Az új dokumentumfilm szerint az Abercrombie & Fitch a kilencvenes években számos kirekesztő és rasszista húzásával vált hírhedtté.
A Hulu előszerettel forgat minisorozatokat valós események alapján: legutóbb a Pamela Anderson szexvideójának krónikáját feldolgozó Pam & Tommy-t (kritikánk itt olvasható) mutatták be, és most fut a csalásért elítélt Elizabeth Holmes és a Theranos sztoriját bemutató Dropout Amanda Seyfried főszereplésével, illetve a The Girl From Plainville, ami azt a hírhedt eseményt meséli el, amikor egy fiatal lány (a sorozatban Elle Fanning alakítja) rábeszélte a barátját az öngyilkosságra. Egyébként e két utóbbi esetet bemutató dokumentumfilmet A feltaláló: vérszomj a Szilícium-völgyben és Szeretlek, most halj meg címmel megtalálhatjuk az HBO MAXon. De az HBO is gyártott hasonló minisorozatokat, gondoljunk csak a 2019-es A tettre, a zseniális Csernobilra (kritikánk) vagy Ben Stiller remek Szökés Dannemorából című alkotására (kritikánk).
Az HBO és a Netflix dokumentumfilmekben egyaránt erős, a fent említettek mellett érdemes megnézni a Netflixen például a Tiger Kinget, a The Confession Killert, a Tinder-csalót, a Making a Murderert, a Don't F*ck With Cats-t, a Worst Roomate Evert, az HBO MAXon a Kollektívát, Az elátkozott: Robert Durst halálos életét, illetve a Q: A vihar felé című dokumentumsorozatot – és e felsorolás csupán egy apró szelete a kínálatnak.
A Netflix White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch című dokumentumfilmje az Abercrombie & Fitch (röviden A&F) divatmárka történetének szégyelletes korszakát meséli el. Az egyébként 1892 óta létező cég az 1990-es évekre afféle majdnem-luxus márkává nőtte ki magát, és egy igen hamis, sőt, kifejezetten romboló üzenetet közvetített tökéletes testű női és férfimodelljeivel, azt sugallván, hogy az a norma és a ruháikat természetesen a hasonló adottságokkal rendelkezők számára készítik – az amerikai középiskolákban státuszszimbólummá vált a márka, mert a menők csak azt hordtak. Az üzletekben is csak fehér, fiatal, szép emberek dolgozhattak, sőt, bevett fogásuk volt, hogy izmos, félmeztelen férfiakat állítottak a bejárathoz. Ha ez a kirekesztő marketing nem lett volna elég, számos alkalommal mellélőttek rasszista vagy szexista pólófelirataikkal, sőt, olyan is akadt, ami viccesen megjegyezte, hogy Nyugat-Virginiában mindenki mindenkinek rokona. A cégnél az is bevett szokás volt, hogy a "szabványukhoz" nem illeszkedő embereket, azaz színesbőrűeket, nem modell testű, alternatív megjelenésű embereket csak olyan pozícióba vettek fel, ami jól el van dugva, mondjuk a raktárakba.
Az Abercrombie & Fitch végül egy csoportos per hatására 40 millió dollárt fizetett, de soha nem ismerték be, hogy bőrszínük és kinézetük alapján diszkriminálták volna az állásokra jelentkezőket. Bár a cég ma is működik, a dokumentumfilm egyértelműen arra a korszakra fókuszál, amikor a rasszizmust, az idegengyűlöletet, a szexizmust és a testszégyenítést büszkén hirdették.
A White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch április 19-én debütál a Netflixen.