Színház

Többsincs királyfi

előadás, magyar, 2005.

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

Benedek Elek, a legnagyobb magyar mesemondó a múlt század első esztendejében, 1901-ben írta Többsincs királyfi című mesejátékát a Nemzeti Színház számára sok-sok szereplővel, látványos falusi jelenetekkel, tiszteletben tartva az akkori népszínművek szokásos elvárásait.
A régies színházi stílus és a szövevényes szerkezet ódon díszeit lehántva Katona Imre feldolgozása mélységében és egyszerűségében tárja fel a mese üzenetét. Föld és pokol, áldással szentelt hatalom és trónbitorlás ütközik össze Többsincs királyfi és Világszép Gyöngyvirág példázatos históriájában. A jámbor, de éleslátását vesztett Mirkó király nem utasítja el a cselszövő udvarmester, Habakuk befolyását. Eltéved tehát, s a jelenért eladja a jövendőt. Fiára, Többsincsre hárul a feladat, hogy helyreállítsa a rendet: előbb a sárkánnyal, majd az ördögök urával, s végül a földi rosszal kell megküzdenie. S a mesében még ez is sikerül...
A rendező, Somogyi István, aki mögött - az Arvisura Színház tevékenységére visszatekintve immár joggal mondhatjuk - színháztörténeti jelentőségű pályafutás áll, ezúttal állít színpadra először mesejátékot munkássága során.

A(z) Soltis Lajos Színház előadása

Stáblista:

Szereplők

Többsincs Királyfi
Világszép Gyöngyvirág
Absolon király
Hajhaj király

Alkotók

Hozzászólások