„…Mint egy villámcsapás, úgy hasított bele a felismerés: amit eddig hitt vagy gondolt, egy pillanat alatt értelmét vesztette. Már ő maga sem tudta pontosan meghatározni, hogy ami történt, az valóban rossz volt-e, vagy inkább csak egy újabb állomás, mely közelebb vitte legbelsőbb vágyához: tisztán, szűretlenül szemlélni a tökéletes egyensúly alkotta valóságot…” – FORDUL
A valóságnak mindenki csak az egyik szeletét látja. A különböző perspektíva gyakran félreértésekhez vezet, és erősnek vélt igazságunk könnyen foszlik porrá egy aprócska tény tudomásának elkerülése okán…
A táncelőadás központi témája az igazság, valamint az ember hozzá fűződő viszonya; mivel mindannyian más-más helyzetből figyeljük, alakítjuk az eseményeket, ezért rendszerint nem lehet teljes rálátásunk a valóság vagy igazság teljes egészére. Ezt figyelmen kívül hagyva ugyanakkor rendszeresen levonjuk magunk számára a következtetéseket, melyeket nagy bizonyossággal igyekszünk fenntartani, terjeszteni, és elhitetni másokkal, hogy az a végső konklúzió. Az előadás azon a finom határvonalon játszik, ahol a következtetésekben és a valós helyzetekben különbségek mutatkoznak – feldolgozva ezt mind a néző, mind egy színpadi karakter szemszögéből.
A Fordul című darabot négy egyénileg is kiemelkedő művész előadásában láthatják az érdeklődők, melyhez a nemzetközileg is elismert zeneszerző, Domonkos Csilla által megálmodott hangzásvilág társul.
A(z) Feicht Zoltán előadása
Hozzászólások