A Dense Piece című előadás központi témája a sűrűség. A mozgásanyag az intenzív igénybevétel,
a dinamikus koncentráció, az állandó konfrontáció, a testi és szellemi síkon érkező információáradat hatásaival dolgozik. Az előadókban kialakuló ellentmondások és a köztük létrejövő kölcsönhatások, ütközések a kiszámíthatatlan változás élményét nyújtva építenek közösségi tapasztalatot. A folyamatot a fizikális teljesítményre, a mozgásállapotok és a tér sűrítésére irányuló szándék vezeti. A táncosok magukra, egymásra, és az általuk létrehozott működésre figyelve, a külvilág hatásait kizárva haladnak végig az önmagát dinamóként újra és újra energetizáló íven, amely a rendszerek megbontásával formálódik, változtat a struktúráján és élteti a történéseket.
Az AHA Kollektíva hat tagja 2020 óta dolgozik együtt, mint alulról szerveződő csoport. Négyen a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskolában is együtt nevelkedtek osztálytársként: Eyassu-Vincze Barbara, Gláser Márton, Kacsó Imola és Piti Vivien. 2016-tól tanulmányaikat a salzburgi kortárstánc főiskolán – SEAD – folytatták, ahol megismerkedtek a kollektíva két másik tagjával: Kancsó Lucával és Oláh Balázzsal. Közösen vehettek részt órákon és vendég tanárok által készített kreációkban, így szakmai és baráti kapcsoltuk megalapozódott, elmélyült. Hazaköltözésük után szabadúszó táncalkotóként kezdtek el dolgozni. Különböző projektekben kaptak feladatokat, azonban fontos volt számukra az együtt gondolkodás és egy ötlet, érzet hosszabb távú fenntartása, kibontakoztatása. Egy olyan közeg létrehozása motiválta őket, ami folyamatosan igénybe veszi kreativitásukat, ahol a projekt alapú működés helyett hosszabb távon gondolkodhatnak együtt. Hosszú távú terveik közé tartozik különböző workshopok szervezése, ahol megoszthatják érdeklődésüket a hazai kortárstánc szcéna szereplőivel. Emellett hasonló irányultságú csoportokkal való kollaboráció is motoszkál bennük.
Fontos számukra a barátságon, tiszteleten és bizalmon alapuló együttműködés, és egy biztos lábakon álló közösség megteremtése.
Producer: SÍN Művészeti Központ
Hozzászólások