Komoly botrány alakult ki a brit Házasság első látásra (Married at First Sight UK) című műsor körül.
A Daily Mail cikke szerint több korábbi szereplő is súlyos vádakat fogalmazott meg, két nő azt állítja, hogy a műsorban melléjük rendelt férjük megerőszakolta őket, egy harmadik szereplő pedig szexuális bántalmazásról számolt be. Az érintett férfiak tagadják a vádakat.
Az egyik megszólaló, Shona Manderson azt állítja, hogy Bradley Skelly a beleegyezése nélkül létesített vele szexuális kapcsolatot, Skelly azonban tagadja, hogy ez így történt volna. Manderson azt mondja, később megtudta, hogy várandós, és abortuszon esett át, ám azt maga is elismerte, nem tudja biztosan, hogy a terhesség az állítólagos eset következménye volt-e.
Ez is érdekelhet
A Házasság első látásra Ritája nem hitt a fülének – sokkolta a férje, Sanya döntése
A végéhez közeledik a Házasság első látásra aktuális évada.
A botrány nyomán a műsort sugárzó Channel 4 eltávolította a sorozat epizódjait a streamingfelületéről, és külső vizsgálatot rendelt el. Az ügy politikai szinten is nagy visszhangot váltott ki, Dan Jarvis biztonságügyi miniszter rendkívül aggasztónak nevezte az állításokat, és azt mondta, nagyon valószínű, hogy mindebből rendőrségi ügy lesz.
Dame Caroline Dinenage – Az Egyesült Királyság parlamentjének tagja – szintén megszólalt, és a műsor alaphelyzetét is problémásnak nevezte. Úgy véli, már önmagában az is nyugtalanító, hogy idegeneket állítanak össze párként, majd azonnal házaspárként kell működniük, közös nászúttal, közös ággyal és a kamerák folyamatos figyelmével.
via Daily Mail
Nyitókép: Getty Images / Simon Ackerman / Contributor




