Péteri Éva, az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusának előadása a Magyar Nemzeti Galériában
A Vágyott szépség című új időszaki kiállítás a preraffaellita mozgalmat mutatja be a londoni Tate egyedülállóan gazdag preraffaelita gyűjteményének közel száz lenyűgöző alkotásán keresztül. Péteri Éva előadásában a Preraffaelita Testvériség egyik alapítója, a félig olasz származású költő, illusztrátor, festő és műfordító Dante Gabriel Rossetti személyét és művészetét járja körül.
A kortárs festőnek, James McNeill Whistlernek a címben idézett ironikus megjegyzése valójában tisztelgés Rossetti művészi sokoldalúsága és szenvedélyessége előtt. A fenti kijelentéséhez Whistler még azt is hozzátette, hogy Rossetti nem angol volt, sokkal inkább egy „olasz herceg”. A furcsa szokásairól ismert Rossetti valóban más volt, mint a viktoriánus angolok általában; a maga útját járta művészetben, irodalomban és hétköznapi életében egyaránt. Ugyanakkor volt benne valami ellenállhatatlanul magával ragadó: ahogy Jane Morris megfogalmazta, Rossettit „nem lehetett nem szeretni”.
Előadó: Péteri Éva, az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusa, a Vágyott szépség kiállításkatalógus két tanulmányának szerzője
A résztvevők száma: max. 30 fő