A Tündérkönnyek című víziszínházi előadás a Balaton keletkezésének történetét dolgozza fel, Tokody Klára népmondája az alapján született meg. A színpadi feldolgozásban felbukkannak azok a motívumok – a Tihanyi echó, az Aranyhíd -, amelyek ismerősek a nagyközönség számára.
Aranyhaj, a tündérlány megtetszik a sárkánynak, s elrabolja őt, elviszi saját birodalmába. Testvére, a tündérfiú útnak indul, kiszabadítja őt a sárkány fogságából. Csodálatos erők segítségével legyőzi a szörnyet, de a harc közben ő is megsebesül. A fiatal tündérfiút Aranyhaj megsiratja, s a bánatból összegyűlt könnyekből alakul ki gyönyörű tavunk, a Balaton.
A produkció a testvéri szeretetről, hűségről és áldozatról szól, amelyet csodás látványelemekkel gazdagítva, a víz mozgását beépítve mutatnak be a művészek: színészek, zenészek, táncosok. A Balaton partjáról megtekinthető produkció zenére és látványra épül. Az Alela Színház előadása dalokban fogalmazza meg a történetet, amely bár szomorú, mégis végül igazi feloldást ad a nézők számára.
A(z) Alela Színház előadása
Hozzászólások