Groteszk opera áriák nélkül.
Az orosz folklór egyik gyöngyszemének újragondolása: vágyakkal, kísértésekkel, csalással és cselvetésekkel, rímes prózában, zenével, tánccal és bábokkal. Groteszk mese kerekedett belőle rímes prózában, tánccal, élőzenével és bábokkal.
A mi verziónkban orosz katonák mesélik el egymásnak Joszip, a szökött katona történetét.
A katonáknak minden korban és minden háborúban hasonló borzalmakkal kell megküzdeniük. Elszakítva a családjuktól és a szülőföldjüktől, egy gyilkos gépezet érzéketlen fogaskerekeivé válnak és mire hazajutnak, ha hazajutnak, már nem azok, akik voltak.
A direkt mai utalásoktól tartózkodunk, aki pedig ilyesmit vél felfedezni az előadásban, tudja a véletlen művének.
A Budapest Sound Collective hazai fesztiválok rendszeres fellépője. Repertoárja eklektikus, előadásaira jellemző a kísérletezés és az új koncertformák keresése, a hagyományos típusú koncertektől az összművészeti alkotásokig. Alapítója és művészeti vezetője Dubóczky Gergely.
Gardenö Klaudia Svédországban született, Szlovákiában nevelkedett magyar nemzetiségű fiatal alkotó. Színház és bábrendező szakra járt a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, diplomáját a svájci Accademia Dimitrin szerezte meg. Projektjeit meghatározza a multimedialitás, a különböző műfajok, stílusok, művészeti ágak összekapcsolása.
Igor Stravinsky Charles-Ferdinand Ramuz műve nyomán, Lackfi János fordításának felhasználásával.
Rendezőasszisztens: Bíró Glória
Zenekar: Budapest Sound Collective (Bíró Ágnes, Fejérvári Zsolt, Szűcs Péter, Bettermann Jákob, Póti Tamás, Sztán Attila, Maros Ádám)
Hozzászólások