A művészet női felfedezői │ Kucsora Márta & Kopeczky Róna

2021. augusztus 11. (szerda) 18:00 Nagy Gyula Galéria 8228 Lovas, Fő út 12.
Kucsora Márta festőművész
2021. augusztus 11. (szerda) 18:00 Nagy Gyula Galéria 8228 Lovas, Fő út 12.
Kucsora Márta festőművész

Beszélgetés Kucsora Márta festőművésszel és vendégével, Kopeczky Róna művészettörténésszel, tehetségről, invencióról és a hosszútávú bizalomról.

Kucsora Márta a Képzőművészeti Egyetem elvégzése után a New Jersey-ben található Montclair State University képzőművészeti mesterképzésében vett részt, majd 2006-ban tért vissza Magyarországra, ahol új erővel és koncepcióval vágott bele művészeti tervei megvalósításába. Barátaival megalapította a Budapest Art Factory stúdió közösséget, ahol azóta is dolgozik és menedzseli a házat, mely számtalan hazai és külföldi alkotónak nyújt rezidencia lehetőséget.
Monumentális méretű képeinek fő motívumai a természetből vett absztrakt részletek. A festőművész négy éve dolgozik a hazai galériaszintér egyik legelismertebb galériájával a Kálmán Makláry Fine Arts Galériéval, amely olyan szerte a világon elismert magyar származású művészekkel dolgozik, mint Hantai Simon, Reigl Judit, vagy Francois Friedler. A galériával több nemzetközi rangos művészeti vásáron részt vett, mint példáula brüsszeli Brafa, az Art Paris és a londoni Masterpiece.

Márta idén bemutatkozott a tenger túlon is, a Manhattan-i Postmaster Gallery-ben láthatta a közönség képeit, következő nemzetközi kiállítása Kínában lesz, a Deji Art Museum ezer négyzetméteres terében.

Kopeczky Róna (1983) kurátor, művészettörténész. 2006 és 2015 között a budapesti Ludwig Múzeum nemzetközi művészetért felelős kurátoraként dolgozott, ahol elsősorban a közép-kelet-európai régió fiatal és középgenerációs képzőművészeinek hely- és helyzetspecifikus művészeti gyakorlatával foglalkozott. 2015 februárjától a budapesti acb Galéria művészeti vezetőjeként dolgozik és az acb ResearchLab kiadványok társgondozója. 2015 elején csatlakozott az első OFF-Biennále Budapest csapatához, a 2017 őszén megrendezett második edíció csapatának tagja volt. Az Easttopics társalapítója, mely a kelet-európai kortárs képzőművészeti szcéna képviseletével foglalkozik, és amelynek legutóbbi nemzetközi projektje a Secondary Archive című, Közép- és Kelet-európai nőművészek statementjeit gyűjtő platform. A 2022 januárjában nyíló 18. Tallinni Print Triennále kurátoraként is dolgozik jelenleg. PhD fokozatát 2013-ban szerezte a Sorbonne Egyetemen.