Firenze és az Uffizi Képtár - VÁRkert Mozi

2021. január 25. (hétfő) 18:00 Várkert Bazár - Testőrpalota - Vetítőterem 1013 Budapest, I. kerület, Ybl Miklós tér 4.

Ár: 1000 Ft
2021. január 25. (hétfő) 18:00 Várkert Bazár 1013 Budapest, I. kerület, Ybl Miklós tér 4.

Ár: 1000 Ft

Alkotók:
Rendező: Luca Viotto
Főszereplők: Marco Ciatti, Arturo Galansino, Simon Merrells, Antonio NataliFelhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy online jegyelővételre legkésőbb az adott vetítés előtti napon 10:00 óráig van lehetőség, ezután már csak a helyszínen vásárolható belépőt. A moziban fizetés készpénzzel és bankkártyával egyaránt lehetséges.


A 2014-es év végén bemutatott, több mint 12.000 nézővel a hazai mozikban is sikerrel szerepelt Vatikáni Múzeum 3D alkotóinak új filmjei Itália kulturális gyöngyszemeit jelenítik meg a mozivásznon. A speciális technikával, kimagasló minőségben készült ismeretterjesztő alkotások lehetővé teszik, hogy a nézők belefeledkezhessenek az egyetemes művészet kiemelkedő remekműveinek szépségébe.


A művészet templomai vetítéssorozat első része, a Firenze és az Uffizi képtár 3D egy többrétegű utazás az itáliai reneszánsz bölcsőjébe, a korszak legjellemzőbb műremekeinek megismerésén keresztül. A közel húsz helyszínen forgatott film bejárja a város leghíresebb épületeit és tereit, a Medici-palotától kezdve a Szépművészeti Akadémián át a Ponte Vecchio-ig, majd Firenze leghíresebb galériája, az Uffizi-képtár kincseit, Michelangelo, Raffaello, Leonardo, Botticelli, Tiziano és további művészóriások alkotásait tárja a nézők elé.


A játékfilmes elemekkel vegyített, virtuális tárlatvezetés rendhagyó idegenvezetője a reneszánsz patrónusok kvintesszenciája, a Simon Merrels által alakított Lorenzo de’ Medici, aki minden egyes műről beszámol, apróbb jellegzetességeit is ismerteti a nézővel. Újszerű, „történetmesélő” narrációját Prof. Antonio Natali, az Uffizi képtár igazgatója és Arturo Galansino, elismert reneszánsz-specialista egészítik ki, akik a képtár számos kincséről behatóbb elemzést adnak. “Aki ismer egy műalkotást, úgy olvassa, akár egy verset vagy regényt” – von párhuzamot a különböző művészeti ágak között a professzor. A film művészettörténeti szempontól igazi kuriózum, mivel egy felbecsülhetetlen értékű Leonardo-mű restaurációs eljárását is bemutatja. A háromkirályok imádása című, a nyilvánosság előtt 2011 óta nem látható festményt a mozinézők láthatják elsőként eredeti fényében. Marco Ciatti, a Kőtár műhelyének vehetője számol be a restauráció eredményeiről, a rejtett részletekről és az alkalmazott technikákról, amelyekre a feltáró munka során derült fény.