Kate Winslet szériáját is érdemes kipörgetni.
A Netflixen is elég jó a felhozatal, ha krimiről van szó, de a Max szintén bővelkedik hátborzongató szériákban. Most megmutatjuk a listát, amelyen érdemes végigmenned, ha egyáltalán nem állnak távol tőled a bűnügyi témák.
Middle Beach-i gyilkosság (2020)
„Te ölted meg az anyámat?”
– tette fel a kérdést a rokonainak dokumentumsorozata központi alakja, Madison Hamburg, aki egyben a rendezői feladatokat is ellátta.
A férfi még csak 18 éves volt, amikor 2010-ben meggyilkolták az édesanyját, Barbara Hamburgot. A nővel a saját kertjében végzett valaki, de mivel a tettest sosem találták meg, így Madison úgy döntött, hogy megpróbál ő utánajárni a családi titkoknak.
Így született meg a Middle Beach-i gyilkosság című dokumentumsorozat, amely hamar felkapott lett a Maxon, hiszen lássuk be, hogy nem gyakran fordul elő, hogy valaki kamerák előtt kérdezi meg a saját családtagjaitól, hogy megölték-e az édesanyját.
A történetben Madison egyre több eltemetett titokra bukkan rá, ám érdekes látni azt is, ahogyan a férfi megpróbálja szeretni a családját, miközben tudja, hogy köztük lehet az elkövető.
A gyilkosság egyébként azóta is megoldatlan maradt.
Itt az előzetese:
Éles tárgyak (2018)
Izgalmas bűnügyet tár fel a 2018-as thrillersorozat, amelyben Amy Adams kapta a főszerepet. A színésznő Camille Preaker újságírónő bőrébe bújva látható, aki egy pszichiátriai kezelést követően visszatér a szülővárosába, hogy felderítse két kislány meggyilkolásának körülményeit. A nyomozását azonban nehezíti az, hogy saját múltjával és anyjával is szembe kell néznie, miközben akaratlanul is azonosul az áldozatokkal.
A szériában olyan ismert színészek kaptak szerepet, mint Patricia Clarkson, Chris Messina, Eliza Scanlen és Henry Czerny.
Az Éles tárgyak Gillian Flynn amerikai írónő 2006-os debütáló regénye, amelyből 12 évvel később Marti Noxon forgatókönyvíró készített sorozatot. Patricia Clarkson pedig egy Golden Globe-díjat is bezsebelt az alakításáért a legjobb női mellékszereplőnek járó kategóriában.
A rendező Jean-Marc Vallée, akinek ez volt az utolsó befejezett munkája. Az 58 éves filmes 2021-ben szívrohamban elhunyt.
Easttowni rejtélyek (2021)
Brad Ingelsby sorozatát is kár lenne kihagyni. A főszerepben az Oscar-díjas Kate Winslet látható, aki a kritikusok és a nézők szerint élete egyik legjobb alakítását nyújtotta az Easttowni rejtélyekben Mare Sheehan nyomozóként. A világsztár egyébként a munkájáért Golden Globe és Emmy-díjat is kapott.
A történet Pennsylvania állam egyik kisvárosában játszódik, ahol egy helyi nyomozó, Mare Sheehan (Kate Winslet) próbál egy gyilkosság végére járni, miközben magánéleti konfliktusainak köszönhetően a saját élete is éppen darabokra hullik szét.
A sorozatban olyan komoly témakört is boncolgatnak, hogy a családi és a múltbeli tragédiáink mennyire befolyásolhatják a jelenünket.
A szériában szereplő színészek: Evan Peters, Julianne Nicholson, Jean Smart és Angourie Rice.
A rajongók hosszú évek óta reménykednek abban, hogy a sorozathoz elkészül a 2. évad is, és az alkotó valóban nem zárta ki ennek a lehetőségét. Winslet pedig korábban úgy nyilatkozott, hogy érzelmileg az 1. évad forgatása is megviselte, de úgy gondolja, hogy a jövőben lehet szó folytatásról, mert még számos jó ötlete van Brad Ingelsbynek.
Pingvin (2024)
A tavalyi sikersorozat a 2022-es Batman-film világában játszódik. A Pingvin showrunnere Lauren LeFranc, míg a főszerepben Colin Farrell, Cristin Milioti, Rhenzy Feliz, Deirdre O'Connell és Clancy Brown látható.
A 2022-es Batman eseményei után egy héttel játszódó történet Oswald Cobblepot / Pingvin hatalomra jutását mutatja be Gotham City bűnözői alvilágában.
A rajongók természetesen nagyon örülnének egy 2. évadnak is, ám egyelőre egyáltalán nem biztos, hogy az alkotók szeretnék a folytatást. A sikert azonban mutatja az is, hogy Colin Farrell nemrég Golden Globe-díjat nyert az alakításáért.
Úgy terveztük, hogy egy limitált sorozat lesz, ezért nagyon büszke vagyok az első évadra és a történetre, amit létrehoztunk. Biztos, hogy több sztorit is el lehet mesélni, ha megtaláljuk a megfelelő ötleteket és karaktereket”
– nyilatkozta korábban Lauren LeFranc.
Drót (2002)
Egy népszerű széria a 2000-es évekből, amely máig megállja a helyét. A Drót alapötlete David Simontól származik, aki korábban bűnügyi újságíróként dolgozott. A sorozatnak minden egyes évadában Baltimore városának egy-egy különböző oldalával foglalkoznak. Sorrendben ezek a következőek: a drogkereskedelem, a kikötő, a város önkormányzata és vezetése, az iskolarendszer, illetve a nyomtatott sajtó.
A főszereplő A koronából és A viszonyból is ismert Dominic West, de mellette még fontos szerepet kapott Lance Reddick, Sonja Sohn, Wendell Pierce és John Doman.
Érdekesség, hogy a Drót korábban nem kapott kiemelkedő figyelmet a nézőktől, valamint nagy díjakat sem sikerült bezsebelnie, mostanra mégis sok kritikus szerint a valaha volt legjobb sorozatok közé sorolható. Ennek oka, hogy a készítő, David Simon és a kollégái mindvégig hűen ábrázolták a nagyvárosi életet, valamint rendkívül komoly témákat is boncolgattak. Bár egyszerű zsarudrámának indult, végül annál sokkal több lett.
Azt pedig kevesen tudják, de a sorozatot már egyszer majdnem elkaszálták a 3. évada körül is, Amerikában ugyanis a Született feleségek és az NBC Sunday Night Football című műsorának debütálásával jóval kevesebb embert vonzott a tévéképernyő elé. Végül összesen 5 évad készült belőle, és akkor lett igazán népszerű, amikor DVD-n egyben kiadták az összes epizódot.
Forrás: HBO, CBR, Screen Rant, BBC