáblista

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?